Προς το περιεχόμενο

Αγορα λαμπατου pedal.Γνώμες..?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια.Ακουσα το ENGLISH MUFF´N της ELECTRO HARMONIX και μου φάνηκε πολυ καλο και πλησιαζει τον ηχο που θελω.Βεβαια και το TS9 της IBANEZ μου αρεσε πολυ αν και δεν ειναι λαμπατο.Η VOX εχει πολυ ωραια πεταλια και μαλλον θα κινηθω αναμεσα σε αυτες τις επιλογες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

.Βεβαια και το TS9 της IBANEZ μου αρεσε πολυ αν και δεν ειναι λαμπατο.

 

:-XΒλακεια ειπα?Λαμπατο πρεπει να ναι...κι αυτο. ::) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα ψαξει και εγω το θεμα πριν κανα δυο χρονια.Και εμενα περισσοτερο μου ειχαν αρεσει το english muffn και το over the top boost,τα οποια και τα δυο ειναι σε προσιτη τιμη.

 

Τελικα ομως κατεληξα και πηρα το hot tubes της ehx (ισως και το τελευταιο που πουληθηκε στην Ελλαδα!!).Εχει εναν πολυ ιδιαιτερο ηχο,καμια σχεση με οποιδηποτε αλλο od/dist/fuzz που κυκλοφορει.Για μενα απο οσα πεταλια εχω ακουσει (χωρις βεβαια να εχω ακουσει και τοσα πολλα) ειναι το καλυτερο, η για να μην ειμαι απολυτος,ειναι αυτο που μου ταιριαξε εμενα καλυτερα.

 

Παντως οπως προαναφερθηκε απαιτει και τον καταλληλο (λαμπατο) ενισχυτη.Εγω πχ το εχω βαλει σε εναν super reverb και απλα απογειωθηκε!

 

ps. http://www.ehx.com/blog/hot-tubes-special-limited-run  Δεν πιστευω βεβαια να μας στειλουν κανενα στην Ελλαδα... :(

Ειμαι κρυφος θαυμαστης του SF!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,μετα και απο την δικη σας βοηθεια και τα ακουσματα που ειχα απο τα συγκεκριμενα πεταλια ειμαι αναμεσα σε 3.

 

1.Electro Harmonix English Muff'n

 

2.Vox Brit Boost Overdrive

 

3.Ibanez Tube Screamer TS808

 

Ειναι ολα πανω κατω στην ιδια τιμη και ακουγονται καλα στο αυτι μου με βαση τον ηχο που θελω να φτιαξω.Εσεις τι λετε?Ειμαι σε καλο δρομο..? :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις τι λετε?Ειμαι σε καλο δρομο..?

 

ακουγονται καλα στο αυτι μου με βαση τον ηχο που θελω να φτιαξω.

 

Από ό,τι λες κι... εσύ, μάλλον είσαι!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο απειρες δοκιμες το ΚΑΛΥΤΕΡΟ με ΔΙΑΦΟΡΑ κατα την γνωμη μου που κανει απο hard rock  εως thrash metal ειναι FATFOOT--TELEGUN

 

( αμα σε ενδιαφερει το πεταλι τσεκαρε κ εδω αν θες,

http://www.noiz.gr/index.php?topic=156184.0 )

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γυρω στα 350 στοιχιζει το fat foot  και ο Μητσος θα το εχει παλι πολυ συντομα στο δρομο μας... επειδη ομως πρεπει και να λεμε ολα τα καλα τσεκαρε και αυτο...

 

http://www.crazytubecircuits.com/black_magic.htm  ειναι απο τον Χρηστο (electrictabs)... οποιο απο τα δυο και να διαλεξεις δεν προκειται να το μετανοιωσεις με τιποτα... τρομερα ευελικτα και με απιστευτο ηχο!!! (αυτα τα δυο εχω ακουσει απο Ελληνες κατασκευαστες και μπορω να εκφερω αποψη)

 

το tubescreamer παραμενει μια τιμια επιλογη και θα σου δωσει και οτι χρειαζεσαι αλλα αφου ψαχνεσαι, εμεις θα σε μπερδεψουμε ακομα πιο πολυ!!!! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου