Προς το περιεχόμενο

1η Ιουλιου.Θα το κοψετε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μarathon,καθείς με τον πόνο του. ;D ;D ;D ;D

Πάντως ειδικά το σημείο που επιτρέπει στους ιδιοκτήτες καταστημάτων κατω των 70τ.μ. να επιλέγουν αν θα είναι καπνιστών ή μη,είναι μεγάλη μούφα.Και εννοείται θα εκτοξευτούν στα ύψη οι τιμές ενοικίασης και αγοράς τέτοιων ακινήτων.Ολική απαγόρευση.Ολα τα άλλα ειναι ιστοριες να περνάμε την ώρα μας.

Εχω Φ-εντερικές διαταραχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ολική απαγόρευση. Ολα τα άλλα ειναι ιστοριες να περνάμε την ώρα μας.

 

 

Μερικη Μαστεκτομη.

Μαζικη Στειρωση.

Επιτοπου Καθετηριαση.

Αμετακλητη Αποτεφρωση.

Επιβεβλημενη Μυοκτονια.

Ριζικος Ανασκαλοπισμος.

 

(ας μην ειμαστε τοσο απολυτοι)

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι έχεις δίκιο.Ακούγεται ολίγον τι ακραίο. ::)Απλά δε μπορώ να διανοηθώ πως στην υπόλοιπη ευρώπη υπάρχει καθολική απαγόρευση και στην ελλάδα,τι πρωτοτυπία,πλαφόν 70τ.μ. Γιατί 70?και όχι 50?100?Ποια η λογική?

Εχω Φ-εντερικές διαταραχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως , για αλλη μια φορα, στην Ελλαδαρα μας  ο νομος ειναι ημιτελης ....

κανονικα επρεπε να απαγορευθει η εισοδος , ρητως και δια ροπαλου , στους μη καπνιζοντες , σε μαγαζια καπνιζοντων

 

και για να ειναι αμφιδρομη η κακεντρεχια ..... σας ευχομαι ολα τα αγαπημενα σας μπαρακια και ταβερνες να ειναι κατω απο 70 τ.μ  ;D

 

Jasse παρε θεση τωρα!!!    η επομενη μπυροποσια θα ειναι καπνιζοντων η΄ μη ?

 

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ, ΚΟΥΦΑΛΕΣ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ

 

με επιασαν τα επαναστατικα μου σημερα....

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jasse παρε θεση τωρα!!!    η επομενη μπυροποσια θα ειναι καπνιζοντων η΄ μη ?

 

Λαέ του Νοιζ! Δεν σκύβουμε το κεφάλι! Δυναμικά μπροστά, για μια νεα σελίδα! Για ένα νεο όραμα! Μια νεα ελπίδα! Ενωμένοι και συσπειρωμένοι θα αλλάξουμε ΜΑΖΙ τον τόπο! Εναν τόπο όπου όλοι θα είναι ίσοι, με ίσες ευκαιρίες!

 

*απόσπασμα από την πρες-κονφεράνς για τις Ευρωεκλογές

 

Ελπίζω να σε κάλυψα  ;D

 

Η Μπυροποσία θα γίνει μετα συνοδείας βαρύτατης τσίκνας και καπνακίου από πούρα Montecristo, ευγενική χορηγία του marathon από το cigar box project  8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως , για αλλη μια φορα, στην Ελλαδαρα μας  ο νομος ειναι ημιτελης ....

κανονικα επρεπε να απαγορευθει η εισοδος , ρητως και δια ροπαλου , στους μη καπνιζοντες , σε μαγαζια καπνιζοντων

 

και για να ειναι αμφιδρομη η κακεντρεχια ..... σας ευχομαι ολα τα αγαπημενα σας μπαρακια και ταβερνες να ειναι κατω απο 70 τ.μ   ;D

 

Jasse παρε θεση τωρα!!!    η επομενη μπυροποσια θα ειναι καπνιζοντων η΄ μη ?

 

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ, ΚΟΥΦΑΛΕΣ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ

 

με επιασαν τα επαναστατικα μου σημερα....

 

Παντως χωρις να ειμαι σιγουρος που το διαβασα (οντως το διαβασα δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου)

Ο συγκεκριμενος νομος ειναι προσωρινος σε καναδυο χρονια θα αλλαξει και θα γινει πιο σκληρος και απολυτος μαλλον ειμαστε απλα σε μεταβατικο σταδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μόλις γύρισα από germany και δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα, ούτε και έχω ώρα να κάνω το catch up μου τώρα.... Θα ήθελα όμως να σχολιάσω τον τίτλο του θέματος... Λοιπόν.... το θέμα δεν είναι αν οι καπνιστές θα το κόψουν. Για τη δική τους υγεία μου φαίνεται πως θα ήταν καλό να το κάνουν. Αλλά σε αυτό δε μου πέφτει λόγος, όπως δεν πέφτει και σε ΚΑΝΕΝΑΝ άλλον, εκτός από τους ίδιους και τα μέλη της οικογένειάς τους (γιατί άμα έχεις παιδί 5 μηνών και θες να καπνίζεις 500 πακέτα τη μέρα και να πάθεις καρκίνο σε 5 χρόνια τότε ΔΕΝ είναι δικαίωμά σου να το κάνεις, διότι υπάρχουν άνθρωποι που εξαρτώνται από εσένα).

 

Είναι λάθος μεγάλο πάντως να το θέτουμε σε αυτή τη βάση. Αυτό που ως κοινωνία και πολιτεία έχουμε κάθε δικαίωμα να απαιτήσουμε είναι να μην αναπνέουμε χωρίς να το επιλέγουμε ό,τι περιέχουν τα τσιγάρα. Από εκεί και πέρα κακώς το συζητάμε. Εφ'όσον κάποιος θέλει να καπνίσει καλώς κάνει και καπνίζει. Δεν έχουμε καν το "δικαίωμα" να καθόμαστε να του λέμε αν πρέπει να το κόψει ή όχι. Το μόνο που πρέπει να σχολιάσουμε/απαιτήσουμε και ορθώς το κάνουμε είναι να απαγορευθεί το κάπνισμα σε κάθε δημόσιο χώρο (με την παράλληλη δημιουργία και χώρων καπνιστών σε αεροδρόμια κλπ).

 

1η Ιουλίου δεν καλείται ΚΑΝΕΝΑΣ να κόψει το τσιγάρο χωρίς να το θέλει. Καλείται ΜΟΝΟ να σταματήσει να το κάνει μέσα σε δημόσιο κλειστό χώρο, κάτι εντελώς διαφορετικό δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου