Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για αγορα σκαφους!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω εβαλα αυτους σε ενα σκαφακι των 150 ευρω που εχω και σκοτωνουν!

 

http://www.tonerider.com/pickups/humbuckers.html

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τους Τonerider (ειδικα τους Surfari) στις strat πλέον τις έχω πρώτη επιλογή.... Λές ???

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε συ τωρα.Κρυφη την κρατάς?Οταν ηρθα με φλόμωσες στα στρατοκάντρι.Το λεσπολι ηταν δυνατο οκ αλλα αυτη γιατι?

Τι σου κανα και δεν δίιιινεις

σκαφάκι στον μαμάααατο

και τα βαρια μανίκηα

αστα γι' αλλη φοραααααα

 

Πές μου γιατιιιι δε δίνειςςς

θα ερθω να στην κλεεεεεεεεεεεεψω ........κτλ ναουμ

 

doubletrouble οι hagstrom μου φαίνεται οτι φημίζονται για τα "μανήκηα".Δεν εχω παιξει αλλη τοσο λεπτη κιθάρα, κι ας εχω παιξει λίγες κ στην πλειοψηφία στρατοκάντρι.

Αλλά έχω κολλήσει και αν θες εχω μάθει να παίζω σ'αυτή και πάω γρήγορα πάνω κ δεν με ενοχλεί καθόλου.Ισα ισα που το βρίσκω κ βολικό το μικρο μανήκη.Μου φαινεται οτι αν εχεις μικρο χερι κ μικρά δαχτυλα κάτι τέτοιο σε βολεύει για δύσκολα ακόρντα.Τα stretch για σόλο δεν αλλάζουν γιατι ειναι θεμα σκάλας που ολες αυτες εχουν την ίδια.

 

Αν εχεις συνηθίσει σε φέντερ είναι ΚΑΑΜΜΙΑ σχέση όμως.Μέρα με τη νύχτα.Αν δεν σε ενδιαφέρει αυτο θα τη χαρεις γιατι ειναι κ ομορφη έχει κ ωραια σχεδιάκια κ κλειδάκια πολύ μούρη και μαγνητάκια καλά,μαπε ολε ηλεκτρικά αλλα αλλάζονται και η δικία μου η full hollow έχει πανάσχημα pots όπως κ οι φτηνιάρες ibanez.Eχεις τελείως flat radius που βολεύει σε σόλο αλλα λέγεται οτι για ακόρντα ειναι λιγο δύσκολο.

Σε γενικές γραμμές το μανήκη πρόκειται με μεταλομανίκι και ακόμη πιο λεπτό κ μου φαίνεται και στενότερο τουλάχιστον απο φέντερ.Δεν ξερω αν ειναι στο μυαλό μου αλλα πρεπει να έχει λίγο μικρότερη απόσταση αναμεσα στις χορδές απ οτι η φέντερ.Λετε να λέω πίπες με φιλτροχοάνες τώρα?Το λεω γιατι σε φέντερ μου φεύγουν συνέχεια οι χορδές σε αρπέζιο σε string skip κτλ..Μονο το radius να φταίει σ'αυτο?Δεν ξέρω.

 

Δικιά σου απόφαση ειναι φίλε.Αλλα με το κασέ αυτό μην περιμένεις και θαύματα ε..Σε τέτοιου είδους κιθαρόνια πρέπει να το χεις το χαρτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι στο πατάρι..... Λέμε...

 

Θα κατέβουν τα σκάφη τώρα που θα ανοίξει ο καιρός σε λίγο και θα ανέβουν τα Les Paulια και οι strats...

 

Ήρθαν κάτι Λ7 που περίμενα και είμαι σε φάση προβληματισμού, από την μία έχω:

 

1)

1167020_800.jpg

2)

1056586_800.jpg

3)

5543_07_02_09_12_12_19.jpeg

(Η "γκόμενα" του FFMakis) περιμένω μπας και ωριμάσει και ρίξει την τιμή.... αν κι αυτός μάλλον Vintage θα μου την πουλήσει τελικά

4)

114225.jpg

Kαι κάτι τέτοιο (έχω stand by τον SF μέχρι να αποφασίσω)

 

5) Καμμία, 15 κιθάρες έχω ρε μ@μώτο....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλα αυτες που εχεις κ κάθονται και εχουν κ μεταπωλητική αξία.Ολες οι φεντεροστρατ και ελεος αυτη που ειναι κάτω πεταμένη τουλάχιστον να χαρει κανείς αλλος κ οχι η υγρασία στην οικοδομή. :P

 

Πάρε την 1 η την 2.Η 2 ειναι PRS?Δεν φαινεται και δεν κατέχω απλα μου κάνει το κεφάλι σε πρς.

Καλή επιλογή ειναι κ το 5 κ απλα να βάλεις τους μαγνήτες στο σκαφος που χεις κ να μου το δώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω στούδιε θα πηγαινα για την 4)firebird. Το 1)σκαφακι ibanez ειναι ωραιο αλλα εχεις σκαφακι, η 3)πωλριντσμιτσα του φφμακη πολυυυυυ ωραια αλλα εχεις 37 les paul τι να την κανεις αλλη μια, η 2) ειναι απαισια και το 5) ελα τωρα κοψε τις μπουρδες, το ξερεις οτι αυτο ΔΕΝ θα συμβει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε κάνει λάθος στο θέμα. Ο φίλος είναι σαφής ψάχνει σκάφος...ΣΚΑΦΟΣ

charme.jpg&width=647&height=271

Απο τεκμήρια πως πάμε?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

της viking ειναι πιο λεπτο ακομα και απο το soft V της fender?

θα με βοηθουσε αν μου το συγκρινε καποιος με μανικια της fender...

 

Φίλε Διπλέ Μπελά, μάλλον δεν κατάλαβες.  ;D

 

Το μπράτσο της Viking είναι ΛΕΠΤΟ. Θα σου φαίνεται... το μισό από ένα 60s contour.  ;)

 

ΑΛΛΑ... είναι επίσης και αρκετά πιο πλατιά η ταστιέρα, οπότε μόνο αν παίξεις αρκετά με μία θα ξέρεις αν θα έχεις πρόβλημα ή όχι. Επίσης ρόλο θα παίξει (όπως στη δική μου περίπτωση) τι μπράτσα έχουν οι άλλες σου κιθάρες, και κατά πόσο θα μπορείς να προσαρμοστείς εύκολα από τη μία στην άλλη.

 

Όσο για την PRS Al DiMeola signature είστε όλοι γέροντες συντηρητικοί!  ;D ;D ;D ;D Τα σπάει η κιθάρα!  :P :P :P ;D ;D ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου