Προς το περιεχόμενο

ΚΑΛΟ Service Κιθαρας στη Θεσσαλονικη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω παει οργανο για ταστοδουλεια και δεν μπορω να εκφερω αποψη, εχω παει για σετ απ ομως οργανο στον συγκεκριμενο μαστορα και εμεινα απολυτα ικανοποιημένος. Ηταν ο πιο συνεργάσιμος μαστορας που εχω παει εως τωρα σε σχεση με κατι αλλους που για σετ απ σου περνουν περιουσια και δουλεια μηδεν.

Ουτε διαφημιση θέλω να κανω ουτε να αλλαξω αποψεις, αλλα πιστευω ειναι κριμα για εσενα πρωτα απ ολα που δεν εγινε σωστα η δουλεια σου και στην συνεχεια που απογοητευτικες και πρεπει να πληρωσεις παλι για να επιδιορθωσεις ολο αυτο που προεκυψε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σόρρυ αλλά εδώ είσαι λάθος. Δεν μπορείς να μη δίνεις το δικαίωμα σε έναν άνθρωπο που έκανε κάτι λάθος να απολογηθεί ή να το διορθώσει, αλλά να βγαίνεις και να τον ξεφωνίζεις στο πιο μεγάλο μουσικό φόρουμ της Ελλάδος.

 

Σ'αυτο θα συμφωνήσω κι εγω. Το να διαλαλεις για καποιον αρνητικά πισωπλατα δεν ειναι κι οτι καλυτερο,καλυτερα να του μιλησεις και ας μην περιμενεις εξηγησεις ουτε να σου επιδιορθωσει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε πολυ δικιο σε αυτο αλλα τωρα ηδη περασαν 2-3 μηνες και δεν εχει νοημα πλεον, πειτε απλως πως τωρα ξερεται και κατι αρνητικο αν θελετε πιστεψτε το αλλοι οχι..

 

Εγω απλως με την παροτρυνση ενος μελος-μαστορα του φορουμ αυτου ανοιξα το θεμα γιατι ουτε ειχα σκοπο να βγω κ να διαλαλω οπως ειπατε. Δεν θα ανοιγα ποτε δλδ αυτο το θεμα.

Τεσπα δειτε, ζυγιστε και αποφασιστε εγω δεν θελω να διαλαλησω αλλα να βρω λυση πλεον για το τι θα κανω για μενα που εγινε οτι εγινε τωρα.

 

εσβησα και την αναφορα μου πιο πανω εφοσον αδικει αδικα οπως σωστα λετε! Μονο με ΠΜ αν θελει καποιος να μιλησουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αληθεια οτι τον συγκεκριμενο μαστορα που αναφερατε δεν τον ξερω και δεν τον εχω δοκιμασει ποτέ, αλλα δυο αλλους στη Θεσσνικη που δοκιμασα ηταν χαλια. Μαλιστα τον εναν (το ονομα του ουτε το θυμαμαι καπου κοντα στο βαφοπουλειο εχει μαγαζι) μου τον συστησε ενας τυπος που δουλευει στο νακα και μου τον παινεψε παρα πολυ. Η δουλεια του.... ιδια με αυτη στην ESP του φιλου. Μπορω να πω οτι τα ταστα ηταν καλά στη θεση τους, αλλά σκαψιματα και κολλα/μπογια στα ταστα ηταν πολλα και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ. Ευτυχως η κιθαρα δεν ηταν ακριβη αλλα ηταν η πρωτη κιθαρα μου και "ακριβη για μενα". Τεσπα βλεπω να πηγαινω την κιθαρα Γιαννενα στον Στολα που εχω ακουσει πολλα καλα ή να την πηγαινω Αγγλια. Ευχαριστω παντως για τις γνωμες σας.

PRS 513 - Καλώδιο - Koch Multitone II

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακουσει για καποιον μαστορα στην κατερινη οτι κανει εξαιρετικη δουλεια!!!!!!

 

Μηπως θα πρεπει να ξεχωριζουμε τους μαστορεα αναλογα με την εξιδεικευση τους?

 

ενοω πως κανεις δεν τα ξερει ολα....αλλοι εχουν καποια εξειδικευση σε συγκεκριμενα μουσικα οργανα..αλλοι σε ακουστικες , αλοι σε ηλεκτρικες κιθαρες κτλ.

 

Οσον αφορα τις ακουστικες κιθαρες , απο ιδια εμπειρια μπορω να πω πως ο Παναγιωτης Λαμπης ειναι εξερετικος στην δουλεια του. Ο ανθωπος δεν ειναι απλα ενας μαστορας που θα σου αλλαξει ταστα ή θα σου σεταρει την κιθαρα.. ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗς ΚΙΘΑΡΩΝ!! μια μερα που πηγα μου εβγαλε και επαιξα μια ακουστικη κιθαρα δικιας του κατασκευης...μιλαμε ηταν το κατι αλλο..απλα καταπληκτικη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω κυριοι θα σας δωσω 3 ονοματα...

εναν θα ελεγα και εγω τον παναγιωτη λαμπη

ο αλλος ειναι ο παπαζογλου στην ιπποδρομιου

και ο αλλος στην πλατωνος με φιλιππου γωνια νομιζω παπαδοπουλο τον λενε....δεν θυμαμαι...το ονομα ...στον κεντρο και τα 3 ειναι.

απλα ενημερωνω...τους 2 πρωτους εχω δωσει να μου κανουν δουλεια τον 3ο δεν τον ξερω αλλα γνωριζω οτι κανει καλη δουλεια και αυτος απο οτι βλεπω εχει να κανει πιο πολυ με παραδοσιακα οργανα -μπουζουκια-λαουτα και τετοια.

 

J.C.P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ο αλλος ειναι ο παπαζογλου στην ιπποδρομιου

 

 

Φίλε μου ο Γιώργος Παπάζογλου (Dr Fret) είναι στο ίδιο μαγαζί με το Μήτσο (Τelegun), απέναντι απο τη ΔΕΗ στην Αγ. Δημητρίου.

Στον συστήνω ανεπιφύλακτα μιας που ο ίδιος είναι και κατασκευαστής. Τον ξέρω εδώ και 20 χρόνια και του έχω μεγάλη εμπιστοσύνη.

TO BEER OR NOT TO BEER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ο Γιώργος Παπάζογλου (Dr Fret) είναι στο ίδιο μαγαζί με το Μήτσο (Τelegun), απέναντι απο τη ΔΕΗ στην Αγ. Δημητρίου.

Στον συστήνω ανεπιφύλακτα μιας που ο ίδιος είναι και κατασκευαστής. Τον ξέρω εδώ και 20 χρόνια και του έχω μεγάλη εμπιστοσύνη.

Επειδή και εγώ έμεινα αρκετά ικανοποιημένος απο την εξυπηρετηση του DR.fRET Γιώργου Παπάζογλου  αλλά και από τον Μήτσο (telegun) πρέπει να πω ότι είναι respect για την θεσσαλονίκη τέτοιοι μάστορες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Πάντως για servis κιθάρας εγω προτείνω το παρακάτω

 

http://pnoinyksi.blogspot.com/

 

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Thessaloniki-Greece/Musical-Instrument-Repair-Workshop-Pnoi-Nyksi/125313500839386?ref=ts&__a=7&ajaxpipe=1

 

το παιδί μόλις ήρθε απο Λονδίνο όπου σπόυδασε κατασκέυή - επισκευή εγχόρδων και μιλάμε είναι απο τους καλύτερους που έχω δει.

 

και επειδή δε μου αρέσει η αβάντα απλά δοκιμάστε τον μία φορά και πείτε μου τα σχόλια σας.

έχω γυρίσει όλα τα servis points τησ Θεσσαλονίκη και μέχρι πριν απο λίγο καιρό ο Dr Frett ήταν μακράν ο καλύτερος μέχρι που βρήκα τον Φάνη ( http://pnoinyksi.blogspot.com/ )

 

απο όσο ξέρω δουλέυει και η κοπέλα του μαζί που επισκαυάζει πνευστά !

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου