Προς το περιεχόμενο

Allparts UK


Steve_Vai06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοειται φιλε μου δε θελω να σε τρομαξω και να περιμενεις απεξω απο την πορτα σου μη σου παρατησουν κανενα δεμα, αυτα γινονται μονο επι αγγλικου εδαφους (ελπιζω). Απλα το λεω, μιας και το ανεφερε και ο TGL, ως ενδεικτικο της jazz καταστασης που επικρατει στα ταχυδρομεια.

 

Αντιθέτως, αυτά ποτέ δεν γίνονται επί ελληνικού εδάφους, μιας και τα ελληνικά ταχυδρομεία (κανονικά και courrier) είναι από τα λίγα πράγματα που λειτουργούν πραγματικά άψογα στη χώρα μας. Μόνη εξαίρεση κάποιες εισαγωγές από τρίτες χώρες, για τις οποίες ευθύνονται βασικά τα τελωνεία.

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιθέτως, αυτά ποτέ δεν γίνονται επί ελληνικού εδάφους, μιας και τα ελληνικά ταχυδρομεία (κανονικά και courrier) είναι από τα λίγα πράγματα που λειτουργούν πραγματικά άψογα στη χώρα μας. Μόνη εξαίρεση κάποιες εισαγωγές από τρίτες χώρες, για τις οποίες ευθύνονται βασικά τα τελωνεία.

 

 

 

Aκριβως. Εγω ζω Αγγλια και μου εχει τυχει να μου αφησουν απεξω απο την πορτα πραματα, αλλα τα ελληνικα ταχυσρομεια δεν το κανουν αυτο (ευτυχως).

 

 

Τωρα που το σκεφτομαι, το οτι κατι δε παει καλα με τα αγγλικα ταχυδρομεια το καταλαβαινεις και απο το γεγονος οτι χειμωνιατικα οι ταχυδρομοι κυκλοφορουν με σορτσακια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TGL είσαι ταχυδρόμος;  :D

 

Μπορεί να χτυπάω πάντα δυο φορές (ή και περισσότερες αν χρειαστεί) αλλά όχι, δεν είμαι ταχυδρόμος.  ;D

 

Ωστόσο θυμάμαι από τις εποχές... της προϊστορίας, τότε που επικοινωνούσαμε με "πραγματικό" mail, μέχρι και σήμερα, τα ταχυδρομεία να λειτουργούν σχεδόν άριστα. Όλα αυτά τα χρόνια δεν έχασα ΚΑΝΕΝΑ γράμμα, πακέτο κλπ, από πολλές ΧΙΛΙΑΔΕΣ που με είχαν σαν παραλήπτη ή αποστολέα. Διάφορες καθυστερήσεις, και προβληματάκια μετριούνται στα δάκτυλα του ενός χεριού. Να λέμε και τα καλά...  ;)

 

Και, πιο πολύ on topic, πριν από χρόνια είχα άθλια εμπειρία με την Allparts UK. Οι τύποι μου φάνηκαν τελείως ό,τι νάναι. Ελπίζω πλέον να έχουν στοιχειωδώς σοβαρευτεί και ο φίλος μας να μην αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου