Προς το περιεχόμενο

Home Studios, Dj Interviews & Old School House 90's-Legends


ProgressiveHouse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι ακριβώς γνωρίζουν?

αυτοί άραγε νιώθουν οτι όντως γνωρίζουν?

μήπως νιώθουν σαν εμάς τους έλληνες?

που όπως χαρακτήρισε ο καταγραφέας του θέματος<<είμαστε 15 χρόνια πίσω>>??

 

 

 

Όταν λέω γνωρίζουν εννοώ πως, όπως ο ψαγμένος Ροκάς για παράδειγμα ξέρει την μουσική του, ασχολείται βρε παιδί μου, πως το λένε, είναι μερακλής ο άνθρωπος, έτσι και ο άλλος, ψάχνετε με αυτά που ακούει ξέρει τι του γίνετε. Σαν τον δοκιμαστή και λάτρη κρασιών ένα πράγμα. Τι άλλο να πω βρε;  ;D

 

**Για Έλληνες μιλάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τρομερή παιδεία, τόσο τρομερή που όταν ήταν να παίξει ο Aphex στην Αθήνα πριν από δυο η τρία χρόνια, ακυρώθηκε το live λόγο μειωμένης πώλησης εισιτηρίων.  :'(

 

Βtw, αν εννοείς το gfest με kid606 και four tet είχε ακυρωθεί κυρίως λόγω του ότι είχε γίνει μέσα στο κατακαλόκαιρο και ίσως λόγω του ότι οι διργανώτες -όπως αποδείχθηκε απο αρπαχτές που ακολούθησαν απο τους ίδιους- ήταν λίγο "περίεργοι".

 

Το αν υπάρχει παιδεία "ηλεκτρονικής μουσικής" στην ελλάδα ελέγχεται κάθε χρόνο στο synch fest -για να πω ένα τρανταχτό παράδειγμα-. Όπου παίζουν δεκάδες έλληνες καλλιτέχνες απο κάθε έκφραση της ηλεκτρονικής + μερικά καθόλου mainstream στην πλειοψηφία τους ονόματα "ξένων" καλλιτεχνών και το κοινό στηρίζει δυναμικά.

 

Σταματήστε να λέτε υπερβολές και να τρώγεστε με το παραμικρό. Αυτή η μιζέρια και η φαγωμάρα είναι η απόδειξη έλλειψης παιδείας, όχι η ηλεκτρονική σκηνή στην ελλάδα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει το κακό με μένα είναι ότι καταλήγω να γίνομαι απόλυτος και δεν μαρέσει,το ζουμί είναι πάνω κάτω το ίδιο,απλά μου την δίνουν κρίσεις του στύλε,είμαστε πίσω,αυτοί είναι μπροστά,τα ξέρουν όλα,έλληνες,άγγλοι,γερμανοί...αλλα πιάνω αυτό που θέλεις να πεις.. +ότι λατρεύω και την ροκ και την ηλεκτρονική με τα υποδεέστερα της..

**το κατάλαβα,κόλλησα με τους έξω :-))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, προσωπικά μόνο από μιζέρια δεν πάσχω ;)

 

Περισσότερο αναφέρθηκα αρχικά για Έλληνες παραγωγούς αλλά μετά......

Αναφέρομαι κυρίως στον ''επαγγελματισμό'' των τοπικών σκηνών (εάν υπάρχει τέτοιο πράγμα).

 

Το ότι θα πάνε στο synch πχ είναι φυσικά πολύ!! σημαντικό μιας και είναι πολύς ο κόσμος και αυτό μου αρέσει γιατί και η ατμόσφαιρα είναι πολύ όμορφη. Αλλά τα πράγματα είναι στο αρχικό στάδιο. Γιατί ναι μεν θα πάνε στο τάδε φεστιβάλ αλλά είναι μειονότητα αυτοί που θα πάνε γιατί ξέρουν τι θα πάνε να ακούσουν και να δουν. Τι να πω, τόσο ακραίος είμαι ρε παιδιά. ::) Ίσως να θέλω να δω περισσότερα σε ποιο σύντομο χρονικό διάστημα; 

 

Ναι στο gfest αναφερόμουν. Αυτό που έμαθα αυτό είπα, ισως να ήταν και μια δικαιολογία προς το κοινό σχετικά με αυτό που ανέφερες. Τι να πώ, όλα είναι πιθανά. Αλλά ακόμα και αυτό δείχνει έλλειψη επαγγελματισμού άρα και παιδείας. :D (από την μύγα ξίγκι)

 

Και να δηλώσω ευθαρσώς ότι δεν είμαι ξενομανής!! απλά ρε παιδιά, πως να το κάνουμε, σε κάποια πράγματα είμαστε πίσω λόγω συγκυριών. (όχι μόνο εμείς......) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και να δηλώσω ευθαρσώς ότι δεν είμαι ξενομανής!! απλά ρε παιδιά, πως να το κάνουμε, σε κάποια πράγματα είμαστε πίσω λόγω συγκυριών. (όχι μόνο εμείς......) 

είναι μέχρι την ανακάλυψη του dna,δεν έχω καταλάβει πάντως τι λέμε?το θέμα φίλοι μου τελικά είναι ότι είμαστε πίσω?και δεν έχουμε έλληνες παραγωγους?

 

χρειάζομαι ζεστό καυτό ποδόλουτρο... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μπέρδεψα κι εγώ τωρα....... ???

 

που είναι ο progressivehouse; να βοηθήσει; ;D

 

Πάντως για να προχωρήσω την κουβέντα και να την ξεμπερδέψω, θα πω πως σύγχρονες μελέτες σχετικά με το DNA.............

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στο gfest αναφερόμουν. Αυτό που έμαθα αυτό είπα, ισως να ήταν και μια δικαιολογία προς το κοινό σχετικά με αυτό που ανέφερες. Τι να πώ, όλα είναι πιθανά. Αλλά ακόμα και αυτό δείχνει έλλειψη επαγγελματισμού άρα και παιδείας. :D (από την μύγα ξίγκι)

 

Σίγουρα, αλλά ένα κακό live απο έναν διοργανωτή δεν καθορίζει τα πράγματα συνολικά. Επίσης το synch που ανέφερα είναι το πλέον χαρακτηριστικό παράδειγμα αλλά δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και άλλα. Παρακολούθησε τι θα γίνει όταν έρθουν οι dalek μόνοι τους τον νοέμβρη (ήταν να έρθουν και καλά στο gfest). Ή τι θα γίνει στον ltj bukem την παρασκευή. Ή τι έγινε σε δεκάδες τέτοια lives εδώ κι εκεί, kid606, dj krush, venetian snares, bong-ra, end.user, chris clark, alva noto, murcock κλπ. Λές όλος αυτός ο κόσμος που στηρίζει αυτά τα lives να σνόμπαρε να πα να δεί aphex; Ή μήπως όλος αυτός ο κόσμος δεν ξέρει τι πάει να δει; Και ποιός μπορεί να το κρίνει αυτό;

 

Πράγματα συμβαίνουν συνεχώς σε μικρότερη κλίμακα σίγουρα αλλά πολύ σημαντικά. Όταν μίλησα για μιζέρια εννοούσα κυρίως την κατάσταση "βρίζει ο thread starter την κωλοελλάδα + 1420 replies που λένε στον thread starter ότι λέει μαλακίες + η συζήτηση φεύγει στο σύμπαν" και μετά looping.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου