Προς το περιεχόμενο

Αγορά πεταλιού EQ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ πάντως περιμένω να έρθει αυτό

http://www.thomann.de/thoiw2_danelectro_dj14_fish_n_chips_prodinfo.html

δεν το έχω δοκιμάσει όμως για 35e δεν πιστεύω οτι θα με χαλάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις σου έρθει γράψε καμιά κριτική, γιατί τα πολύ φτηνά έχω αρχίσει να τα φοβάμαι, κυρίως από θέμα θορύβου...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανες ανακάλυψη roybatty!

 

Σιγά την ανακάλυψη,ο Κevin είναι στον χώρο όσο καιρό είναι και ο Keeley.Τουλάχιστον με το συγκεκριμένο mod δεν έχεις πρόβλημα θορύβου (φαντάζομαι θα σκέφτεστε "τι λέει αυτός τώρα"....),αλλά εγώ πήρα ένα,και αξίζει.Τα φτηνά (και σε αυτά συμπεριλαμβάνω και το "un-modded" GE-7) είναι όντως θορυβώδη.Βέβαια καλό είναι να μην ανεβάζεις ποτέ το frequency level στο τέρμα.

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1ο βήμα που ανέφερες είναι και το πιο δύσκολο! Που να το βρούμε το μεταχειρισμένο?

 

Δε νομίζω πως είναι τόσο δύσκολο να βρεις ένα...ίσως να είναι δύσκολο στα γιάννενα :wink:

Εδώ καινούριο να πας να το πάρεις από το στόλλα,έχει 85 ευρώ,φτηνό είναι...

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή των boss είναι σταθερή παντού νομίζω.Έτσι,σε συμφέρει να το πάρεις από ελλάδα,μιας και η τιμή που βλέπεις στο site του stolla είναι τιμή καταλόγου,δηλαδή από κάποιο μαγαζί θα το πάρεις λιγότερο από 90.Σε άλλο μαγαζί (όχι στόλλα) μου το άφηναν και 80.

 

88 συν μεταφορικά στον thomann,πολλοί το ξεχνάνε αυτό :wink:

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα πολυγουστάρω τα πεταλάκια eq,πλαστικοποιούν τον ηχο κατα την ταπεινή μου γνώμη :cry:

οτι eq χρειάζεσαι το πετυχαίνεις μια χαρα με τα κοντρολ της κιθαρας & του ενισχυτη σου :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να κάνω 3 ερωτήσεις:

1) Το GE-7 έχει true bypass?

2) Τελικά το true bypass είναι καλό ή όχι?

3) Έχω ένα Dunlop WahWah το οποίο ακόμη και όταν είναι off πιστεύω ότι κλέβει κάτι από το σήμα και σκέφτομαι μήπως του κάνω καμιά μετατροπή σε true bypass...Επίσης και ένα Boss Volume ( που έχω, μου "τρώει" πολλά από τα πρίμα και δε ξέρω τι μπορώ να κάνω για αυτό...

 

(Ξέρω ότι είναι off-topic οι ερωτήσεις, απλά σχετίζονται λίγο με το EQ και τις συχνότητες της κιθάρας και αποφάσισα να μην ανοίξω νέο post και πιάσω τζάμπα χώρο...)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου