Προς το περιεχόμενο

Εχω τα εργαλεία και την εμπνευση. Πως θα γράψω μουσική;


Omni17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προβλημα μου φιλε Boukas ειναι οτι ιδεες εχω τρελες δεν μπορω να τις εκφρασω οοως ξαναειπα,ακουω tracks και τους ηχους αυτων δεν μπορω ουτε να τους πλησιασω,που σημαινει 1ον δεν μπορω να φτιαξω ηχους,τους οποιους εχω στο νου.

Δεν ξερω πως να σπασω και να ξαναμπω,που να αλλαξω ηχο....ισως ενα προβλημα μου ειναι οτι δεν θελω να κανω κατι συμβατικο με τις χαζομαρες που ακουω(ντιν ντιν-πατ πατ-τ τσ τ τσ- ο΄΄ο>ο)......Παιδια μαλλον ειναι οι ηχοι....δεν εχω ηχους, αν και εχω .....δεν εχω ηχους και δεν ξερω αυτον που σκεφτομαι(τον ηχο)πως να τον φτιαξω....Γινεται αυτο???πλακα πλακα.Τελος ο Νεκταριος εχει αν οχι πολυ Παρα πολυ δικαιο στο οτι το noiz θα μπορουσε να ξεπερασι τον εαυτο του με αυτο που λεει-αν μπορει να γινει-αν και πιστευω οτι γινεται με αγαπη απο εσας που ξερετε τα πραγματα.

ΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧ εχω πακεταρει το radias για καποιον και με πιανουν τα κλαματα,δεν θελω γαμ..το!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

man τυχενει να ειμαι εγω αυτος που θελει το ραντιας.

αλλα οπος σου ξαναπα .και πριν μερες για μενα μην δοσεις τιποτα να μαθεισ το σεταπ σου και ολα καλα θα πανε θα δεις.

εμενα ενα πμ μου στελνεισ και μου λες απλα ακυρο.

χαχα παιζουν και αλλα ραντιασ εδω μεσα οποτε.

ειναι λιγο κριμα να εχεις τοσο σεταπ και να το δινεις απλα ετσι.

εγς παντος στο πα οτι θες εδω ειμαι. νικος  8)

use what u got!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα το ξεπακετάρεις αμέσως,για την μουσική που το θες το Radias είναι  απαραίτητος συνθετητής.

Όπως επίσης και το Αccess.

Oι ήχοι φτιάχνονται και προγραμματίζονται σιγά σιγά,θέλει χρόνο,πίστωση χρόνου,επιμονή και υπομονή.

Δεν θα γράψεις μουσική από την πρώτη μέρα,νόμος

Ξεκίνα ως εξής:άσε ένα arpegio να τρέχει

κάθισε κι άκου το,2 λεπτά,5 λεπτά,10 λεπτά

μετά βάλε να τρέχει κι ένα ακόμα arpegio,για άλλα 10 λεπτά

άστο να σε πάει αυτό όπου θέλει,να σου δημιουργήσει κάποιες εικόνες

μετά διάλεξε από το Access ενα lead,και παίζε τυχαίες νότες

άρχισε να δίνεις ένα νόημα στην μελωδία,...κάπως έτσι... ::)

Παναθεμά σε βραδιάτικα,τελετή μαύρης μαγείας το κάναμε... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα μου φιλε Boukas ειναι οτι ιδεες εχω τρελες δεν μπορω να τις εκφρασω οοως ξαναειπα,ακουω tracks και τους ηχους αυτων δεν μπορω ουτε να τους πλησιασω,που σημαινει 1ον δεν μπορω να φτιαξω ηχους,τους οποιους εχω στο νου.

Δεν ξερω πως να σπασω και να ξαναμπω,που να αλλαξω ηχο....ισως ενα προβλημα μου ειναι οτι δεν θελω να κανω κατι συμβατικο με τις χαζομαρες που ακουω(ντιν ντιν-πατ πατ-τ τσ τ τσ- ο΄΄ο>ο)......Παιδια μαλλον ειναι οι ηχοι....δεν εχω ηχους, αν και εχω .....δεν εχω ηχους και δεν ξερω αυτον που σκεφτομαι(τον ηχο)πως να τον φτιαξω....Γινεται αυτο???πλακα πλακα.Τελος ο Νεκταριος εχει αν οχι πολυ Παρα πολυ δικαιο στο οτι το noiz θα μπορουσε να ξεπερασι τον εαυτο του με αυτο που λεει-αν μπορει να γινει-αν και πιστευω οτι γινεται με αγαπη απο εσας που ξερετε τα πραγματα.

ΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧ εχω πακεταρει το radias για καποιον και με πιανουν τα κλαματα,δεν θελω γαμ..το!!!

 

Aν το προβλημα σου ειναι οι ηχοι και η επεξεργασια τους και οχι το πως να τους βαλεις στη σωστη σειρα (συνθετικα, ενορχηστρωτικα κλπ),

τοτε αυτο εχει να κανει πιστευω με το sampling, αν δεν κανω λαθος (θα σε διαφωτισουν αλλα παιδια που γνωριζουν καλυτερα το θεμα).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εισαι καλα φιλε μου,να ξερεις ομως οτι τετοιο RADIAS δεν εχει αλλο εδω.Εχει δει το φως της ημερας μονο 1 ημερα το καταλαβενεις????

δεν σε δουλευω το εχω τωρα κατω απο το γραφειο μου ετοιμο για να σου το στειλω και διπλα μου εχω μια φωτο του(χωρις πλακα και το καμαρωνω.Ακυρωσα σημερα το kaosspad απο εναν καλο φιλο του noiz γιατι δεν εχω 2 και δεν θα μπερδευτω οπως virus και radias οποτε ας φυγει για να αφοσιωθω μονο στο virus ετσι πιστευω ειναι το σωστο και ας παει το radias σε εσενα που απο οτι εισα στο myspace σε ΚΟΒΕΙ απο synths

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

man τυχενει να ειμαι εγω αυτος που θελει το ραντιας.

αλλα οπος σου ξαναπα .και πριν μερες για μενα μην δοσεις τιποτα να μαθεισ το σεταπ σου και ολα καλα θα πανε θα δεις.

εμενα ενα πμ μου στελνεισ και μου λες απλα ακυρο.

χαχα παιζουν και αλλα ραντιασ εδω μεσα οποτε.

ειναι λιγο κριμα να εχεις τοσο σεταπ και να το δινεις απλα ετσι.

εγς παντος στο πα οτι θες εδω ειμαι. νικος  8)

Κύριε kiwi..., στο χρόνο που χρειάζεται κανείς να διαβάσει τα μηνύματά σου, μαθαίνει ΑΝΕΤΑ να παίζει οποιοδήποτε μουσικό όργανο και σπουδάζει φούγκα και αντίστιξη. ::)

 

Να εισαι καλα φιλε μου,να ξερεις ομως οτι τετοιο RADIAS δεν εχει αλλο εδω.Εχει δει το φως της ημερας μονο 1 ημερα το καταλαβενεις????

δεν σε δουλευω το εχω τωρα κατω απο το γραφειο μου ετοιμο για να σου το στειλω και διπλα μου εχω μια φωτο του(χωρις πλακα και το καμαρωνω.Ακυρωσα σημερα το kaosspad απο εναν καλο φιλο του noiz γιατι δεν εχω 2 και δεν θα μπερδευτω οπως virus και radias οποτε ας φυγει για να αφοσιωθω μονο στο virus ετσι πιστευω ειναι το σωστο και ας παει το radias σε εσενα που απο οτι εισα στο myspace σε ΚΟΒΕΙ απο synths

Μήπως πρέπει να τα πείτε μέσω πμ; Αυτά δεν αφορούν κανέναν άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν το προβλημα σου ειναι οι ηχοι και η επεξεργασια τους και οχι το πως να τους βαλεις στη σωστη σειρα (συνθετικα, ενορχηστρωτικα κλπ),

τοτε αυτο εχει να κανει πιστευω με το sampling, αν δεν κανω λαθος (θα σε διαφωτισουν αλλα παιδια που γνωριζουν καλυτερα το θεμα).

 

 

Φιλε Νεκταριε......τι να πω....σε ευχαριστω πολυ μου εδωσες τον πρωτο τροπο εμπνευσης.Να ειδατε ρε παιδια....ενας τροπος για να ξεκινησω.

Οντως ενα arpegio θα με βαλει καπου,σε καποιον δρομο.Γαμ..το εχω ολο το gear μου κατω στο μαγαζι.Τα νευρα μου...Τωρα ειμαι πανω στο σπιτι(με το radias  κατω απο τα ποδια μου)Και οντως Νεκταριε ειναι ενας κυριο συνθετητης εχει φοβερα καθαρο ηχο και δυνατο και τα φιλτρα του ειναι ποιο καπως απο το virus νομιζω ποιο επαγγελματικα τι να πω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοιξε το ματι σου αδερφε θα καταλαβεις τι γραφω, spy!

8)

και παιζει και το σεναριο που αν δεν καταλαβενεις δεν διαβαζεις.

εξυπναδες ξερω και εγω πολλες μπαρμπαθωμα!

οπος και να εχει το (σ) επρεπε να γραφτει με (ς) τσιουυ..

use what u got!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοιξε το ματι σου αδερφε θα καταλαβεις τι γραφω, spy!

8)

και παιζει και το σεναριο που αν δεν καταλαβενεις δεν διαβαζεις.

εξυπναδες ξερω και εγω πολλες μπαρμπαθωμα!

οπος και να εχει το (σ) επρεπε να γραφτει με (ς) τσιουυ..

Ρε μαν..αυτο για ποιον ηταν??Δεν καταλαβα τι εγινε..πες μου σε παρακαλω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου