Προς το περιεχόμενο

Song No.2


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μη με χτυπάτε εκει που πονάω......

 

Δεν υπάρχει λόγος να πονάς :D

 

Αν δεν ανταλάξουμε και μια γνώμη, αφού δεν είμαστε όλοι μαζί σε ενα στούντιο, πως θα προχωρήσει το κομμάτι ?

 

Με την ευκαιρία θέλω να προσθέσω ότι για μενα η μουσική είναι επικοινωνία, δεν με πειράζει αν δεν είναι όλα άψογα. Και λάθη κάνω και πολυ καλή κιθάρα δεν παίζω αλλα θέλω να συμμετέχω και να ακούω γνώμες για να μαθαίνω.

 

Ας μην εμποδίζει ο φόβος της κριτικής τους ανθρώπους να συμμετέχουν στο κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημερα :)

 

Kaisos - Μην πονάς, σε αγαπάμε.... :) Θέλουμε και άλλες κιθάρες !

 

Μου άρεσαν οι Cake στον πρώτο τους δίσκο. Καλές συνθέσεις, πολλά όργανα, κλπ.

 

Κώστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, σήμερα, ημέρα των "case closed", προτείνω, αν δεν έχει κάποιος άλλος κάτι στα σκαριά, να αρχίσουμε τις μίξεις. Όχι τίποτα άλλο, αλλά έχω φτιάξει κάτι και με τρώει το χέρι μου να το ανεβάσω.

 

bkostas, εφόσον δεν μας έστειλες τα μέτρα, εγώ έβαλα τα tracks σου όπου ήθελα. Μετά, ξανάκουσα τη μείξη που είχες στείλει και είναι αλλού :) Δεν πειράζει, φαντάζομαι.

 

kaisos, πέρα από το ρε#, η κιθάρα είναι καταπληκτική, ιδίως στη γέφυρα.

 

Αν συμφωνείτε όλοι, να αρχίσουμε; Αν κάποιος έχει κάτι, ας μιλήσει...τώρα :)

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Γεράσιμε, πές μου τί στοιχεια ή πως θέλεις να ειναι τα tracks μου.

 

Δεν γνωρίζω τι πρέπει να κάνω. Δεν είχα ποτέ μου στείλει αρχείο audio σε μουσικους....

 

Παιδιά τι να στείλω ?

Τα tracks απο την αρχή ως το τέλος ?

Τα μέτρα ? Τα Midi ? To Sonar project ? Real-Time Clock ?

 

Help :?

 

Εάν θέλετε να σας τα στειλω σε CD - να σας δώσω το τηλ. μου να συνενοηθούμε.

 

Για το κομμάτι τώρα.

 

Αλλος παιδιά ? Τιποτα δεν υπάρχει ?

 

Kaisos - version 2 ?

 

Γεράσιμε - Ναι !!! να βάλεις τη μίξη :o :o γιατί όχι ?

 

Οτι πείτε εσείς οι παλαιοί.......

 

Κώστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεράσιμε' date=' πές μου τί στοιχεια ή πως θέλεις να ειναι τα tracks μου.

 

Δεν γνωρίζω τι πρέπει να κάνω. Δεν είχα ποτέ μου στείλει αρχείο audio σε μουσικους....

 

Παιδιά τι να στείλω ?

Τα tracks απο την αρχή ως το τέλος ?

Τα μέτρα ? Τα Midi ? To Sonar project ? Real-Time Clock ?

 

Help :?

[/quote']

 

:) :) :) :) Πανικός!!!

 

Τίποτα να μην κάνεις. Απλά, επειδή έστειλες λούπες και δεν ήξερα σε ποιά μέτρα μπαίνουν + χρησιμοποιώ μόνο το καινούργιο μπάσσο, έβαλα τις λούπες όπως ήθελα και όχι όπως τις έχεις στη δική σου μίξη. Κανένα κακό, αν δεν σε πειράζει - αλλιώς πες μου που ακριβώς τα θέλεις (...δεν έχεις περιέργεια να δεις που τα έβαλα :) ). Ούτως ή άλλως, όλα έχουν πάει αλλού, εκτός από drumms & μπάσσο. Υπερ-παραγωγή!

 

Γεράσιμε - Ναι !!! να βάλεις τη μίξη :o :o γιατί όχι ?

 

Όχι, το σωστό είναι να περιμένουμε να δούνε όλοι το μήνυμα, μήπως και εκφράσει κάποιος την επιθυμία να ανεβάσει κάτι, γιατί αν το δούνε τελειωμένο μπορεί να ξενερώσουνε και να μην ανεβάσουνε...Επίσης, μία τελική μίξη μπερδεύει κάποιον που πιθανώς να γράφει ένα track αυτή τη στιγμή. Σου λέει: "εγώ τώρα που κολλάω;". ¶σε που την δουλεύω ακόμα τα κρύα βράδυα :)

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσα στο Σ/Κ θα γράψω κ αλλα ...

ως κυριακη πιστευω να ανεβάσω...

το καλο πραγμα αργει :)

 

Με κατέστρεψες! Και είχα δέσει την κιθάρα σου άψογα. :) :) :)

 

ΟΚ. Περιμένουμε φίλε.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/kaisos/kaisos2.mp3

 

δειτε λίγο αν παταει αυτό ....

έιναι λίγο διαφορετικο στυλ απο το πρώτο...

αν θελετε χώριστα καναλια ή να αλλαξω κάτι πείτε μου να το διορθώσω κ μετά να το ανεβάσω στα downloads.

 

το παρόν αφορά τα μέτρα 34-50

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δειτε λίγο αν παταει αυτό ....

έιναι λίγο διαφορετικο στυλ απο το πρώτο...

αν θελετε χώριστα καναλια ή να αλλαξω κάτι πείτε μου να το διορθώσω κ

 

χμμμ...εμένα μου αρέσει το ύφος, αλλά προσπαθείς να παίξεις σε σχετικές κλίμακες, κάτι που δεν μου κάθεται πάντα καλά, αλλά μπορεί να βγει και ενδιαφέρον. Αυτό είναι θέμα γούστου και προσωπική γνώμη. Δηλαδή, όσο το μπάσσο είναι στη ΣΙ, τα περάσματα σου σε ΜΙ-ΣΟΛ είναι ΟΚ, ακούγεται σαν να είμαστε όλοι στη ΜΙ.

 

Όταν όμως το μπάσσο κατεβαίνει σε ΜΙ-ΣΟΛ-ΛΑ όπου κάνει φανερό ότι παίζει στην ΣΙ και όχι στη ΜΙ, δεν μου κάθεται. Θα μου κάτσει όμως, που θα πάει :)

 

Επαναλαμβάνω, για να μην παρεξηγούμαστε: τα γούστα μου σας λέω, γιατί ξέρω ότι τέτοιες τονικές διαφωνίες αρέσουν αρκετά σε πολλούς.

 

Ναι, εγώ θα προτιμούσα, αν μπορείς, ξεχωριστά κανάλια, ώστε να το φέρω εκεί που θέλω, βοηθάει και στη μίξη γιατί έχεις 2 διαφορετικούς ήχους προ-μιξαρισμένους τώρα.

 

Πάντως, άσχετα από αυτό, εμένα μου αρέσει, στα πλαίσια αυτού που κάνουμε πάντα, να ακούω κάτι που έπαιξα παρουσιασμένο διαφορετικά από κάποιον άλλο, οπότε ελπίζω και εσάς να μην σας ενοχλήσουν οι παρεμβάσεις.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστειλα στα downloads κ τα δύο κανάλια ένα με rythm Overdrive κ ένα με λίγο fuzz Μελωδία.

Ελπίζω να χορέσει σε καμια μίξη γιατί είναι λίγο διαφορετικό.

 

 

gerasimos:

Πάντως, άσχετα από αυτό, εμένα μου αρέσει, στα πλαίσια αυτού που κάνουμε πάντα, να ακούω κάτι που έπαιξα παρουσιασμένο διαφορετικά από κάποιον άλλο, οπότε ελπίζω και εσάς να μην σας ενοχλήσουν οι παρεμβάσεις.

Έχεις δίκιο σε αυτό γιατί αν ένας καθόριζε το ύφος του κάθε κομματίου δεν θα λεγόταν SONG2 αλλα KAISOS and the Lone Stars (απο τον Πέρρο είναι αυτό!).

Το παν είναι να υπάρχει αλληλεπίδραση κ να βγεί μια κοινή συνισταμένη!

 

-------------------

Kaisos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου