Προς το περιεχόμενο

Σε τι μέσο αποθήκευσης τα αρχεια μας;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι αν τα αναλογικα μεσα στηριζονται ειτε στη μηχανικη αποτυπωση πχ. αυλακιες σε βινυλιο ειτε στη ροη/στοιχιση ηλεκτρονιων πχ.θερμιονικες βαλβιδες, μαγνητικες ταινιες, το ολογραμμα τα ξεπερναει ολα στηριζομενο στην συχνοτητα του φωτος, οποτε εχεις την απολυτη αναλογικη πιστοτητα και μαλιστα χωρις τις μηχανικες/ηλεκτρικες απαιτησεις για την εγγραφη/αναγνωση του.

 

Beat that.  ;)

 

Απλα και εκλαικευμενα για να αποφυγουμε το κριτικο ματι (κυκλωπας) του harilatron... σα να λεμε, ειναι σα να εχει τοποθετησει καποιος πολυ μερακλης με το χερι, χωρις αναγκη αλλων μηχανηματων μερικα τετρακις τρις φωτονια με ενα μικροσκοπιο απο το Jumbo και ενα τσιμπιδακι φρυδιων το ενα διπλα στο αλλο σε τριδιαστατη διαταξη και σχηματιζουν καποια 3d εικονα. Αυτα θα παραμενουν εκει χωρις την αναγκη μηχανικης/ηλεκτρικης υποστηριξης. Αυτοβουλως. Οποτε δεν θελεις να βλεπεις αλλο την εικονα, την σκεπαζεις με ενα πανι η πιανεις δυο χουφτες φωτονια και τα πας στο παταρι η τα ανακατευεις με μια κουταλα και χαλας εντελως η μερικως (εφε περιδινισης: φωτονικο swirl) την εικονα.

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγνωμη, παρασυρθηκα. Αυτα ειναι μακρινα, εχω στο μυαλο μου φωτονικα κυκλωματα κτλ. Και για τις μηχανικες απαιτησεις δεν ημουν σαφης στο οτι ειναι πολυ λιγοτερες απ'τα κλασσικα αναλογικα μεσα, οχι ανυπαρκτα εννοειται.

 

YΓ: Προς evris: Σε παραδεχομαι!

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη, παρασυρθηκα. Αυτα ειναι μακρινα, εχω στο μυαλο μου φωτονικα κυκλωματα κτλ.

 

Να προσεξεις το καλοκαιρι, με μετρο τα μακροβουτια, μη βραχυκυκλωσεις.  :P

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου