Προς το περιεχόμενο

Νεκραναστασεις παλιων θεματων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακαλω για ενα SQL statement τυπου:

 

UPDATE pinakas_of_topics SET field_enable_new_comments=FALSE

WHERE field_publish_date < 2008;

 

η οπως αλλιως μπορει να γινει ...

 

 

Με πιθανες εξαιρεσεις μερικα θεματα τυπου "με τι παιζουμε", "τι δουλεια κανουμε" κλπ.

 

Να σταματησει πια η ανουσια νεκρανασταση μεσω σχολιων.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλή ιδέα και συμφωνώ αλλά με κριτήριο το έτος δεν νομίζω ότι θα γίνει

σωστή δουλειά γιατί και το θέμα που έχει πεθάνει 6 μήνες πριν παλιό είναι

και ας είναι στο ίδιο έτος πρέπει να βρεθούν κριτήρια

 

τεσπα το θέμα είναι ότι συμφωνώ ;D

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικό είναι...

ΠΙστεύω ότι με σωστή χρήση της "νεκρανάστασης" μπορούν να εμπλουτίζονται μερικά θέματα.

π.χ αν θέλω να κάνω μία ερώτηση ή ένα σχόλιο για ένα μικρόφωνο, αντί να ανοίξω καινούργιο thread προτιμώ να ξεθάψω ένα παλιότερο που αναφέρεται στο συγκεκριμένο μικρόφωνο. Έτσι είναι κάπως πιο μαζεμένα τα πράγματα μετά και είναι και πιο εύκολο και αποτελεσματικό το πιθανό search.

Φυσικά αυτό δεν ισχύει σε όλα τα θέματα.

Σε γενικές γραμμές όμως δεν νομίζω οτι συμφωνώ

Αντιθέτως θα θεωρούσα σπουδαία δουλειά την ενοποίηση κάποιων πολύ συγγενικών threads έτσι ώστε να υπάρχει μόνο μια φορα το "maple vs rosewood" ;D ;D ή το "τι είναι έντεχνο;" ;D  κλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο να ξεθαφτεί ένα θέμα πχ. "New Tele" για να μπουν κλιπάκια, ή να ρωτηθεί κάτι για κάποιο πρόβλημα που προέκυψε, και άλλο να ξεθαφτεί κάποιο θέμα, για να παραθέσει κάποιος στην 7η σελίδα μια ατάκα από την 2η, και να γράψει από κάτω "χα χα χα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο να ξεθαφτεί ένα θέμα πχ. "New Tele" για να μπουν κλιπάκια, ή να ρωτηθεί κάτι για κάποιο πρόβλημα που προέκυψε, και άλλο να ξεθαφτεί κάποιο θέμα, για να παραθέσει κάποιος στην 7η σελίδα μια ατάκα από την 2η, και να γράψει από κάτω "χα χα χα"...

 

ε σε αυτή την περίπτωση το πρόβλημα δεν το έχει το thread αλλά αυτός που θα γράψει "χα χα χα"

και με το να εμποδίσεις την πρόσβαση στο thread, το "χα χα χα" δεν θα το γλυτώσεις. Απλώς θα το δεις σε κάποια σχετικά πιο πρόσφατη ατάκα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ γενικά δεν συμφωνώ με κανέναν μάλλον.  ;D

Δεν μπορεί να σταθεί σαν επιχείρημα κάπως το ότι πρέπει να "μην ξαναέρχονται στο προσκύνιο παλιά θέματα". Υπάρχει κάποιος λόγος; Υπάρχει κάποιο deadline θέματος; Ενα μικρόφωνο πεθαίνει; Κάποιο θέμα του 2003 δεν πρόκειται να φανεί το ίδιο ενδιαφέρον σε παιδιά του 2009; Δεν μπορώ να το δικαιολογήσω κάπως.

Ακόμα και το χαχαχα για κάποιο παλιό θέμα αξίζει γιατι υπήρχε λόγος για το χαχαχα και υπήρχε λόγος που είχε ανοιχτεί εκείνο το θέμα. Αν δεν υπήρχε τότε θα έπρεπε να ειχε σβηστεί το θέμα όλο απο τοτε. Εφόσον όμως υπάρχει ανενεργό απλά, σημαίνει ότι υπάρχει και μπορεις να συμμετάσχεις και παλι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ γενικά δεν συμφωνώ με κανέναν μάλλον.  ;D

Δεν μπορεί να σταθεί σαν επιχείρημα κάπως το ότι πρέπει να "μην ξαναέρχονται στο προσκύνιο παλιά θέματα". Υπάρχει κάποιος λόγος; Υπάρχει κάποιο deadline θέματος; Ενα μικρόφωνο πεθαίνει; Κάποιο θέμα του 2003 δεν πρόκειται να φανεί το ίδιο ενδιαφέρον σε παιδιά του 2009; Δεν μπορώ να το δικαιολογήσω κάπως.

Ακόμα και το χαχαχα για κάποιο παλιό θέμα αξίζει γιατι υπήρχε λόγος για το χαχαχα και υπήρχε λόγος που είχε ανοιχτεί εκείνο το θέμα. Αν δεν υπήρχε τότε θα έπρεπε να ειχε σβηστεί το θέμα όλο απο τοτε. Εφόσον όμως υπάρχει ανενεργό απλά, σημαίνει ότι υπάρχει και μπορεις να συμμετάσχεις και παλι.

 

 

+3,14

To keep you is no benefit. To destroy you, no loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να σταθεί σαν επιχείρημα κάπως το ότι πρέπει να "μην ξαναέρχονται στο προσκύνιο παλιά θέματα". Υπάρχει κάποιος λόγος; Υπάρχει κάποιο deadline θέματος; Ενα μικρόφωνο πεθαίνει; Κάποιο θέμα του 2003 δεν πρόκειται να φανεί το ίδιο ενδιαφέρον σε παιδιά του 2009;

 

Νομίζεις ότι κάποιος που έχει κάνει μια ερώτηση πριν από... τρία, τέσσερα κλπ χρόνια καίγεται να μάθει μια απάντηση σήμερα; Aν κάποιος θέλει να συζητήσει το θέμα, ας το κάνει με ένα καινούργιο θρεντ. Τζάμπα είναι...

 

Ακόμα και το χαχαχα για κάποιο παλιό θέμα αξίζει γιατι υπήρχε λόγος για το χαχαχα και υπήρχε λόγος που είχε ανοιχτεί εκείνο το θέμα. Αν δεν υπήρχε τότε θα έπρεπε να ειχε σβηστεί το θέμα όλο απο τοτε. Εφόσον όμως υπάρχει ανενεργό απλά, σημαίνει ότι υπάρχει και μπορεις να συμμετάσχεις και παλι.

 

Δηλαδή κάποιος που θα γελάσει με ένα αστειάκι του 2003 πρέπει οπωσδήποτε να ποστάρει και να γράψει "χαχαχαχαχα". Δεν του φτάνει το πραγματικό γέλιο, θέλει να πληροφορήσει 8000 άτομα σώνει και καλά ότι έχει και virtual;

 

Όσο για παλιά θέματα που έχουν συζητηθεί, έχω τοποθετηθεί πάμπολλες φορές κι έχω πει ότι θέλουμε να ακούγονται νέες γνώμες, διότι αυτό θα κρατήσει ένα φόρουμ ζωντανό. Αρκεί τα θέματα να είναι ενδιαφέροντα και να μην διχάζουν.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις ότι κάποιος που έχει κάνει μια ερώτηση πριν από... τρία, τέσσερα κλπ χρόνια καίγεται να μάθει μια απάντηση σήμερα; Aν κάποιος θέλει να συζητήσει το θέμα, ας το κάνει με ένα καινούργιο θρεντ. Τζάμπα είναι...

 

Δηλαδή κάποιος που θα γελάσει με ένα αστειάκι του 2003 πρέπει οπωσδήποτε να ποστάρει και να γράψει "χαχαχαχαχα". Δεν του φτάνει το πραγματικό γέλιο, θέλει να πληροφορήσει 8000 άτομα σώνει και καλά ότι έχει και virtual;

 

Όσο για παλιά θέματα που έχουν συζητηθεί, έχω τοποθετηθεί πάμπολλες φορές κι έχω πει ότι θέλουμε να ακούγονται νέες γνώμες, διότι αυτό θα κρατήσει ένα φόρουμ ζωντανό. Αρκεί τα θέματα να είναι ενδιαφέροντα και να μην διχάζουν.

 

δεν κατάλαβες...

Δεν νομίζω ότι καίγεται να μάθει κάποια απάντηση σήμερα ΑΥΤΟΣ! αλλά καίγεται ίσως να μάθει μια απάντηση σήμερα κάποιος ΑΛΛΟΣ. Αυτο είπα. Το θέμα παραμένει θέμα και εξακολουθεί να μην εξηγείτε το γιατί οφείλει να κλείσει. Ενα θέμα παιδιά οφείλει να κλείσει όταν αφορά κάτι συγκεκριμένο και λυθεί. Οταν ειναι πρόβλημα. Οταν ειναι θέμα γενικό δεν κλείνει. Αν ήταν έτσι δεν θα συζητάγαμε με τους φιλους μας βράδυ σε μια παραλία για τον αθεισμό όταν ήμασταν 15, μετά πάλι όταν είμαστε 17, πάλι οταν ειμαστε 20, πάλι στα 22 σε κρασιά, πάλι στα 30... δεν κλείνουν τα θέματα γενικώς ενδιαφέροντος. Το φορουμ ειναι μικρόκοσμος με παρόμοιους κανόνες με τον μεγαλόκοσμο.

 

Aν κάποιος θέλει να συζητήσει το θέμα, ας το κάνει με ένα καινούργιο θρεντ. Τζάμπα είναι...

 

Οπως το πες, τσάμπα είναι και όταν κάνει search θα βρίσκει 200 θέματα σχετικά και δεν θα βγάζει άκρη.

 

Δεν του φτάνει το πραγματικό γέλιο, θέλει να πληροφορήσει 8000 άτομα σώνει και καλά ότι έχει και virtual;

 

Οπως είπα το θέμα δεν ειναι το γέλιο. ειναι το γιατί γελάει. και ίσως εν μέρη έχεις δίκιο γιατί θα έπρεπε τυπικά να πει και δυο πράγματα αλλά το θέμα δεν ειναι νεκρό και όπως κάποιος γελάει για την ουσία του θέματος το 2003 έτσι μπορεί να γελάσει και στο 2009. το 2003 γιατί γέλασε; για να πληροφορήσει 9000 άτομα σώνει και καλά ότι γελάει και virtual?

 

Anyway.. γνώμες είναι αυτές. Οτι αποφασίσετε δεκτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η Διοίκησις δεν θέλει να ανασύρονται παλιά θέματα, να κόψει τα "Σχετικά θέματα" από κάτω από τα θρεντς. Αυτός είναι, πιστεύω, ο κύριος λόγος για τις νεκραναστάσεις. Αλλά εγώ πάλι νόμιζα ότι τα "Σχετικά θέματα" είναι εκεί ακριβώς για να ΜΗΝ ανοίγονται νέα θρεντς για ίδια θέματα, καθώς δεν είναι επιθυμητά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου