Προς το περιεχόμενο

Σχετικα με laptop και Texas Instruments firewire


selector32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mιλάμε πάντα για express card (τις στενές που έχουν πρωτόκολλο pci-express) και όχι τις φαρδιές που είναι απλές pci (νομίζω ότι αυτή που έδειξες δεν είναι express)

 

Αυτό στο λέω γιατί αν πάρεις τώρα laptop, κατά 99% θα έχει express card θύρα.

 

Anyway εγώ έχω αυτη

http://www.e-gate.gr/Product.aspx?id=007364&ref=pathfinder

 

και είναι οκ (αν εξαιρέσεις το ότι είναι αρκετά εύκαμπτη στο σημείο ένωσης του μέταλου με το πλαστικό)

Ναι, έχεις δίκιο, PCMCIA είναι η firewire που πόσταρα.  :-X

Αυτή που παραθέτεις είναι ΟΚ.

 

Τροφοδοσία δεν μπορούν να δώσουν οι κάρτες τέτοιου τύπου οπότε δεν γλιτώνεις το extra τροφοδοτικό :-\

Μερικές έχουν έξτρα τρύπα για να τους βάλεις καλωδιάκι με στρογγυλό βύσμα και να το ενώσεις με usb ώστε να πάρεις έξτρα τροφοδοσία αλλά και πάλι δεν αρκεί για κάρτες ήχου. ::)

Καλά, εννοείται ότι για κάρτα ήχου ούτε λόγος. Η Saffire Pro 40 που χρησιμοποιώ έχει εσωτερικό τροφοδοτικό και απαιτεί μόνο σύνδεση με πρίζα, οπότε δεν τίθεται ζήτημα. Για σκληρό δίσκο έλεγα, αλλά μάλλον ούτε αυτό είναι φρόνιμο.  ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπον παιδια πηρα χτες τελικα το laptop μεταχειρισμενο (fujitsu siemens amilo si 2636) με περασμενα xp αντι για vista

στο device manager δεν λεει τι καρτα ειναι. Ισως δεν την αναγνωριζει λογο xp....

Μετα απο εκτεταμενες δοκιμες χτες δουλεψε αψογα η καρτα με το firewire του laptop..!!!

Οποτε προτεινω να το δοκιμαζετε πριν αγοραζετε pci express με T.I. ισως  να ξυπνησαν τελικα

και οι αλλες εταιριες και να βγαζουν chipset της προκοπης.....  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου