Προς το περιεχόμενο

gary moore-the loner


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

εδω συμφωνουμε...... ;D ;D ;D...λοιπον ολα καλα.....και δεν υπαρχει θεμα τουλαχιστον απο πλευρας δικης μου τα ειπα τα ακουσα.......ολα καλα....απο δικης μου πλευρας το θεμα εληξε......το video ηταν κακο...ο ηχος ηταν κακος ....εγω ημουν πολυ κακος.......ο μαγνητης ηταν χαλια.......και γενικα.......ολα καλα....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προσπαθω να εκφερω αποψη επι του κλιπ, αλλα δεν μπορω καθοτι μου ειναι αδυνατο να διακρινω μεσα στο σκοτος του clip αν ο φιλτατος ignantios παιζει με η χωρις μπλουζακι  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D...με εφαγες .......οποτε γραφω στο κινητο σκεφτομαι το σχολιο σου....... :P

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ρε play δεν μου λεει τιποτα γιατι εγω δεν δικεδικω δαφνες του επαγγελματια και του ........τελειου .....αλλα αντιθετως εσυ που εισαι επαγγελματιας θα επρεπε να σε νοιαζει οτι καποια live σου δεν ειναι ετσι οπως τα θες ...δεν νομιζεις?αφου εισαι επαγγελματιας θα επρεπε και το one take σου να ειναι αψογο  ...κατι που δεν συνεβει σε αυτα που ακουσα ...

Για εμενα ειναι το ιδιο και το αυτο.......

 

Δε νομιζω ΠΟΤΕ να με ακουσες (η ειδες) να διεκδικω κατι τετοιο (το τελειο).

Οσο για το επαγγελματιας, επαγγελματιας ειναι αυτος που ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ για το επαγγελμα του, και οσον αφορα αυτο, ΔΕΝ σηκωνει αμφισβητηση. ΕΚΤΟΣ ομως απο επαγγλεματιας ειμαι ΚΑΙ ανθρωπος, που σημαινει οτι καμμια φορα (η και περισσοτερες) ΝΑΙ δεν βγαινουν οπως θα ηθελα, επειδη στραβοφαγα, στραβογαμησα, ειμαι στις μαυρες μου, βαριεμαι, ειμαι αρρωστος κλπ κλπ.

Γι αυτο σου λεω, ΜΗΝ κρυβεσαι πισω απο την προχειροτητα της ηχογραφησης γιατι κι εσυ εχεις την πολυτελεια να κρατησεις το ΛΙΓΟΤΕΡΟ προχειρο. Κι εσυ κανεις ΟΣΑ ΤΑΚΕ θες μονο που ειναι προχειρα.

Τελος παντων δεν απαντω αλλο, δεν θελω να χαλασουμε (αλλο) τις καρδιες μας. Ξερω οτι τωρα εισαι νευριασμενος. Ισως αργοτερα οταν σκεφτεις λιγο πιο μεστα καταλαβεις τι λεω, αλλα τωρα ειναι waste of time and energy να προσπαθεις να μου τη λες.

 

ΥΓ. Επειδη λες οτι ΔΕΝ εχεις εξοπλισμο για ηχογραφηση, αυτο δεν φαινεται. ΔΕΝ χρειαζεσαι τιποτε αλλο απο αυτα που ΗΔΗ εχεις, δηλ κιθαρα----tonelab----υπολογιστης (και η tonelab καμμια φορα αχρηστη ειναι)

ΥΓ 2. Και ΜΑΜΩ τα live αυτο του Gary στη Στοκχολμη και ναι ολο το live το βγαζει ουσιαστικα με ΜΙΑ κοκκινη charvel. Μονο στο Loner παιρνει την ασπρη

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ολο αυτο ξεκινησε απο το δικο μου ποστ?

 

Ιγνατιε πραγματικα συγγνωμη αν ισχυει αυτο, δεν ηταν κατι που επι8υμουσα και το λεω ειλικρινα.

Το παιξιμο σου αρεσει και νομιζω το αναφερω αυτο. Ισως λογω του γραπτου λογου να βγαινουν αλλα σμπερασματα

οταν εισαι face to face με τον αλλον καταλαβαινεις τη δια8εση με την οποια λεει κατι και αποφευγονται παρεξηγησεις.

 

Για το οτι δε 8α ξανανεβασεις κομματι ειναι βλακεια αυτο πο λες. Απλα φροντισε να ηχογραφεις απο καρτα ηχου απο τη

στιγμη που εχεις κ tonelab κολλα την καρφι. Ουτε εγς ξερς πολλα απο home recording αλλα ο ηχος 8α'ναι καλυτερος για συμπερασματα.

 

Οσο για το κομματι αυτο κ το αν ειναι κατι ιδιαιτερο η οχι... Συγγνςμη φιλε c_fanis αλλα ποια ειναι τα κριτηρια για το

αν μπορει να ειναι ενα κομματι απο τ'αγαπημενα μου η οχι για να ξερω. Δεν ειπα ουτε οτι ειναι υμνος (που για μενα ειναι) ουτε τιποτ'αλλο. Ο ηχος του κομματιυ στο συγκεκριμενο κομματι ειναι πολυ πολυ διαφορετικος κ ιδιαιτερος. Αλλα κ ετσι να μην ειναι τα πραγματα κ μουφα να ειναι ενα κομματι δε καταλαβαινς γιατι να μην μπορω να πω πως εχς ερωτα μαζι του? Ποιος θα μου το ορισει αυτο? Στη μουσικη υπαρχουν κ τα βιωματα που σε συνδεουν με το ενιοτε

κομματι. Κ παρ'οτι υπαρχουν πολλα κομματια του Gary μου αρεσουν περισσοτερο κ συνθετικα κ ηχητικα κ σαφεστετα παιχτικα με κανενα δεν ειμαι πιο δεμενος απ'αυτο. Λογς βιωματων.

 

Τωρα για το feeling (ιγνατιε δεν αναφερομαι σε σενα τωρα αλλα σε καποια σχολια στο συγκεκριμενο 8ρεντ περι του θεματος) που λετε τι να πω? Το feeling δεν ειναι ουτε καποια ουσια που ρεει στο αιμα του καθε κι8αριστα μαγκες, ουτε καποιο vintage πεταλακι που το βρισκεις πλεον μονο 20000 ε στο e-bay. Ειναι τεχνικη!! Παρτε το χαμπαρι. Ειναι τα βιμπρατα τα σηκωματα κ ολα αυτα τα πραγματα που κανουν τον ηχο του καθε κιθαριστα αναγνωρισιμο, τον ηχο που βγαινει απο τα δαχτυλα. Αυτο δε το χεις οταν ξεκινας να παιζεις. Οπως η ταχυτητα ερχεται με τη μελετη ετσι κ αυτο ερχεται με τη μελετη. Μελετη φρασεων τον αγαπημενων μας παιχτων. Κι εγω ρε παιδια Shred ακουω αλλα αλλο πραγμα ο Malmsteen αλλο ο Ζηρας!! Ο ενας το πιανει το οργανο κ το στιβει, το ουρλιαζει (αλλο αν αυτο για πολλους ,οχι για μενα ειναι βαρετο γουστα ειναι αυτα) ο αλλος παιζει στο 320 χωρις καμμια αλλαγη στις δυναμικες του κ χωρις να καταλαβαινει οτι ο λογος υπαρξης του βιμπρατο ειναι για ν'ακουστει με αλλη φωνη η εν λογω νοτα. Γι'αυο λες οτι κ το feeling κατα καποιο τροπο ειναι τεχνικη. Γιατι αν δεν εχεις κατσει φαλτσαρωντας με τις ωρες προσπαθωντας να μιμη8εις το feeling τςν ειδωλων σου δε 8α βρεις ποτε τον προσωπικο σου ηχο στο οργανο. Τι τους κανει ολους αυτους αναγνωρισιμους δηλαδη μονο ο εξοπλισμος? Αν παιζεις δηλαδη με strat k marshall 8α ακουγεσαι το ιδιο? Γιατι οι περισσοτεροι με αυτα παιζουν κ ακουγονται τοσο διαφορετικοι. Εκει μπαινει ο παραγοντας....φηλινγκ.

 

Φιλε ιγνατιε κ παλι συγγνωμη αν φανηκε πωσ σε ε8αβα στο πρωτο μου μηνυμα. Δεν ισχυει κατι τετοιο. Δε 8α ελεγα το ...αδικεις τον εαυτο σου ....αν δε μου αρεσε το παιξιμο σου.

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που το ξαναβλεπω το τελευταιο ποστ κ για να ριξουμε κ λιγο δουλεμα μεσα στα συντακτικα λαθη ειμαι...ορματε και βουρ δουλεμα. Το χρειαζομαι ;D

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ολο αυτο ξεκινησε απο το δικο μου ποστ?

 

Ιγνατιε πραγματικα συγγνωμη αν ισχυει αυτο, δεν ηταν κατι που επι8υμουσα και το λεω ειλικρινα.

Το παιξιμο σου αρεσει και νομιζω το αναφερω αυτο. Ισως λογω του γραπτου λογου να βγαινουν αλλα σμπερασματα

οταν εισαι face to face με τον αλλον καταλαβαινεις τη δια8εση με την οποια λεει κατι και αποφευγονται παρεξηγησεις.

 

Φιλε ιγνατιε κ παλι συγγνωμη αν φανηκε πωσ σε ε8αβα στο πρωτο μου μηνυμα. Δεν ισχυει κατι τετοιο. Δε 8α ελεγα το ...αδικεις τον εαυτο σου ....αν δε μου αρεσε το παιξιμο σου.

 

 

οχι ολο αυτο δεν ξεκινησε απο εσενα καμια σχεση το αντιθετο που ειπες και καλα λογια χωρις ανταλλαγμα... ;D

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, για να μαθαινουν και οι νεοτεροι αλλα και οι γηρεοτεροι που ομως δεν γνωριζουν, λιγο φροντιστηριο απο playloud μερια.

Το Loner ΔΕΝ ειναι κομματι του Gary Moore αλλα διασκευη. Το κανονικο ειναι Cozy Powell (ναι ο drummer) απο το αλμπουμ του "Οver The Top" το οποιο κομματι ο Cozy αφιερωνει στον ..... ηρωα του, Jeff Beck.

Κιθαρα στο αυθεντικο παιζει η ο Clem Clempson.

Κι επειδη ειμαι ΚΑΚΟΣ επαγγελματιας σας το ανεβασα να το χαρειτε. Μην βιαστειτε να πειτε οτι του Gary σας αρεσει περισσοτερο, θα χασετε ;)

 

http://www.box.net/shared/rgdqk7xb0y

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειδα αρκετα υποτιμητικα σχολια για το κοματι οσον αφορα τη δυσκολια-τεχνικη κλπ..θα ελεγα σε αυτους που τα ειπανε:μη λετε μεγαλα λογια!μπορει να αναθεωρησετε σε μερικα χρονια αν συνεχισετε να ασχολειστε με το αντικειμενο.φυσικα και το κοματι δεν ειναι ευκολο!και δεν μιλαω μονο για το <feeling> οπως προαναφερθηκε,αλλα για το pitch το οποιο οι περισσοτεροι κιθαριστες μετριου επιπεδου αγνοουν.αυτο το κοματι ειναι ενα πολυ καλο μαθημα για να βελτιωσει καποιος τα pitch,vibrato, και bending.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου