Προς το περιεχόμενο

gary moore-the loner


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη αλλαξα εναν μαγνητη και εβαλα τον seymour duncan hot rails.....εριξα και μια ζεμπεκια.....ετσι για να γεμισει το κενο.....

 

 

το ξερω δεν ειναι και κατι ιδιαιατερο το κομματι...απλα αυτο που θα ηθελα να πω σε οποιον θελει να βαλει ενα single coil humbucker στη strat του να κοιταξει οπωσδηποτε και αυτον τον μαγνητη....εγω εμεινα αφωνος απο το αποτελεσμα.....

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=SB1EbROScMo&feature=channel

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το ξερω δεν ειναι και κατι ιδιαιατερο το κομματι...

 

Μαλλον γι αυτο και δεν το επαιξες καθολου καλα.

Επειδη αυτο το κομματι μ αρεσει πολυ, απλα να σου πω οτι, επειδη δεν εχει ΓΡΗΓΟΡΑ περασματα, ΔΕΝ ειναι και ευκολο κι αυτο φαινεται απο το ΠΟΛΥ ρηχο σου παιξιμο.

Δεν εχεις ουτε το 20% του FEEL του κοματιου. Απλα παιζεις τις νοτες (οι οποιες δεν παιζονται ουτε καν ετσι).

Ειναι σαν ολους αυτους τους αμοιρους εκει εξω που "βαριουνται" να παιξουν το Sweet Home Alabama αλλα ΚΑΝΕΙΣ δεν το παιζει σωστα.

Ξανα ακου το αυθεντικο και ΑΚΟΥ που και πως ο Gary αντι για σηκωμα κανει slide και οταν σηκωνει (που σηκωνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ) ακου το ΠΩΣ σηκωνει.

 

Sorry igna,but you know the game. Ποσταρεις----ακους γνωμες

 

ΥΓ. Αμελητεο αλλα αν δεν κανω λαθος, ΜΑΛΛΟΝ η κιθαρα σου θελει σεταρισμα γιατι οταν σηκωνεις στην μι καντινι χαμηλα σολ (για να πας σε λα) σου ακουγεται και η απο πανω (σι) (02:13) και αυτο γινεται και αργοτερα οταν σηκωνεις απο ντο για ρε. Αυτο Η το κανεις επιτηδες (το κανει αρεκετες φορες ο Gary) Η δεν σηκωνεις καλα Η (που υπεθεσα) θελει σεταρισμα η κιθαρα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον γι αυτο και δεν το επαιξες καθολου καλα.

Επειδη αυτο το κομματι μ αρεσει πολυ, απλα να σου πω οτι, επειδη δεν εχει ΓΡΗΓΟΡΑ περασματα, ΔΕΝ ειναι και ευκολο κι αυτο φαινεται απο το ΠΟΛΥ ρηχο σου παιξιμο.

Δεν εχεις ουτε το 20% του FEEL του κοματιου.

Μάλλον έχεις δίκηο, (αν και είσαι λίγο κακούλης!). Αλλά πάντα τα φαινομενικά εύκολα κομμάτια είναι και τα πιο δύσκολo ν'αποδωθούν.

Όταν πηγαίνει κάποιος να προσεγγίσει το ύφος άλλου τότε αρχίζουν τα δύσκολα. Αλλιώς δεν θα είχαμε έναν SRV, MOORE, SANTANA, HENDRIX, GILMOUR k.o.k. αλλά πολλούς.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

no hard feelings.......οσο για το σηκωμα που λες που ακουγεται και η απο πανω χορδη το εκανα επιτηδες...επειδη το κανει και αυτος ...αλλα κατα τα αλλα δεν υπαρχει θεμα.....αφου δεν σου αρεσε....κατι θα ειδες....ετσι και αλλιως δεν μπορω να κανω τα σηκωματα που κανει ο gary γιατι εαν τα εκανα....δεν θα το ακουγες αυτο τζαμπα  :P...αλλα θα ειχες πληρωσει κανα 25 που θα ειχε το cd μου ;D.....

Το ξερω οτι δεν ητανε πολυ καλο....αλλα πιστεψε με δεν θα εδινα περισσοτερο βαση για αυτο το κομματι ...γιατι δεν το θεωρω κατι ιδιαιτερο( η δεν φτανω μεχρι εκει για να το θεωρησω ;D)....κατα τα αλλα γι'αυτο ειμαστε εδω για να διορθωνομαστε.....ακουμε ,κρινουμε..και προχωραμε..... να σου πω και κατι αλλο ...δεν ειμαι απο αυτους που μολις ακουνε κατι κακο ...ψαχνει δικαιολογιες......δεν ειμαι δα και ο παιχταρας...ολο και καπου θα υστερω και εγω...οταν η κριτικη εχει επιχειρηματα (που κατα βαση τα εχω υποψη μου ) δεν με πειραζει καθολου....τι? να κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου ? δεν λεει.....ΚΑΛΗΜΕΡΕς.κωλοφαρδε.....που εισαι στη ΡΟΔΟ με τετοια μερα :'(

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα φιλικά εγώ στην θέση σου δεν θα έπαιρνα αυτό το κομμάτι να παίξω απο πάνω...

Ενα σωρό backing tracks υπάρχουν.... The Loner  φίλε σημαίνει feeling όχι τεστάρω τον hot rails... -1 από μένα..  Πάντως τι να τον κάνεις τον μαγνήτη αν δεν το χεις στα δάκτυλα...??? Anyway αυτη είναι η αποψή μου. Ελπίζω να μην έγινα πολύ κακούλης.  ;D

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα φιλικά εγώ στην θέση σου δεν θα έπαιρνα αυτό το κομμάτι να παίξω απο πάνω...

Ενα σωρό backing tracks υπάρχουν.... The Loner  φίλε σημαίνει feeling όχι τεστάρω τον hot rails... -1 από μένα..  Πάντως τι να τον κάνεις τον μαγνήτη αν δεν το χεις στα δάκτυλα...??? Anyway αυτη είναι η αποψή μου. Ελπίζω να μην έγινα πολύ κακούλης.  ;D

 

δεν το χω ρε φιλε δυστυχως......ειλικρινα δεν το χω.......μειον ενα και απο μενα......αλλα επειδη τον playloud τον εχω ακουσει που το χει....δεν ανεβαζεις κατι και εσυ .....που το χεις........

ελπιζω να μην εγινα κακουλης ;D

 

α και που'σαι τον μαγνητη τον εβαλα ετσι μπας και παιξει αυτος μονος του....αλλα τελικα εν παιζει ο ρημαδης......θα παραγγειλω και δαχτυλα....... :-*

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Igna ελα να παμε Χαρακι για ΜΠΥΡΕΣ διπλα στη θαλασσα.

 

ΤΩΡΑ ΕΓΙΝΑ ΚΑΚΟΥΛΗΣ ;D ;D ;D

;D ;D ;D ;D κοιτα και στην παραλια της ΤΣΑΜΠΙΚΑΣ...εκει με τα ταβερνακια απο πανω δεν με χαλαει να σου πω για μπυρες και φαγητο.......ααααα ρε περασμενα μεγαλεια και διηγωντας τα να κλαις....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το χω ρε φιλε δυστυχως......ειλικρινα δεν το χω.......μειον ενα και απο μενα......αλλα επειδη τον playloud τον εχω ακουσει που το χει....δεν ανεβαζεις κατι και εσυ .....που το χεις........

ελπιζω να μην εγινα κακουλης ;D

 

α και που'σαι τον μαγνητη τον εβαλα ετσι μπας και παιξει αυτος μονος του....αλλα τελικα εν παιζει ο ρημαδης......θα παραγγειλω και δαχτυλα....... :-*

 

Οχι καθόλου δεν έγινες. Εγώ είμαι ο χειρότερος κιθαρίστας και δεν το χω φυσικά!!  και παίζω την χειρότερη κιθάρα στον κόσμο....¨Ενα περίεργο πράμα όμως........... Δεν είδα κανένα βιντεάκι μου στο youtube ή στο forum του Noiz??? Ισως πρέπει να ανεβάσω να δείξω πως ακούγονται οι Seymour Duncan,  και να ειρωνευτώ κανα μέλος του forum επειδή δεν σέβομαι την αποψή του... και γενικά δεν ξέρω τι σημένει η λέξη Φιλικά....  :o Και ναι ξέρω....... δεν ειρωνεύτικες καθόλου..... Εμένα η αποψή μου είναι οτι δεν το χεις ρε φίλε. Άλλος μπορεί να σε θεωρεί Steve Vai, τι ζορίζεσαι. Σεβάσου την αποψή μου και πες την δικιά σου απλά και όμορφα.

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου