Προς το περιεχόμενο

gary moore-the loner


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε ιγνατιε πας να κανεις ενα καλο και πανε να σε φανε :'( :'( :'( :'(...Τι ηθελες και εσυ να δειξεις τους παλιομαγνητες ??? ??? ???

Τουλαχιστον εσυ δεν φοβασαι να εκτεθεις και παιζεις αυτα που μπορεις τα βγαζεις και προς τα εξω και μπραβο σου ;) ;) ;).Δεν το κανουν και πολλοι αυτο.Φοβουνται μην τσαλακωθουν....

Τα σχολια ομως σχολια.Δεν πειραζει.Τα ιδια επαθα κι εγω αλλα δεν μασαω.Ασε τον καθενα να λεει ακομα κι αν ειναι κακοπροαιρετος.Αυτοι που σε ξερουν οπως κι εμενα και τον καθενα εδω μεσα ξερουν τι ψαρια πιανουμε οποτε μην σκας.Συνεχισε να κανεις αυτο που γουσταρεις.

 

 

 

Στην γιορτη σου θα σου κανω δωρο κανενα καινουριο μοντελακι δαχτυλα ;) μιας και ψαχνεις.Εχω δει κατι ωραια που παιζουν παπαδες μονα τους φιλε ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Τα λεμε.

 

 

δεν σκαω καθολου dim απλα σχολια απο τυπους που δεν ξερω καν εαν ξερουν τι ειναι κιθαρα και εαν εχουν παιξει ποτε ...δεν μπορω να δεχομαι αφοριστικα......εαν ειναι ετσι ας μας δειξει ο μαστορας τι κανει αυτος και να μας δειξει ποια δαχτυλα κωλομετρανε με νυχια ,βαμμενα κλπ και εγω θα του πω respect αλλα να κανει αφοριστικα σχολια για ενα video που εαν θελεις ηταν αλλος ο σκοπος του...δεν ξερω με χαλαει.....

και στην τελικη γιατι δεν διερωταται ο μαστορας γιατι δεν στραβωσα με το σχολιο του play και του nestora.........?

κατα τα αλλα εννοειται οτι θα συνεχισουμε ...αυτοι ελειπε ετσι και αλλιως εδω ειναι η ΡΟΔΟΣ εδω και το πηδημα....ας μου δειξει αυτος πως ειναι τα καλα δαχτυλα...δεν εχω προβλημα ετσι για να καταλαβω και εγω...μικρος ειμαι ακομα παιρνω πολλα

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

 

Αχ ιγνατιε αχχχχχχχχχχχ ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

δεν πειραζει υγεια.....καταλαβες -καταλαβα ...αυτο μετραει.......να'σαι καλα....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γιατι δεν στραβωσα με το σχολιο του play και του nestora.........?

Μην το πάρεις σαν αρνητικό σχόλιο. Το πιο δύσκολο όπως είπα είναι το να προσεγγίσεις το feeling κάποιου άλλου. Και επίσης μην υποτιμάς ποτέ κάποιο κομμάτι, γιατί όπως είπε και ο play.... πολλοί μπορεί να προσπαθούν να παίξουν κάποια φαινομενικά εύκολα αλλά κανείς ή έστω λίγοι είναι αυτοί που είναι πραγματικά μέσα.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πάρεις σαν αρνητικό σχόλιο. Το πιο δύσκολο όπως είπα είναι το να προσεγγίσεις το feeling κάποιου άλλου. Και επίσης μην υποτιμάς ποτέ κάποιο κομμάτι, γιατί όπως είπε και ο play.... πολλοί μπορεί να προσπαθούν να παίξουν κάποια φαινομενικά εύκολα αλλά κανείς ή έστω λίγοι είναι αυτοί που είναι πραγματικά μέσα.

 

 

 

μα ειναι δυνατον να παρω αρνητικα καποιο σχολιο που εχει ουσια ? αδυνατον τι ειμαι ..?αλλα δεν δεχομαι οπως καταλαβες αλλα πραγματα....και φυσικα δεν εχω το feeling του GARY MOORE....ενας απλος ταπεινος μαθητευομενος παιχτης ειμαι που παιζω διαφορα και απο διαφορους οσο καλα μπορω και εαν κατι μου αρεσει ασχολουμαι περισσοτερο για να το βγαλω καλυτερα ....δεν εχω αφοσιωθει σεν κανεναν κιθαριστα εξ'ολοκληρου ......δεν με ενδιαφερει αυτο.....εγω παιζω για να γουσταρω εγω ...τωρα εαν γουσταρουν και οι  αλλοι μαζι με μενα αυτο ειναι ευχης εργο.....και εννοειται οτι δεν ασχοληθηκα με το κομματι ιδιαιτερα για να μην πω καθολου..δεν με τρελαινει ιδιατερα....

αλλα για να μην φαινονται δικαιολογιες...σου λεω οτι ναι εχεις δικιο δεν το επαιζα οπως ειναι γιατι δεν ητανε αυτος ο σκοπος μου αλλα αφου το ανεβασα καλα κανεις και μου λες τη γνωμη σου ;)....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ignantios δηλώνω θαυμαστής σου!! Keep on!! :D

 

 

 

 

.... ;D ;D ;D....εσυ οφειλω να ομολογησω με τρομαζεις...ουτε η μανα μου δεν με υποστηριζει τοσο ;D...(πλακα κανω )

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαγνητες γ*******. Ειχα βαλει κ εγω τους ιδιους σε μια μεξικανικη anniversary κ εκαναν τη δουλεια τους τελεια. Βεβαια αν ρωτησεις κανα vintagiar-η τι γνωμη εχει για τους hot rails σε strat 8α σου πει οτι ασελγεις στο οργανο (κ ισως να χει κ δικιο) αλλα αν μιλαμε σιγα κ δε μας παρουνε χαμπαρι ολα οκ...LOL.

 

Οσο για το κομματι με το να λες οτι ειναι ευκολο κ να διαλεγεις αυτο για jam αδικεις και τον Gary κ εσενα. Κι εξηγουμαι για να μην παρεξηγηθω. Μ'αρεσει κ το στυλακι σου κ το παιξιμο σου αλλα αυτο το κομματι δεν ειναι απλα παιζω τη μελωδια να να δω πως ακουγεται γιατι 8ελει πολυ δαχτυλο και πολυ λιωσιμο για ν'ακουστει σωστα. Κ παλι δε θ'ακουστει γιατι ειναι Gary Moore!! LoL.

 

Απλα το προσεγγισες λιγο...μπορτζικα η μαλλον προχειρα. Απ'την αλλη δεν το ανεβασες για να σου πουμε γνωμες πως το παιζεις αλλα για τους μαγνητες κ εμεις σου τα πρηξαμε. Σωστο κι αυτο. Κ για να μην νομιζεις πως με χαλασε για προχειρο κλιπακι πολυ ωραιο ητανε. Ομως ελα που καποιοι εχουμε ερωτα με το κομματι!!! Για να μην τα πολυλογω νομιζω οτι ηταν ατυχης επιλογη. Η ακομα κ σ'αυτη την επιλογη θα μπορουσες να κανεις κατι καλυτερο γιατι εισαι καλος παιχτης. Απλα 8α μπορουσες να το δειξεισ και σ'αυτο το κλιπακι περισσοτερο. Ισως αν ειχε και λιγο περισσοτερο φως βρε αδελφε...

 

Ουτα

 

Ωραιοι μαγνητες δε ξερω αν το πα?

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαγνητες γ*******. Ειχα βαλει κ εγω τους ιδιους σε μια μεξικανικη anniversary κ εκαναν τη δουλεια τους τελεια. Βεβαια αν ρωτησεις κανα vintagiar-η τι γνωμη εχει για τους hot rails σε strat 8α σου πει οτι ασελγεις στο οργανο (κ ισως να χει κ δικιο) αλλα αν μιλαμε σιγα κ δε μας παρουνε χαμπαρι ολα οκ...LOL.

 

Οσο για το κομματι με το να λες οτι ειναι ευκολο κ να διαλεγεις αυτο για jam αδικεις και τον Gary κ εσενα. Κι εξηγουμαι για να μην παρεξηγηθω. Μ'αρεσει κ το στυλακι σου κ το παιξιμο σου αλλα αυτο το κομματι δεν ειναι απλα παιζω τη μελωδια να να δω πως ακουγεται γιατι 8ελει πολυ δαχτυλο και πολυ λιωσιμο για ν'ακουστει σωστα. Κ παλι δε θ'ακουστει γιατι ειναι Gary Moore!! LoL.

 

Απλα το προσεγγισες λιγο...μπορτζικα η μαλλον προχειρα. Απ'την αλλη δεν το ανεβασες για να σου πουμε γνωμες πως το παιζεις αλλα για τους μαγνητες κ εμεις σου τα πρηξαμε. Σωστο κι αυτο. Κ για να μην νομιζεις πως με χαλασε για προχειρο κλιπακι πολυ ωραιο ητανε. Ομως ελα που καποιοι εχουμε ερωτα με το κομματι!!! Για να μην τα πολυλογω νομιζω οτι ηταν ατυχης επιλογη. Η ακομα κ σ'αυτη την επιλογη θα μπορουσες να κανεις κατι καλυτερο γιατι εισαι καλος παιχτης. Απλα 8α μπορουσες να το δειξεισ και σ'αυτο το κλιπακι περισσοτερο. Ισως αν ειχε και λιγο περισσοτερο φως βρε αδελφε...

 

Ουτα

 

Ωραιοι μαγνητες δε ξερω αν το πα?

 

A)Για τον μαγνητη συμφωνω απολυτα +1 αλλα εχει κρατησει και την vintage πλευρα η κιθαρα αφου οι αλλοι δυοι ειναι οι TEX MEX SPECIAL(middle,NECK)....απλα ηθελα τον ημιδιπλο μου πισω δεν αντεξα.....και να σου πω ?δεν νομιζω οτι ειναι καφρομαγνητης ...αντιθετως βγαζει παρα παρα πολυ ωραια τα γκαζια.....ιδανικα θα ελεγα...και ταιριαζει και με τους αλλους δυο

Β)Για το κομματι εχεις σε ολα δικιο δεν εχω να προσθεσω κατι...ητανε ενα βιαστικα χωρις να δωσω βαση δοκιμαστικο κομματι κατα τα αλλα δεν εχω να προσθεσω κατι.....να εισαι καλα ;D

ισως να ισχυει αυτο που λες οτι για καποιους ειναι αγαπημενο κομματι ενω φγια εμενα οχι κατι ιδιαιτερο με αποτελεσμα να χτυπαει περισσοτερο η προχειροτητα....αλλα ειχα προειδοποιησει στο αρχικο ποστ οτι δεν ειναι κατι να δωσεις βαση απο παιχτικης πλευρας!!!!

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χαλαρώστε ρε παιδιά λίγο για το loner μιλάμε. Γιατι τόσος έρωτας; Σίγουρα για τους αρχάριους είναι ο ύμνος ο θεικός γιατί μέχρι εκεί μπορούν να βγάλουν.  Απο εκεί και πέρα στον Ιγνάτιο τί είχε να δώσει αυτό το κομμάτι για να ασχοληθεί παραπάνω. Πάω στοίχημα ότι ασχολήθηκε το πολύ 20 λεπτά πριν να το γράψει. Και καλά έκανε. Τωρά τα περι feeling επίσης τα ακούω βερεσε. Δεν είδα κανέναν να μιλήσει όταν έπαιξε το Forgotten του Satriani που ήταν full στο feeling. Απ'οτι καταλαβαίνω ο Ιγνάτιος δεν είναι κανα home recording freak να χάνει την ουσία της μουσικής στους υπολογιστές. Του αρέσει να παίζει και αυτό κάνει. Αν εσείς θέλατε να ακούσετε το κομμάτι όπως ακριβώς είναι πάρτε το cd και ακούστε το original.

 

Ιγνάτιε σε παρακαλώ μην ξανανεβάσεις αργό κομμάτι. Άστο για τους τύπους που έχουν feeling και ξέρουν να κάνουν bends. Για τους τύπους που ξέρουν να κρύβονται πίσω απο τον υπολογιστή τους.

 

ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ

 

Φιλικά Φάνης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίγνάτιε εμένα πάλι μου άρεσε όπως και τα άλλα που κατα καιρούς έχεις ανεβάσει.

Μια χαρά το βρήκα. Εννοείται πως αν δεν το έκανες one take και το έγραφες κανονικά θα ήταν και πολύ καλύτερο. Αλλά στην τελική το ανέβασες για άλλο λόγο για να μην ξεχνιόμαστε. Αυτά τα περί feel είναι συζητήσεις που δεν μπορούν να οδηγήσουν ευκολα σε ασφαλή συμπεράσματα και σε όλες τις περιπτώσεις. Δεν είναι μαθηματικά η κιθάρα.

Μήπως τελικά και η έννοια του feel είναι και λιγάκι υποκειμενική??

Λιγάκι λέω ;D ;D

Μήπως τελικά εμείς οι κιθαρίστες είμαστε λιγάκι υπερβολικοί??

AFTO EINAI?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου