Προς το περιεχόμενο

Home Studios, Dj Interviews & Old School House 90's-Legends


ProgressiveHouse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα, τι τον θέλεις τον Τέλη μαζί σου, δεν ξέρω, αλλά κατά τα άλλα είναι καλό παιδί.

 

+15896547984465464 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :D :D :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε progressivehouse(Τέλη) δώσε μας το myspace σου να ακούσουμε κι εμείς.

Δείχνεις απ τα λεγόμενά σου ότι έχεις να πεις κάτι καινοτόμο,'ριζοσπαστικό'.Μακάρι!

Είμαι περίεργος να ακούσω..

+1 yameth

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ProgressiveHouse, εδώ είναι site μουσικών. Τα όσα γράφεις μπορεί να εντυπωσιάζουν το κοινό μουσικόφιλων που απλά παρακολουθεί και δεν συμμετέχει στη διαδικασία ή απλά μιξάρει λούπες hihat και μπότας 808.

 

Αν θες ανέβασε δική σου μουσική για να μιλήσεις και εσύ με ίσους όρους.

Οι αφορισμοί για το μεγαλείο της χορευτικης(!) μουσικής ακυρώνονται από μόνοι τους, και νασαι σίγουρος ότι το σόλο hihat περασμένο από το VCF δεν είναι πρωτοτυπία ούτε θεωρείται τέτοιο από μουσικούς που ξέρουν τι σημαίνει Amaj7 και πως παίζεται χωρίς βοηθήματα ή σε κλαβιέ που οι νότες είναι γραμμένες στα πλήκτρα.

 

Δεν θέλω να σε υποτιμήσω αλλά εσύ γράφεις έτσι χωρίς να έχεις να προτείνεις κάτι...

Ολοι έχουμε να προτείνουμε μουσικαράδες διαφόρων εθνικοτήτων (και έλληνες) με μουσική πολύ δυσκολότερη από τα 4/4 four on the floor που προτιμάς φανατικά, και μια μικρή έρευνα στο forum θα σου αποκαλύψει πολλά τέτοια θέματα.

Το θέμα είναι... πέρα από το να πας στην Αγγλία για τουρισμό και να εντυπωσιαστείς από την προφορά του East end και το Picadilly (που πολλοί εδώ μέσα έχουν κάνει για μεγάλα διαστήματα για άλλους λόγους) κάνεις κάτι; Συμμετέχεις στη διαδικασία της δημιουργίας; Ξέρεις μουσική; Ξέρεις τι είναι side-chain; Ξέρεις ποιά συστοιχία modulator ακούγεται σαν μπάσο στην FM synthesis; Ή απλά παπαρολογείς κατά την προσφιλή συνήθεια όσων ανοίγουν σιγά - σιγά τα μάτια τους και νομίζουν ότι έπιασαν τον Πάπα απ' τα φρύδια;

 

Καλές οι προτάσεις σου αλλά το να μιλάς απαξιωτικά στους άλλους χωρίς δείγμα γραφής είναι σαν να τσακωνόμαστε για την ομορφότερη γυναίκα... υποθετικά!

 

A - "Ελα ρε... εγώ θα είχα την Claudia Schiffer."

B - "Τι λε ρε... τι να πει αυτή μπροστά στην Sharon Stone."

A - " Σοβαρά μιλάς; Δεν ξέρεις τι λες ρε..." κλπ. κλπ.

 

Λίγη ταπεινοφροσύνη δεν έβλαψε ποτέ κανένα.

Ανέβασε τη μουσικούλα σου, συζήτησε, διόρθωσε, μάθε, δημιούργησε.

Θα χαρώ να σε ακούσω.

Γιου γκετ δε ντριφτ μόιτ;  ;)

 

Αυτα ειναι μπουρδες!

 

Να σε φτιαξω εγω με το fruity loops κατι μπητακια να χορευουν και οι πετρες.

 

Επισης δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις με το 4/4 ,ΥΠΑΡΧΕΙ και ΑΛΛΟΣ ρυθμος ΕΚΤΟΣ απο 4/4? :o :o

 

Οι προχωρημενες φιλες μου Κιτσα,Λιτσα και Ποπη (που τρελλαινονται & με θαυμαζουν οταν περναω το ....ξιρ-ξαρ (hi-hat) απο το delay μου με μπολικο feedback) κοντευουν να παθουν εγκεφαλικο με αυτα που λες..

 

 

Ντουστι-ντουστι-ντουστι-ντουστι ρε και ΞΕΡΟ ψωμι!!

 

υ.γ. τι ειναι αυτο το Amaj7 κανα καλο προγραμμα?Και απο που μπορω να το κατεβασω? 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φτιάξεις ένα να δούμε αν χορεύεσαι,το θέλω στα 8 λεπτά,τέμπο στα 138,αλατοπιπεράτο,να το βάζω σε γυναίκα και να καίγεται απο τον ρυθμό..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SF have you played it  :o ??? Fruity Loops?!? Δεν σου έχουν πει η Κίτσα, η Λίτσα και η Ποπάρα πόσο έχουν πάει τα φρούτα στη λαϊκή;! Δες λίγο Τσιαμτσίκα να...ισώσεις.  :D

 

Για το παρόν τόπικ ληγμένη κονσέρβα κομπόστα σπαράγγια βλέπω πάντως  :P

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude αν θεωρείς τα μπουζούκια και ειδικά τα κρητικά κατώτερη μουσική απο την μουσική που ακούς , dude, πρέπει να σε κοιτάξει γιατρός. Dude !!!

 

+ N --> oo

 

πεσ'τα Κιλον ! παιδια συγγνωμη, ειδα πατριδα και δε μπορεσα να μην δωσω το παρον !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοροιδεύτε εσεις και σε λιγο καιρο που θα τον βλέπεται στο αμερικα να χορεύει με τον Τσάκ τον χορο του Chris Sfeta σε 120 bmp θα κλαιτε με μαυρο,αραπικο(φυστικι) δάκρυ που σας τρώει η μαρμάγκα στην φτωχοελλαδίτσα την μπινεδιάρικη.

 

 

Αχ νέα γιόρκι το καλύτερο πιδι μας ρουφάς...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ progressivehouse.

 

Εάν έλεγες απλά, πως όσον αφορά την ηλεκτρονική μουσική η Έλληνες στην Ελλάδα είναι αιώνες πίσω, θα συμφωνούσα. Αλλά ο τρόπος που γράφεις και αυτά που λες με οδηγούν στο συμπέρασμα που όπως λέει και ο yameth, μοιάζεις σαν να ξύπνησες τώρα και νομίζεις ότι έπιασες τον παπά από τα @@. Χωρίς παρεξήγηση. 

 

Συν αυτού, προσβάλλεις τους πάντες πριν ακόμα συμμετάσχουν στο θέμα.

 

Δεν γνωρίζεις πολλά από ρυθμική ηλεκτρονική μουσική πόσο μάλλον από μουσική γενικότερα και αυτό είναι παραπάνω από εμφανές εάν δώσω βάση στα γραφόμενά σου και στα βίντεο που παραθέτεις σε συνάρτηση με αυτά που προαναγγέλεις.

 

Σίγουρα υπάρχουν Έλληνες που ασχολούνται σοβαρά με την ηλεκτρονική μουσική, ακόμα ποιο σίγουρο είναι πως είναι ελάχιστοι. Εσύ όμως είσαι σίγουρος πως δεν υπάρχουν Έλληνες παραγωγοί

στο εξωτερικό; η που τέλος πάντων να είναι άγνωστοι στην Ελλάδα;

 

Είσαι παραγωγός ''ρυθμικής'' ηλεκτρονικής μουσικής; εάν αξίζεις πραγματικά με ότι αυτό συνεπάγεται, θα την δεις σύντομα να κυκλοφορεί σε κάποια σοβαρή δισκογραφική. Όλα τα άλλα είναι λόγια, λόγια και λόγια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ διαφωνώ πάραυτα,υπάρχουν πολλοί και αξιόλογοι καλλιτέχνες στην ελλάδα..(η μάζα δυστυχώς ξέρει μόνο αυτούς που παίζουν στο cavo paradiso) το θέμα στην μουσική είναι να μην ξεχωρίζουμε,ούτε και να συγκρίνουμε,με αυτόν τον τρόπο την έχουμε ξεφτιλίσει εντελώς.Ότι σου κάνει αίσθηση ρε φίλε,πρέπει να συμφωνούμε δηλ?Ούτε πίσω είμαστε,έτσι νιώθουμε..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ

[flash=200,200]http://www.thesoundofeverything.com/

εδώ

[flash=200,200]http://www.klikrecords.gr/

 

αξιόλογες δουλειές,αξιόλογα παιδιά,ωραίες μουσικές,ταπεινή μου άποψη

 

:) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου