Προς το περιεχόμενο

Ποιοτικά καλώδια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πήρα το sennheiser από Ελλάδα 165 ευρώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος... Έχει και di έξοδο οπότε έλυσα όλα μου τα προβλήματα σχεδόν... Ο ήχος τολμώ να ομολογήσω ήταν λίγο πιο ΠΡΙΜΟΣ και με περισσότερη ατάκα από ότι με τα καλώδια (κάτι rockable των 15 ευρώ) που χρησιμοποιούσα... Πολύ μεγάλη ευκολία...

Μήπως γιατί δεν κατεβαίνει κάτω από τα 80Hz ;

Frequency response 80...16.000 Hz

Για κιθάρα δείχνει να είναι οκ.

Ασε για πεντάχορδο..

Δεν έχει πρόβλημα;

 

Και εγω απο τα ερασιτεχνικα wireless  προτιμω τα Line 6... αλλα σαν το καλωδιο ....τιποτα. ;)

Σωστά αλλά για τα βαβουροlive μας, μια χαρά είναι.

Πρέπει να είσαι ντόζος να γράψεις στούντιο με wireless.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι να πω... Εγώ δεν ακούω τις διαφορές :o

 

Στο live των REM που ημουν tech στο support εκανα μια....προχειρη συγκριση των Sennheiser που ειχαμε εμεις με αυτα που ειχαν οι RΕΜ ,κατι πανακριβα SONY & SHURE ,(για μπασο μιλαω γιατι ο BUCK  δεν παιζει σχεδον ποτε με wireless) &  η διαφορα ηταν...ψιλοτραγικη.... ;D  & ΠΑΛΙ ομως ο tech τους μου ειπε οτι προτιμαει τα καλωδια ....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γιατί δεν κατεβαίνει κάτω από τα 80Hz ;

Frequency response 80...16.000 Hz

Για κιθάρα δείχνει να είναι οκ.

Ασε για πεντάχορδο..

Δεν έχει πρόβλημα;

Σωστά αλλά για τα βαβουροlive μας, μια χαρά είναι.

Πρέπει να είσαι ντόζος να γράψεις στούντιο με wireless.

Ούτε στο 5 χορδο είχε πρόβλημα... Ήταν λίγο πιο πρίμος ο ήχος αλλά έτσι και αλλιώς παίζω με σχετικά πρίμο ήχο... Δεν ξέρω τι να πω... Ίσως δεν έχω τόσο παιδεμένο αυτί...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω δε λεω για τα ποτενσιομετρα αλλα για κατι knobs, απο (τιμιο προφανως) ξυλο, που ηταν OMG-NIGHT-AND-DAY διαφορα σε σχεση με τα πλαστικα σε clarity, dynamics και λοιπες audiophile-ο-ειδεις λεξεις.

 

Κατι ελεγε στη διαφημιση για τις δονησεις του ξυλου και πως αυτες επηρρεαζουν τον ηχο. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άπειρες δικαιολογίες (και επίθετα) για να χαλάσει κάποιος λεφτά αν θέλει.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε λεω για τα ποτενσιομετρα αλλα για κατι knobs, απο (τιμιο προφανως) ξυλο, που ηταν OMG-NIGHT-AND-DAY διαφορα σε σχεση με τα πλαστικα σε clarity, dynamics και λοιπες audiophile-ο-ειδεις λεξεις.

 

Κατι ελεγε στη διαφημιση για τις δονησεις του ξυλου και πως αυτες επηρρεαζουν τον ηχο. ;D

knobc.jpg

Silver Rock Signature knobs

The new knobs are custom made with beech wood and bronze where the bronze is used as the insert to mount to the stem of the volume pot. The beech wood is coated several times with C37 lacquer for best sound as pointed out by Dieter Ennemoser. How can this make a difference??? Well, hearing is believing as we always say. The sound becomes much more open and free flowing with a nice improvement in resolution. Dynamics are better and overall naturalness is improved. Here is a test for all you Silver Rock owners. Try removing the bakelite knobs and listen. You will be shocked by this! The signature knobs will have an even greater effect? really αmazing! The point here is the micro vibrations created by the volume pots and knobs find their way into the delicate signal path and cause degradation (Bad vibrations equal bad sound). With the signature knobs micro vibrations from the C37 concept of wood, bronze and the lacquer itself compensate for the volume pots and provide (Good Vibrations) our ear/brain combination like to hear?way better sound!!

 

Τα χω δει και διαβάσει όλα φίλτατε.

Και αν θέλετε ποτέ να γελάσετε, σας έχω υλικό να γελάτε ώρες.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα θα σου πω.

Για μπάσο βάλε Shakti Stones.

Θα με θυμηθείς.  ;) :P

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου