Προς το περιεχόμενο

test μεταξυ 2 strat..;-)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχην παιζεις παρα παρα παρα πολυ καλα!

πολυ srv και gary εννιωσα ( παρ ολο που δεν ειμαι και ο ποιο φαν της μπλουζ ), ειδικα σε καποια σημεια παιζεις μια κλασσικη φραση srv (δε μπορω γραφοντας να εξηγησω ποια εννοω...) παρα πολυ πολυ πειστικα .

 

στο track - 1 επαιξες καλυτερα νομιζω ειχες πιο πολυ ορεξη! :lol:

αλλα παρολα αυτα εμενα γιατι μου αρεσε η κιθαρα του track 2 ??

 

η πρωτη ειχε χαμηλο gain , kai μια χορδιλα ετσι μου εβγαζε στιγμες στιγμες .

η δευτερη ειχε πιο ηλεκτρικιλα(με δικα μου λογια... :wink: ) και μου αρεσει .

νομιζω οτι ψηφιζω το 2 ακομα κι αν επαιξες με harley benton...! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

στο track - 1 επαιξες καλυτερα νομιζω ειχες πιο πολυ ορεξη! :lol:

αλλα παρολα αυτα εμενα γιατι μου αρεσε η κιθαρα του track 2 ??

 

Θα συμφωνήσω ότι και τα 2 tracks έχουν πολύ ωραίο παίξιμο αλλά το 1ο έχει περισσότερο feeling!

Όμως όντως η 2 strat είχε πιο γλυκό ήχο. Μου "κατσε" πολύ καλύτερα στο αυτί κι εμένα.

Πάντως μυρίζομαι ότι κάποιο "λάκο έχει η φάβα"...Μάλλον μας την έχει στημένη ο takis και θα μας ξεφουρνήσει ότι η η δεύτερη είναι καμιά CRUCIANELLY που αγόρασε (σαν τον Superfunk) 30¤ από έναν ξεπεσμένο-γέρο Ιταλό τουρίστα στην Κέρκυρα...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στανταρ μας την εχει στημενη και σιγουρα στο παιχνιδι παιζει η shur κι ας λεει οτι δεν ειναι καμια απο τισ δυο!!!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

boody αν και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια θα σε μαλωσω...suhr γραφεται και οχι shur..χεχε :P

και οχι αληθεια παιδια η suhr ακομα δεν εχει ερθει ουτε elavd βρηκα τετοια ευκαιρια απο κανα γερο ιταλο τουριστα :lol: 8) .η αληθεια ειναι οτι βλεπω κινεζους και αλλαζω δρομο...

το παιξιμο οχι που το παιζω μετριοφρονων ειλικρινα αλλα για blues ειναι για ...πολλες ντοματες και αυγα...αν και εχω μια δικαιολογια αλλα δεν την λεω γιατι μπορει να φανερωθει κατι απο το..κουιζ... 8)

θα ανεβασω και κατι τελευταιο αυριο πολυ πιο καλο και σαν παιξιμο και απο ηχο το οποιο θα ειναι παλι blues αλλα τωρα με το sd-1 overdrive της boss

και μετα θα εχουμε τα αποκαλυπτηρια :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...Μετά από αρκετές ακροάσεις κατέληξα σε κάποια συμπεράσματα:

Κατ' αρχήν,μ'αρέσει το παίξιμό σου. :D

Μετά από έντονο προβληματισμό (ξέρετε τώρα:brainstorming,απανωτά meetings και άλλες τέτοιες αηδίες :D ) έχουμε τα εξής:για Blues και μόνο μου άρεσε περισσότερο η 1.Αλλά αν έπαιζες και κάτι άλλο εκτός από blues,νομίζω πως θα θα προτιμούσα την 2.

 

Πάντως δυσκολεύτηκα πολύ να καταλήξω....

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πατριδαααααααααααααααααααααααααααα!!!!!Ε ρε ετσι κ ανεβω μες τον αυγουστο θα παμε μαζι για πιπινια μπρε!!! Κ το νησι εχει τις καλυτερες νυφες!!! μα τον αγιο σπυριδωνα σου λεω !!!! τακις εγω ψηφιζω δαγκωτο το τεστ 2 αν κ καμια επαφη δεν εχω με τα blues εκτος απο μια επιδερμικη κ μη συνειδησιακη γνωση επι του θεματος!!το παιξιμο σου ειναι οντος για πολλα τζιτζιφα μαγκα μου...αυτα.. κ δε μου λετε αληθεια αληθειαα, τι στραβω εχουν οι harley benton που τις αναφερει boody? αυτα... ρε τακις, ασε την κιθαρα κ τραβα στις μουσες του νησιου γιατι καηκαμε :) ;)

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιντερνετ ρε γαμωτο κ δεν μπορω να τα κατεβάσω.Τωρα είμαι στο Πολυτεχνείο.Θα τα ακούσω από βδομάδα αλλά μέχρι τότε μάλλον θα έχουν γίνει τα αποκαλυπτήρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

meatalash:

τι στραβω εχουν οι harley benton που τις αναφερει boody?

 

να σου πω την αληθεια ουτε που εχω ακουμπησει ποτε καμια , απλα εχει γινει παγια τακτικη εδω μεσα (ισως και αδικα... αλλα δε πειραζει χαβαλες να γινεται) οποιος θελει να κανει πλακα αντιπαραθετοντας καποιο φθηνο προιον χρησιμοποιει την harly benton για κιθαρες και thn behringer για ολα τα αλλα .:lol: Δοκιμασε το και συ θα σου αρεσει...!!! :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην πραγματικα σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια :wink: ,αν και θα ξαναπω οτι για να παιξεις σωστα blues(bend,vibrata,οχι ολο την ιδια φρασεολογια),ειναι πολυ δυσκολο,και εγω εννοειται οτι ακομα δεν το εχω καταφερει αλλα η προσπαθεια και η δικια μου και η δικια σας για βελτιωση συνεχιζεται γαμω το..πολο μου γαμω... :twisted:

 

εκανα μια τελευταια ηχογραφηση με την κιθαρα που αρεσει σε μενα ομως..τωρα επαιξα με το overdrive sd-1 της boss(αυτο το τελικα θαυματουργο πεταλακι ειδικα για την τιμη του) και την κεφαλη marshall jtm30 αντι για την κεφαλη twin reverb που εκανα την προηγουμενη.δεν μπορεσα να ηχογραφησω και την αλλη κιθαρα για ενα λογο που δεν μπορω να αποκαλυψω ακομα.. το ηχειο παλι electrovoice.

ανεβαλλα για μια μερα ακομα τα αποκαλυπτηρια τα οποια θα ειναι οριστικα καποια στιγμη αυριο. :P

σαν να μου φαινεται οτι κερδιζει η δευτερη μεχρι στιγμης... 8)

ακουω τα σχολια σας για τον ηχο και στην τελευταια ηχογραφηση,ο οποιος ηχος προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ..

take some fuckin blues in your face.. :D

 

ic-musicmedia.com/takis

 

το fender final test ακουστε :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου