Προς το περιεχόμενο

test μεταξυ 2 strat..;-)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Takis?... oh this? Last year! (θυμάσαι τη διαφήμιση? :lol: )

Λοιπόν. Να σου πω κι εγώ τι νομίζω.

Μεταξύ των 2 η δεύτερη έχει όγκο και καλύπτει μεγαλύτερο ηχητικό φάσμα. Περνάει μπροστά που λέμε.

Ξεχωρίζει μέσα στη μέιξη.

Θα έλεγα ότι έχει καλύτερους μαγνήτες ή άλλη κατασκεύη συνολικά.

'Ομως...

Με την πρώτη παίζεις καλύτερα! Γιατί?

Σου βγάζει κάτι που δεν βγάζει η 2η? ή απλά έτυχε...

Εκεί είναι το θέμα. Και αυτό το ξέρεις εσύ.

 

 

ΥΓ1. Για τα παραπάνω έχω δεδομένο ότι έγιναν την ίδια ώρα και μέρα και με ίδια μέθοδο ηχοφράφησης.

ΥΓ2. Αυτά μπορούν να γίνουν και στο My music... γιατί τό'χουμε το ρημάδι?

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οντως παιζω πιο καλα με την πρωτη και γιαυτο υπαρχει συγκεκριμενος λογος..και θα τον πω αυριο..χεχε :P

 

εχεις δικιο για το my music που δεν τα ανεβασα αλλα να σου πω την αληθεια δεν το εκανα γιατι θυμαμαι οτι οταν ηθελα να ανεβασω κατι κομματια ανεβαιναν μετα απο 2-3 μερες και βαριομουν να περιμενω..

 

ναι ολα εγιναν την ιδια μερα και ωρα και με ακριβως τις ιδιες συνθηκες :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι αυριο . περιμενε να δουμε κι αλλα ποστ μπορει να εχει γελιο. περιμενε να κανει και ποστ αυτος ο κινεζος πως τον λενε ο σου περ φανκ...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε καλύτερα η πρώτη ηχογράφηση, μου φάνηκε ποιό ζεστός και γεμάτος ο ήχος, οπότε νούμερο #1 απο μένα. Όχι οτι το 2 ηταν κακό (κάθε άλλο!), αλλα κατά την γνώμη μου, στο συγκεκριμένο στύλ μουσικής το 1 ταιριάζει καλύτερα.

Marshall JVM410 + 1960 cab, USA Charvel San Dimas 2H

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην πραγματικα σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια :wink: ' date='αν και θα ξαναπω οτι για να παιξεις σωστα blues(bend,vibrata,οχι ολο την ιδια φρασεολογια),ειναι πολυ δυσκολο,και εγω εννοειται οτι ακομα δεν το εχω καταφερει αλλα η προσπαθεια και η δικια μου και η δικια σας για βελτιωση συνεχιζεται γαμω το..πολο μου γαμω... :twisted:

[/quote']

 

Αγορίνα play from the heart και άσε τον Superfunk να λέει ότι blues παίζουν οι μαύροι εργάτες στις φυτείες! :lol: :lol: (και να κάνει λάθος, φυσικά! 8) )

 

Μαμάτο το τελευταίο κομμάτι, και φυσικά το έπαιξες με την... ΠΡΩΤΗ κιθάρα;; :P

 

Έτσι μου ακούγεται εμένα τουλάχιστον... :roll:

 

Η ψήφος μου στην πρώτη παραμένει πάντως... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το πεταλάκι κάνει θαύματα!

 

Απ' ότι έχω καταλήξει,μετράει περισσότερο να είναι η κιθάρα βολική και να σε "εμπνέει",παρά να έχει τον τέλειο-σούπερ-ντούπερ ήχο...

 

Εγώ πχ αισθάνομαι πολύ πιο δημιουργικός όταν παίζω με την cadenga μου (μη γελάτε,μαρκα κιθάρας είναι :D ) απ' ότι με την hammer,που έχει και SD μαγνήτες.

 

Περιμένουμε εναγωνίως τα αποκαλυπτήρια!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hi.πως μπορω να κατεβασω τα demos?παω στο downloads αλλα δεν τα βγαζει...καμια βοηθεια?

 

Takis...δεν ηξερα πως εισαι επτανησιος... :-) εγω ειμαι κεφαλλονιτης...χεχεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χε, χε.. αν και δεν είμαι κιθαρίστας, θα προσθέσω και εγώ την "επιστημονική" μου γνώμη: η δεύτερη κιθάρα είναι ακριβότερη από την πρώτη. Την παίζεις χειρότερα από την πρώτη γιατί δεν την έχεις συνηθίσει (ίσως δεν είναι δική σου) και γιατί σε κομπλάρει λίγο ένεκα της τιμής της. Σωστά;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χε' date=' χε.. αν και δεν είμαι κιθαρίστας, θα προσθέσω και εγώ την "επιστημονική" μου γνώμη: η δεύτερη κιθάρα είναι ακριβότερη από την πρώτη. Την παίζεις χειρότερα από την πρώτη γιατί δεν την έχεις συνηθίσει (ίσως δεν είναι δική σου) και γιατί σε κομπλάρει λίγο ένεκα της τιμής της. Σωστά;[/quote']

Μήπως είσαι ψυχολόγος? :D:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χε' date=' χε.. αν και δεν είμαι κιθαρίστας, θα προσθέσω και εγώ την "επιστημονική" μου γνώμη: η δεύτερη κιθάρα είναι ακριβότερη από την πρώτη. Την παίζεις χειρότερα από την πρώτη γιατί δεν την έχεις συνηθίσει (ίσως δεν είναι δική σου) και γιατί σε κομπλάρει λίγο ένεκα της τιμής της. Σωστά;[/quote']

 

πως φαινεται οτι δεν εισαι κιθαριστας... :P :wink:

αρχιζω και να αμφιβαλλω και για τις ικανοτητες σου στο θεμα..ψυχολογια :P

 

..γειτονακι esp εκει που λεει download κανεις δεξι κλικ και αναλογως στα ελληνικα θα σου λεει αποθηκευση προορισμου ως..κτλ ή κατι αλλο παρομοιο και θα πατησεις αυτο ή στα αγγλικα θα λεει save target as..και θα επιλεξεις αυτο και μετα save στο pc...

 

dienekes gangster thanks και τελικα dienekes εχεις αυτι καλοοο...χεχε

επειδη μολις γυρισα απο μπανιο και τα ειπα σε 3διαφορετικες τουριστριες και θελω λιγο χρονο να σκεφτω, με ποια απο ολες να βρεθω το βραδυ και να της κανω ερωτα,παω για το ντουζακι μου και το φραπεδακι μου τωρα και αν ειναι μετα κανω τα αποκαλυπτηρια.δεν νομιζω να εμεινε κανενας εκτος απο 2-3 να περιμενω αρα μαλλον ας το παρει το ποταμι σε λιγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου