Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για αγορα σκαφους!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωχ, ναι; :( Check το www.dolphinmusic.co.uk και αν δεν έχουν ούτε εκεί κοίτα στο playback-europe.com, παλιά τουλάχιστον είχαν καλύτερες τιμές από τον Θωμά στις Hagstrom ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όταν λες "σκάφος" τι ακριβώς εννοείς;

Hollow body (jazz-οκίθαρο)

ή Semi Hollow body;

σορρυ...semi hollow εννοω....

ξερετε τι μπρατσο εχουν οι ibanez? ειναι πολυ λεπτο? τυπου vintage fender?

πχ αυτη?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=320309464728

και κατι αλλο...οι ibanez φτιαχνονται αποκλειστικα japan?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ...semi hollow εννοω....

ξερετε τι μπρατσο εχουν οι ibanez? ειναι πολυ λεπτο? τυπου vintage fender?

πχ αυτη?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=320309464728

και κατι αλλο...οι ibanez φτιαχνονται αποκλειστικα japan?

 

Οι vintage Fender δεν είχαν (κατά κανόνα) λεπτά μπράτσα, εκτός αν κάτι δεν καταλαβαίνω από τη σύνταξή σου.  ;)

 

Η συγκεκριμένη Ibanez κατασκευάζεται στην Κίνα, όπως και όλες της σειράς. Επειδή έχω παίξει με κιθάρες της σειράς custom όπως αυτή, πρόκειται για πολύ καλοκατασκευασμένα όργανα και, αν δεν σε απασχολεί το mojo (της κατασκευής στην Ιαπωνία, την Κίνα ή τη Σελήνη  ;D) είναι πολύ καλές επιλογές. Μαγνήτες και hardware είναι πάνω από το μέσο όρο.

 

Το μπράτσο είναι "μάλλον λεπτό", άλλοι θα έλεγαν "μέτριο", ειδικά αν έχουν συνηθίσει στις μεταλοκιθάρες της ίδιας εταιρείας.

 

Αυτή που έχει πολύ λεπτό μπράτσο είναι η Hagstrom Viking, και αυτός ήταν ο λόγος που πούλησα την δική μου. Όλα τα υπόλοιπα όμως ήταν εξαιρετκά για τα γούστα μου, και όχι μόνο, όπως φαίνεται από τα ενθουσιώδη σχόλια του συνφορουμίτη που την απέκτησε, και των φίλων του.  ;)

 

Αυτές οι δύο κιθάρες (Viking και AS-103) είναι κατά τη γνώμη μου οι καλύτερες που μπορείς να βρεις στην κατηγορία τιμής και όχι μόνον.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή που έχει πολύ λεπτό μπράτσο είναι η Hagstrom Viking, και αυτός ήταν ο λόγος που πούλησα την δική μου.

 

Δεν έχω παίξει με τη Viking, αλλά με το Hagstrom σκάφος του Trigga.

Αν έχουν το ίδιο μπράτσο οι 2 τους, τότε κι εγώ θα το χαρακτήριζα λεπτό για τα γούστα μου.

 

Τον trigga όμως πχ, τον βολεύει πάρα πολύ!

 

Περί ορέξεως...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε κανω λαθος ολες οι hagstrom αυτο το λεπτο μανικι εχουν (προσωπικα, ειδικα σε σκαφακια με ενοχλει τοσο λεπτο μπρατσο).

Που να δειτε και τι ulti thin μπρατσα ειχαν οι παλιες hagstrom.Εχω παιξει με μερικες και το wizard μπρατσο των ibanez πιανεται για χοντρο μπροστα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει με τη Viking, αλλά με το Hagstrom σκάφος του Trigga.

Αν έχουν το ίδιο μπράτσο οι 2 τους, τότε κι εγώ θα το χαρακτήριζα λεπτό για τα γούστα μου.

 

Τον trigga όμως πχ, τον βολεύει πάρα πολύ!

 

Περί ορέξεως...

της viking ειναι πιο λεπτο ακομα και απο το soft V της fender?

θα με βοηθουσε αν μου το συγκρινε καποιος με μανικια της fender...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

electra03.jpgelectra01.jpg

 

Aυτήν εχω (και άλλες 2)

Αλλά θέλω μαγνήτες για την μία εξ αυτών και δεν θέλω μέτριους..... θέλω ότι καλύτερο.

Ακόμα το σκέπτομαι..... και αυτός ο Ηλίας τώρα που θέλω να μου πεί την γνώμη του (θα έχει συνηθίσει το αυτί στους ΒΚn) δεν εμφανίζεται.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αυτούς σκέπτομαι....

Αλλά θα μου αρέσουν ????

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου