Προς το περιεχόμενο

αγορά χειροποίητης κλασσικής κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλώς ήρθες! ( ή να πω "καλως ήρθατε κ. Γύπα ??) ... τιμή μας.

 

τον Γυπα τον γνωριζω παρα πολυ καλα(μιας και ειμαι ο ιδιος ο Γυπας)....

 

:D  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλώς ήρθες! ( ή να πω "καλως ήρθατε κ. Γύπα ??) ... τιμή μας.

 

:D  :D

Ευχαριστω πολυ για το καλοσωρισμα,καλως σας βρηκα ολους, χαιρομαι που ειμαι μαζι σας γιατι θα δοθει η ευκαιρεια σε ολους  να διαπιστωσουν τον..... (ιδιορυθμο)      χαρακτηρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για το καλοσωρισμα,καλως σας βρηκα ολους, χαιρομαι που ειμαι μαζι σας γιατι θα δοθει η ευκαιρεια σε ολους  να διαπιστωσουν τον..... (ιδιορυθμο)      χαρακτηρα μου.

 

Έχουμε πολλά να μοιραστούμε!

Καλή θέληση να υπάρχει και η παρέα θα μεγαλώνει...Καλωσήρθες. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε φιλε,εντελως τυχαια διαβασα τις αποψεις σου για τον (ιδιορυθμο)χαραχτηρα του Γυπα,καθως και τις συστασεις σου, εαν χρειαστει επισκευη.Ακου λοιπον,τον Γυπα τον γνωριζω παρα πολυ καλα(μιας και ειμαι ο ιδιος ο Γυπας)και σε πληροφορω πως σεβομαι πρωτα απ' ολα τον  καθε φιλο της κιθαρας, τους πελατες μου, και βεβαιως τον εαυτο μου,ετσι λοιπον σε προσκαλω εσενα και τους φιλους σου,(ολοι ευπροσδεκτοι )για εναν καφε και κουβεντα.Ετσι θα 'χεις την ευκαιρια να με γνωρισεις ,γιατι απο το πνευμα των γραπτων σου συμπεραινω,πως δεν με εχεις γνωρισει.

Εν αναμονη

pavlospavlos η Παυλος Γυπας

 

Καλησπέρα και απο εδώ,

 

Συμπεραίνετε λανθασμένα δυστυχώς κύριε Γύπα (προτιμώ να μιλάμε στον πληθυντικό αφού μιλάμε ποια επώνυμα και οι δυό μας). Θα ήθελα πολύ να σας είχα γνωρίσει  καλύτερα, αλλα δυστυχώς δεν μου παρείχατε την ευκαιρία. Σας στέλνω αναλυτικό μήνυμα όπου θα βρείτε ότι χρειάζεστε, και αν θέλετε κάτι περισσότερο με ξαναρωτάτε. Σας ευχαριστώ πολύ πραγματικά για την πρόσκλησή σας, ίσως την αποδεχθώ, μόνος μου όμως δυστυχώς.

 

Όσο για τους υπόλοιπους της παρέας φυσικά και να σας επισκευθούν για καφε και κουβέντα, και να δουν απο κοντά την δουλειά σας, την οποία όπως ξέρετε αφού διαβαζετε τις δημοσιεύσεις μου, εξακολουθώ να θεωρώ εξαιρετική.

 

Έτσι και αλλιώς υπάρχουν πολλοι που δεν έχουν την ίδια γνώμη μαζί μου. Ελπίζω να αποτέλεσε μεμονωμένο περιστατικό.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία,

 

Ύστερα από την πρόσκληση που μου έγινε, επικοινώνησα και με προσωπικό μήνυμα όσο και τηλεφωνικά με τον κύριο Γύπα. Το περιστατικό μεταξύ μας ήταν αποτέλεσμα μιας παρεξήγησης που συνέβη πριν 7 χρόνια και λόγω παρασκηνίου με ένα κοινό γνωστό μας 3ο πρόσωπο το οποίο δεν γνώριζα.

 

Κατόπιν της επίλυσης  αυτού του θέματος, ο κύριος Γύπας μου ζήτησε συγγνώμη και προσφέρθηκε να επισκευάσει την κιθάρα μου.

 

Δεδομένων των γεγονότων ότι η δική μου φήμη αποκαταστάθηκε και ότι εκτιμώ την στάση του κυρίου Γύπα καθώς θεωρώ ένδειξη ανδρισμού την ανάληψη της ευθύνης, αισθάνομαι την υποχρέωση να αποκαταστήσω και εγώ την φήμη του Παύλου Γύπα.

 

Ανακαλώ λοιπόν ότι έχω γράψει για την υποστήριξη των πελατών του κυρίου Γύπα, καθώς ήταν μια λανθασμένη εντύπωση που είχε δημιουργηθεί από ένα μεμονωμένο περιστατικό. Επ ουδενί δεν πρέπει η φήμη ενός οργανοποιού που διαθέτει τα εύσημα διεθνών καλλιτεχνών να χρωματιστεί από μια τέτοια ατυχή περίπτωση που θα μπορούσε να συμβεί στον καθέναν.

 

Προσωπικά χαίρομαι που το θέμα έληξε ευχάριστα και που πλέον έχουμε ανάμεσά μας τον Παύλο Γύπα, του οποίου οι γνώσεις και η εμπειρία θα μπορούσαν να βοηθήσουν πολλούς στην κοινότητά μας.

 

Με τιμή,

 

Βασιλείου Αργύρης

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά χαίρομαι που πλέον έχουμε ανάμεσά μας τον Παύλο Γύπα, του οποίου οι γνώσεις και η εμπειρία θα μπορούσαν να βοηθήσουν πολλούς στην κοινότητά μας.

 

+1

 

αρκει να συνεχισει να γραφει! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκει να υπαρχουν  σχετικα ερωτηματα!

Τα σχετικά ερωτήματα...είναι σχετικά!! ;D ;D

Μπορείτε και εσείς ο ίδιος, να ξεκινήσετε ένα θέμα (και όχι μόνο να απαντάτε σε θέματα που σας αφορούν προσωπικά) που να μην μπορεί κανείς να το πάρει σαν αυτοδιαφημιστικό αλλά να βοηθάει όλους...ας πούμε τι πρέπει να προσέχει κάποιος όταν ψάχνει μια χειροποίητη κιθάρα...ή ποιά η διαφορά του finish νίτρου από την γομαλ@κα...λέω τώρα!!

 

ΥΓ Είναι μεγάλη ικανοποίηση που συμμετέχετε στο forum

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σχετικά ερωτήματα...είναι σχετικά!! ;D ;D

Μπορείτε και εσείς ο ίδιος, να ξεκινήσετε ένα θέμα (και όχι μόνο να απαντάτε σε θέματα που σας αφορούν προσωπικά) που να μην μπορεί κανείς να το πάρει σαν αυτοδιαφημιστικό αλλά να βοηθάει όλους...ας πούμε τι πρέπει να προσέχει κάποιος όταν ψάχνει μια χειροποίητη κιθάρα...ή ποιά η διαφορά του finish νίτρου από την γομαλ@κα...λέω τώρα!!

 

ΥΓ Είναι μεγάλη ικανοποίηση που συμμετέχετε στο forum

Η αληθεια ειναι οτι το προσωπικο θεμα, και η αναγκη να το ξεκαθαρισω,ηταν η αφορμη για να 'ρθω σε επαφη με το forum,εστω κ' ετσι, και με την παροτρυνση του marathon αποφασισα να μοιραστω μαζι σας τις γνωσεις που απεκτησα κατα την πολυχρονη ενασχοληση μου με την κατασκευη της κιθαρας.Ας μην παρεξηγηθουν οι προθεσεις μου,δεν ειμαι ο μεγας γνωστης των μεγαλων μυστικων,απλα υστερα απο 30 χρονια δουλειας εχω αρχισει να υποψιαζομαι πως λειτουργει,πως δουλευει αυτο το παραξενο "κουτι"που με τον ηχο του μας ταξιδευει περα απο τα ορια.Ετσι λοιπον

αυτο που θα επιχειρησω,(με δοσεις βεβαια)ειναι να σας προ(σ)καλεσω να μοιραστουμε τις υποψιες μας.Θετω λοιπον στην κριση σας, την λογικη σας,την γνωση σας την εμπειρικη, την επιστημονικη,και οτι αλλο θελετε, το απλο, η απλοικο ερωτημα.

τι συμβαινει οταν ενεργοποιησουμε την χορδη μιας κιθαρας,μεχρι το ηχητικο κυμα να φθασει στο  αυτι μας?ετσι απλα ας ξεκινησουμε το ταξιδι στον υπεροχο κοσμο της κιθαρας.

Παυλος Γυπας

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου