Προς το περιεχόμενο

gary moore-the loner


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ με την ουσία του ποστ σου. Αυτό λεω, ας επικεντρωθούμε στο αν καταφέραμε να ακούσουμε τομαγνήτη και μετά ας σχολιάσουμε το όποιο παίξιμο.

 

Μόλις είδα ότι δεν έγραψα τη δικιά μου εντύπωση.

 

Μια χαρά μου φάνηκε η ηχογράφιση σε γενικές γραμμές ως κάτι πρόχειρο (έχω ακούσει μη-πρόχειρα που είναι χειρότερα). Συμβαδίζει με αυτά που θυμάμαι από προσωπική επαφή με hot rails σε σολιστική φάση. Μια χαρά γενικά, thanx για το κλιπ  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μόλις είδα ότι δεν έγραψα τη δικιά μου εντύπωση.

 

Μια χαρά μου φάνηκε η ηχογράφιση σε γενικές γραμμές ως κάτι πρόχειρο (έχω ακούσει μη-πρόχειρα που είναι χειρότερα). Συμβαδίζει με αυτά που έχω θυμάμαι από προσωπική επαφή με hot rails σε σολιστική φάση. Μια χαρά γενικά, thanx για το κλιπ  ;)

 

παντως ειδικα για σολα ειναι το κατι αλλο.....δεν το περιμενα να σου πω την αληθεια.....τον περιμενα λιγο μαπα.....μου ειπαν να βαλω αυτον και θα καταλαβω και τελικα καταλαβα ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα κι εγώ. Δεν είναι Gary αλλά δεν είναι κακό. Είναι απλώς μια χαλαρή εκτέλεση.

 

Νομίζω ότι αυτό που λείπει από τον Igna και από το 90% των κιθαριστών που παίζουν Gary είναι η πενιά. Εκεί είναι όλη ουσία του, νομίζω. Δεν χτυπάει απλώς τις χορδές. Τις σκάβει, ακόμα και στα χαλαρά κομμάτια όπως αυτό. Έστω και λίγο. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που αν στήσεις αυτί, οι περισσότερες νότες του ακούγονται σαν pinch harmonics και πιθανότατα είναι λίγο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και κατι ασχετο....οχι οτι δεν υπαρχουν απειρα αλλα να προσθεσω αλλο ενα.........

παρατηρησα οτι το χειροτερο κατα πολλους video μου (οχι για εμενα γιατι εμενα μου αρεσουν ολα αυτα που παιζω....)και αυτο που προκαλεσε μιση -ερωτες και παθη .....εφτασε αισιωςστις 925 εμφανισεις.....!!!!!!!!!!!

και σε αλλα ρε ***** το που εριξα ιδρωτα και δακρυ και ηταν σκαλες καλυτερα τζιφος....ειτε γυμνος ειτε με ελαφρυ ενδυμα...(για εσενα fenderiarhs) περασαν απαρατηρητα :P

εχω να δηλωσω οτι τελικα σε οτι μας συμβαινει σε ολα μα ολα τα πραγματα ...παραμενουμε ΕΛΛΗΝΕΣ....οπου σπαραγμος και ταλαιπώρια....μεσα.......τηλεθεαση στο φουλ.... ;D ;D ;D

για αυτο μας γουσταρω ....... ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Playloud thanx για το share. Ειχα διαβαζει σε προηγουμενο thread πως του Gary δεν ειναι η αυ8εντικη εκτελεση αλλα δε μπορουσα να τη βρω που8ενα. Και τωρα που την ανεβασες εχω μεινει αφωνος!! Και αυτον τον τυπο (Clem Clempson) να φανταστεις πρωτη φορα τον ακουω. Κακως οπως φαινεται!!

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Playloud thanx για το share. Ειχα διαβαζει σε προηγουμενο thread πως του Gary δεν ειναι η αυ8εντικη εκτελεση αλλα δε μπορουσα να τη βρω που8ενα. Και τωρα που την ανεβασες εχω μεινει αφωνος!! Και αυτον τον τυπο (Clem Clempson) να φανταστεις πρωτη φορα τον ακουω. Κακως οπως φαινεται!!

Θα σε συμβούλευα να ψάξεις δίσκους των Collosseum (Daughter of time, Live, Bread and Circuses) αλλά και των Humble Pie (Smokin, Street Rats). Kυρίως όμως το εκπληκτικο Dvd Live της επανσύνδεσης των Collosseum για να δεις και ν' ακούσεις ένα σπουδαίο κιθαρίστα με τεράστιο ήχο και ωραίο παίξιμο.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε συμβούλευα να ψάξεις δίσκους των Collosseum (Daughter of time, Live, Bread and Circuses) αλλά και των Humble Pie (Smokin, Street Rats). Kυρίως όμως το εκπληκτικο Dvd Live της επανσύνδεσης των Collosseum για να δεις και ν' ακούσεις ένα σπουδαίο κιθαρίστα με τεράστιο ήχο και ωραίο παίξιμο.

 

Ειχα ακουσει Collosseum πολυ προχειρα (επι εποχης Gary Moore) και δεν τρελλαθηκα καθως το Prog rock-fusion των 70'ς δεν ειναι και το φορτε μου. Αλλα μετα απ'αυτο συνειδητοποιω πως μαλλον η ακροαση ηταν πιο προχειρη απ'οτι θα'πρεπε. Ευχαριστω κ παλι για τις πληροφοριες.

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ακουσει Collosseum πολυ προχειρα (επι εποχης Gary Moore) και δεν τρελλαθηκα καθως το Prog rock-fusion των 70'ς δεν ειναι και το φορτε μου. Αλλα μετα απ'αυτο συνειδητοποιω πως μαλλον η ακροαση ηταν πιο προχειρη απ'οτι θα'πρεπε. Ευχαριστω κ παλι για τις πληροφοριες.

Αυτό που είχες ακούσει είναι Collosseum II. Εντελώς άλλο πράγμα (που παρεπιπτόντως τον δίσκο τους Εlectric Savage τον θεωρώ αριστούργημα).

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρε παλικαρια ελειψα λιγο καιρο λογω δουλειων και σας βρηκα εν ωρα σφαγης? :) :)

Να φερω πατατακια και καμια μπυρα? θα συνεχιστει?  8)

 

Ignan μαλλον εχεις δικιο σε ολα οσα ειπες και οσα σκεφτηκες και δεν ειπες.  ;D

 

Η γνωμη μου τωρα επι του θεματος.

 

Ο μαγνητης δεν μου λεει πολλα, και φυσικα δεν το κρινω απο τον ηχο του κλιπ, πως θα μπορουσα αλλωστε υπο τετοιες συνθηκες?

Τον εχω ακουσει σε διαφορες κιθαρες και δεν τρελλαθηκα.

 

Το κομματι που διαλεξες το ειχα "περασει" προ αμνημονευτων οταν παιζαμε σε ξενοδοχεια κλπ και ηταν και απο τις αιτιες να σιχαθω τελειως τον μιστερ γκαρυ (μονο το emty rooms "τρωγοταν").

Ενταξει, για μενα ειναι ενα κωλομεγλυφατο τραγουδακι σε σιντι που ακουνε μερικοι την ωρα που γ@μ@νε.

Παρακατω εχει "Monaco, 28° à l'ombre" και κατι santana "europa", "samba pa ti" και απο αυτα τα τελευταια τραγουδακια "μαρια μαρια" κλπ που πηρε και βραβεια (ολα για κλωτσες).

 

To παιξιμο δεν ηταν κατι ιδιαιτερο αλλα δεν ηταν και ασχημο.

Αν ειχες κομματι που σου πηγαινε θα το επαιζες καλυτερα οπως εχεις κανει σε παλιοτερα βιντεακια.

Βρηκαμε ευκαιρια να πουμε οτι δεν ξερεις να παιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου