Προς το περιεχόμενο

Αντίο στον Michael Jackson.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πω πω κριμα!!!!! :(

 

Μπορει να μην ημουν απο τους φαν.Αλλα ειναι ενας καλλιτεχνης με το Κ κεφαλαιο.....

Και ολοι στην ζωη μας σε καποια φαση ετυχε να ακουμε.

Κριμα και ηθελα να παω αμα θα περναγε απο ελλαδα...

 

R.I.P

 

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα, πραγματικά κρίμα όταν φεύγει ένας τόσο μεγάλος καλλιτέχνης... :(

Πιστός fan του κι εγώ, ο πρώτος δίσκος που πήρα ως πιτσιρικάς ήταν το Bad.

 

Τέσπα, RIP, δεν μπορείς να πεις κάτι άλλο σε τέτοιες περιπτώσεις.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tmz.com/2009/06/25/quincy-jones-michael-jackson-death/

 

Quincy Jones: "I am absolutely devastated at this tragic and unexpected news. For Michael to be taken away from us so suddenly at such a young age, I just don't have the words.

 

Divinity brought our souls together on The Wiz and allowed us to do what we were able to throughout the 80's.

 

To this day, the music we created together on "Off The Wall," "Thriller" and "Bad" is played in every corner of the world and the reason for that is because he had it all...talent, grace, professionalism and dedication.

 

He was the consummate entertainer and his contributions and legacy will be felt upon the world forever.

 

I've lost my little brother today, and part of my soul has gone with him."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξάρτητα μουσικών προτιμήσεων του καθενός, ήταν κοινά αποδεκτός ώς ένα από τα ''ιερά τέρατα'' στο είδος του, παγκοσμίως.

Είχα φάει ένα κόλημμα πιτσιρικάς με το Dirty Diana. Που ακόμα και τώρα σε μεγαλύτερη ηλικία πολλές φορές έπιανα τον εαυτό μου να το σφυρίζει μηχανικά.

http://www.youtube.com/watch?v=7Hg-IRZk4D0

 

R.I.P. για τον μεγάλο καλλιτέχνη Michael Jackson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θρήνησα για τον Michael Jackson, τότε που πέθανε. Δηλαδή ένα-δύο χρόνια μετά το Dangerous και την αναβολή της ελληνικής συναυλίας, τότε που άρχισαν να φτάνουν τα νέα για το πως ακριβώς ο δισεκ/χος σταρ αξιοποιεί την περιουσία του για να ξαπλώνει σε ισοβαρικούς θαλάμους για να αλλάξει το χρώμα στο δέρμα του με ειδικά φάρμακα και ακτινοβολίες, για να ρυθμίζει εξωδικαστικά βάσιμες καταγγελίες παιδοφιλίας και να πληρώνει ένα απίστευτο τσούρμο πιθήκων για να διασπείρουν ψέμματα στο κοινό όσον αφορά την καλλιτεχνική και προσωπική του ζωή.

 

Αυτός που πέθανε χθες, δεν ήταν ο Michael Jackson - ήταν ένας λευκός που πέθανε από την κατ' εξοχήν πάθηση των λευκών αμερικανών (ανακοπή στη κρίσιμη ηλικία των 45-55), ένα "has been" καλλιτέχνης που δεν είχε ηχογραφήσει τίποτε εδώ και πολλά χρόνια, ένας μονίμως υπόδικος για ακατανόμαστα εγκλήματα, ένας άνθρωπος που είχε πλέον φτάσει να είναι απωθητικός στην όψη (ακόμη και για μένα, που δεν κρίνω από τη φάτσα κανέναν) χάρη στις περιουσίες που είχε αφήσει στα νυστέρια των πλαστικών χειρουργών.

 

Το χθεσινό τραγικό περιστατικό, απλά μου (ξανά)θύμησε το ακόμη τραγικότερο περιστατικό του θανάτου ενός "θεού" της μαύρης μουσικής. Ας (ξανα)πενθήσουμε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει και άδικο εδώ που τα λέμε ο eye. Θα μου προκαλούσε μεγάλη έκπληξη αν ο συγκεκριμένος πέθαινε π.χ. από βαθιά γεράματα.

 

Ναι είμαι κυνικός, δεν μπορώ να αγιοποιήσω κάποιον μόνο και μόνο επειδή πέθανε. Σίγουρα έβγαλε κάποια ωραία πράματα στο παρελθόν όμως.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θέλω να πω και κάτι για τη Farah Fawcett που επίσης έφυγε χθες. Όχι, δεν ήταν μεγάλη καλλιτέχνης. Όχι, δεν είχα θυμηθεί το όνομά της όλα αυτά τα χρόνια.

 

Αλλά - μα το Θεό - δεν περίμενα ποτέ ότι αυτή η κοπελίτσα που τη βλέπαμε και λιώναμε από ερωτική επιθυμία, με τη φωνίτσα της, τα μαλάκια της και τα μπουτάκια της, θα είχε τόσο χοντρά ΑΡ@$%ΔΙΑ, να σταθεί απέναντι στο καρκίνο με τέτοια γεναιότητα, τέτοια διάθεση για ζωή, τέτοια περιφρόνηση για το αν θα διαρρήξει τη δημόσια εικόνα της.

 

Έχοντας δει ανθρώπους να φρίττουν και να τα παίζουν απέναντι σε πολύ μικρότερα προβλήματα (εμένα π.χ.), πραγματικά εξαίρω το θάρρος της. Κοιτάζοντας τώρα τις παλιές της φωτογραφίες και τα βίντεο, ξέροντας το "αντράκι" που κρυβόταν κάτω από τη γυναικεία κορμάρα της, πραγματικά μου φαίνεται πιο όμορφη από ποτέ άλλοτε.

 

R.I.P.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου