Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με κουμπι στην Tonelab se


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα εκει που επαιζα χωρις να εχω πειραξει τιποτα περιεργο πριν, αλλαζω καναλι (συγκεκριμενα στο 4 ηθελα) και δεν αλλαζε , ενω πριν απο λιγο αλλαζε κανονικα! πειραξα λιγο το switch , το γυρισα δεξια - αριστερα χωρις να το ξεβιδωσω ή τιποτα τετοιο και ανακαλυψα οτι σε καποια σηγκεκριμενα σημεια δεν κανει την αλλαγη, ενω σε αλλα λειτουργει κανονικα! Το θεμα ειναι να μην το παθει σε στιγμη που δεν πρεπει.... :-\ Τι μπορω να κανω?

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιθανοτερο ειναι να εχει σκονη μεταξυ του "κουμιπου" και της "επαφης".Ειτε την ανοιγεις προσεκτικα και την καθαριζεις με ενα πινελο (η δικη μου ειχε χνουδια,σκονες και τριχες σκυλου ;D ) ειτε τη δινεις σε καποιον ηλεκτρονικο να κανει το ιδιο.Στη χειροτερη περιπτωση,εχει χαλασει η επαφη,η οποια ειναι φτηνη και στην αλλαζει ο ηλεκτρονικος με ελαχιστο κοστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ένα καθαρισματάκι θέλει και νέτα.

Αλλά και αυτό να μην είναι στη χειρότερη παίρνεις ένα καινούριο διακοπτάκι με 4 ευρώ και το βάζεις μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς και να το ψεκάσεις με σπρέι επαφών. Καθαρίζει και απομακρύνει τη βρώμα που έχει παγιδευτεί στην επαφή.

Φθηνό είναι και θα το βρείς σε καταστήματα ηλεκτρονικών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ που έχω την ίδια στο 6 μηνο πάνω και στα καλά καθούμενα μου έβγαλε το ίδιο πρόβλημα αλλα σε 2 κανάλια, την γύρισα πίσω πήγε με εγγύηση στην εταιρία και τώρα δουλεύει άψογα.

www.rockangel.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ξεθαβω λιγο το θεμα γιατι εχω ενα παρομοιο προβλημα.

 

Στην Tonelab LE τα μικρα λευκα κουμπακια (τυπου "τηλεκοντρολ" - insert-pedal-amp-cab-modulation-delay-reverb) σιγα σιγα αρχιζουν να αχριστευονται (νομιζω ειναι ολοιδια μετα αντιστοιχα της SE).

Τα περισσοτερα πρεπει να τα πιεζω δυνατα πολλες φορες ωστε να λειτουργησουν ενω το modulation απλα δεν λειτουργει ποτε.

Ανοιξα την πεταλιερα (οχι τελειως μιας και μασησα  :P ) αλλα φυσηξα αερα και βγηκαν αρκετες σκονες απο μεσα (κατω απο τα κουμπακια)

Η κατασταση δε βελτιωθηκε ομως.

 

Ειχε κανεις αλλος ιδιο προβλημα?

Καμια ιδεα?

το καθαριστικο επαφων κανει για τετοιες επαφες?

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου