Προς το περιεχόμενο

Αγορά πεταλιού EQ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπως θα τον αγκαλιαζετε ολοι εσεις προσεχτε μην σκασει η κινεζικη μαφια απο καμια ..τρυπα και δεν ξερετε που να κρυφτειτε..και ξερετε αυτοι δεν σηκωνουν και πολλα πολλα..

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Θα τα έχω δεί όλα μετά :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν, χθες δανείστηκα από ένα φίλο το GE-7 της Boss και μου άρεσε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!

Το συνέδεσα μετά το Bluesbraker (BB2) της Marshall και κάνοντας τη γνωστή ρύθμιση "χαμόγελο" (τονισμένα μπάσα + πρίμα και χαμηλωμένα τα μεσαία) πέτυχα ένα ΠΟΛΥ ωραίο distorted ήχο!

Έτσι έχω το Bluesbraker για mild overdrive και αν θέλω, ανοίγω το EQ και αλλάζει ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ο ήχος της παραμόρφωσης...:D:D

Έχει επίσης πολύ ενδιαφέρον η αντίθετη ρύθμιση: Ενισχυμένες κάποιες μεσαίες συχνότητες και μειωμένα μπάσα πρίμα. Έτσι πετυχαίνω μια πιο μουντή αλλά ωραία (a la Santana) παραμόρφωση!

 

Στα καθαρά, με την πρώτη ρύθμιση, δίνει στον ήχο πολλά πρίμα και μπάσα, ενισχύοντας έτσι το (ήδη υπάρχον) σκάσιμο των Custom Shop 69 μαγνητών και του Hot Rod Deluxe και είναι φοβερό για funky ρυθμικό παιξιμο :D:D

 

ΗΔΗ το αποφάσισα ότι θα το ανταλλάξω με το Gοv'nor 2 το οποίο χρησιμοποιώ ΕΛΑΧΙΣΤΑ!!

 

ΥΓ. Το BOSS volume pedal περιττό να πω ότι αφαιρέθηκε από την αλυσίδα των effect γιατί κατέστρεφε ΕΝΤΕΛΩΣ τo σήμα. Ετοιμάζομαι να το...σουτάρω!!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oντως ηλια τα αποτελεσματα του EQ ειναι εντυπωσιακα.και εγω ειχα ψαρωσει με το τι μπορεις να κανεις και στο καθαρο και στο gain καναλι.απλα γραψε σε ενα χαρτι ολες τις ρυθμισεις που θα βρεις για να μην τις ξεχνας ε;; :wink:

οπως εσυ εβγαλες το volume pedal ετσι και εγω εχω βγαλει το classic cry baby της dunlop για τον ιδιο λογο.. :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΤΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!

O φίλος που θα μου αντάλλασσε το GE-7, μου είπε ότι το έταξε σε άλλον...

Ψάχνω πλέον απεγνωσμένα στο Ebay αλλά όλα πουλιούνται σε τιμές κοντινές με αυτή ενός καινούριου πεταλιού (αν συνυπολογίσουμε και τα μεταφορικά από Αμερική)...

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ/ΑΝΤΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ GE-7 ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ!!! :D:D:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ/ΑΝΤΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ GE-7 ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ!!! :D:D:D

 

Χωρις να θελω να σε αποθαρυνω.....

 

 

Οσο πληκτρα βρηκες, τοσο EQ θα βρεις...... :roll: :roll: :lol: :lol:

 

Μην απελπιζεσαι ομως.... Η ελπιδα πεθαινει τελευταια!! :wink:

 

Υ.Γ. Καλα αυτο τον καιρο, δεν εχω κατι ουσιαστικο να γραψω στις παρουσες συζητησεις και πεταω ολο ξεκαρφωτες μ@#$%ες!!!

 

Συγχωρεστεμε!!!!!!! :)

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να σε αποθαρυνω.....

Οσο πληκτρα βρηκες' date=' τοσο EQ θα βρεις...... :roll: :roll: :lol: :lol:

[/quote']

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω να σου προτείνω και αυτό

http://www.thomann.de/thoiw2_danelectro_dj14_fish_n_chips_prodinfo.html

που αγόρασα πρόσφατα και με άφησε πολύ ικανοποιημένο αν εξαιρέσουμε την κάπως "εύθραυστη" ποιότητα κατασκευής (αλλά με 35e τι να περίμενα?).

Αν ήταν να σκάσω τόσα φράγκα για το boss θα έβαζα κάτι ακόμα και θα αγόραζα κάτι με περισσότερα bands.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Danelectro ειναι πραγματικα εκπληκτικο (στα αυτια μου ΚΑΛΥΤΕΡΟ απο το BOSS) μια & θα μπει σε πεταλιερα η "ευθραυστη" κατασκευη του (αν και δεν ειναι και τοσο ευθραυστη) δεν ειναι προβλημα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου