Προς το περιεχόμενο

Νεκραναστασεις παλιων θεματων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν η Διοίκησις δεν θέλει να ανασύρονται παλιά θέματα, να κόψει τα "Σχετικά θέματα" από κάτω από τα θρεντς. Αυτός είναι, πιστεύω, ο κύριος λόγος για τις νεκραναστάσεις. Αλλά εγώ πάλι νόμιζα ότι τα "Σχετικά θέματα" είναι εκεί ακριβώς για να ΜΗΝ ανοίγονται νέα θρεντς για ίδια θέματα, καθώς δεν είναι επιθυμητά.

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν νομίζω ότι καίγεται να μάθει κάποια απάντηση σήμερα ΑΥΤΟΣ! αλλά καίγεται ίσως να μάθει μια απάντηση σήμερα κάποιος ΑΛΛΟΣ. Αυτο είπα. Το θέμα παραμένει θέμα και εξακολουθεί να μην εξηγείτε το γιατί οφείλει να κλείσει. Ενα θέμα παιδιά οφείλει να κλείσει όταν αφορά κάτι συγκεκριμένο και λυθεί. Οταν ειναι πρόβλημα. Οταν ειναι θέμα γενικό δεν κλείνει.

 

Και βέβαια παραμένει ως θέμα. Το Νόιζ, όπως και όλα τα φόρουμ γενικού και ειδικού ενδιαφέροντος, ποτέ δεν επικαλείται κάποιο ρόλο ευαγγελίου αλλά τόπου συζητήσεων. Όμως αν κάποιος έχει μια ερώτηση, επαναλαμβάνω: ας ανοίξει ένα καινούργιο θρεντ. Είναι απείρως πιο εύκολο και πιο ευανάγνωστο σε κάποιον που βλέπει ένα θέμα με πολλές σελίδες. Αν και βεβαίως οφείλει να ΨΑΞΕΙ για την γνώση που επιζητά, κι όχι να την ζητήσει στο πιάτο.

 

Οπως το πες, τσάμπα είναι και όταν κάνει search θα βρίσκει 200 θέματα σχετικά και δεν θα βγάζει άκρη.

 

Ακριβώς αυτό που έγραψα παραπάνω. Αν δεν βγάλει άκρη, ας το πει και είμαι βέβαιος ότι θα βοηθηθεί. Έχεις κάνει ποτέ βιβλιογραφική έρευνα; Έχεις βρει ποτέ τις απαντήσεις που θες έτοιμες και σερβιρισμένες χωρίς να τις συγκρίνεις με άλλες; Tις έχεις διασταυρώσει για να επαληθεύσεις την αντικειμενικότητά τους; H άκρη θα βρεθεί με λίγο κόπο, κι όχι με ερωτήσεις σε στυλ "heeeeeeeeeelp".

 

Οπως είπα το θέμα δεν ειναι το γέλιο. ειναι το γιατί γελάει. και ίσως εν μέρη έχεις δίκιο γιατί θα έπρεπε τυπικά να πει και δυο πράγματα αλλά το θέμα δεν ειναι νεκρό και όπως κάποιος γελάει για την ουσία του θέματος το 2003 έτσι μπορεί να γελάσει και στο 2009. το 2003 γιατί γέλασε; για να πληροφορήσει 9000 άτομα σώνει και καλά ότι γελάει και virtual?

 

Aσχολίαστον. Όποιος πιστεύει ότι πρέπει να εκδηλώσει την διασκέδασή του σε ένα αρχαίο θρεντ γράφοντας σαν ποστ το εξέχουσας σημασίας και αξίας "αχαχαχαχαχα" είναι υπεράνω (ή μάλλον υποκάτω ;D) κριτικής.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η Διοίκησις δεν θέλει να ανασύρονται παλιά θέματα, να κόψει τα "Σχετικά θέματα" από κάτω από τα θρεντς. Αυτός είναι, πιστεύω, ο κύριος λόγος για τις νεκραναστάσεις. Αλλά εγώ πάλι νόμιζα ότι τα "Σχετικά θέματα" είναι εκεί ακριβώς για να ΜΗΝ ανοίγονται νέα θρεντς για ίδια θέματα, καθώς δεν είναι επιθυμητά.

 

Δεν σε καταλαβαίνω καθόλου... για αυτό τον λόγο μπήκαν τα "Σχετικά Θέματα", κάτι που πιστεύω ότι ήταν μια εξαιρετικά εύστοχη κίνηση, και που βγάζει πολλούς από τον "κόπο" του ψαξίματος. Εν τέλει, για μένα δεν υπήρχε θέμα, και έχω γράψει για αυτό επανειλημμένα. Το θρεντ ξεκίνησε από έναν συνφορουμίτη που εκτιμώ ιδιαίτερα, αν και δεν έχω πρόβλημα με τέτοια περιστατικά - εγώ προσωπικά έχω ξεθάψει θέματα γιατί βρήκα μια εξέλιξη που αξίζει να σημειωθεί, και που κάνει το θέμα πληρέστερο. Αυτό που λέει ο Evris όμως είναι ότι το ξεθάψιμο γίνεται πολύ πιο επιπόλαια και άστοχα.

 

Επίσης, το "Διοίκησις" είχε μια ισχυρή νότα ειρωνίας που δεν πήγε απαρατήρητη.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλώνω υπερ της νεκραναστάσεως. + βρίσκω τα "σχετικά θέματα" πολύ βοηθητικά.

 

σε γενικές γραμμές λοιπό συμφωνώ με tugito.

Ποστάρω κ εγώ έδω παρόλο που με έχουν καλύψει προλαλήσαντες, για να μετρηθώ ως ψήφος. 8)

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Noμιζω παλι μπλεκουμε τα μπουτια μας, οι μεν απο αντιδραση , οι δε απο υπερβαλλων ζηλο. Δεν χρειαζεται να θεσπιστουν νομοι και κανονες που να απαγορευουν να γινονται ποστ σε παλια threads, μην τρελλαθουμε.  Οσον αφορα στην ανασυρση θεματων ηλικιας δυο και πλεον ετων δεν ειναι απαραιτητα κατι κακο εφ' οσον εχει κατι ουσιαστικο να προσθεσει ή αν το εν λογω θεμα χρειαζεται καποια επικαιροποιηση. Αν ομως απο καποιους δεν ειχε γινει ακριβως το αντιθετο (το να ανασυρουν δηλαδη αρχαια θεματα βαζοντας απλως smileys ή δι ασημαντον αφορμη) δεν θα ημασταν εδω να συζηταμε το θεμα τωρα  ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το πρόβλημα εστιάζεται στο σημείο που ο καινούριος απαντάει στην απλή ερώτηση "Είναι καλό το Cubase VST24?" με την απάντηση "Ρε συ! Ξύπνα, έχει κυκλοφορήσει το Cubase (SX) 5... Βλάκα...", χωρίς να παρατηρήσει ότι η ημερομηνία της ερώτησης είναι 2001... ;D

 

Νομίζω ότι ένα απλό warning του τύπου "Αυτό το θρεντ δεν έχει ανανεωθεί για... 150 μέρες", με κόκκινα γραμματάκια είναι αρκετό. Αν ο άλλος τώρα, θέλει να ξεθάψει θέμα 5 ετών, ας το κάνει, αλλα ας είναι έτοιμος για τον χλευασμό των υπολοίπων...

 

(Θα το κάνω bookmark ετούτο για να το ξαναβρώ σε 3-4 χρονάκια...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ένα απλό warning του τύπου "Αυτό το θρεντ δεν έχει ανανεωθεί για... 150 μέρες", με κόκκινα γραμματάκια είναι αρκετό.

 

Πολύ σωστό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ήδη η αντίστοιχη προειδοποίηση. Αν θυμάμαι καλά είναι ρυθμισμένη στις 120 ημέρες  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου