Προς το περιεχόμενο

Αντίο στον Michael Jackson.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 για τη Farah

 

και για την ερμηνεια της στην ταινια "Ακροτητες", μια απο τις οχι τοσο γνωστες (της) ταινιες και πολυ, μα πολυ μακρια απο τους Charlie's Angels

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ο πρώτος δίσκος που άκουσα και αγόρασα (αν και fan πιο "βαριάς" μουσικής) ήταν το "thriller" με τις εξωπραγματικές για την εποχή του πωλήσεις των περίπου 40.000.000... και παρ' όλο που μου αρέσουν πολλά από τα τραγούδια του, ειδικά τα "beat it", "dirty diana" και "give in to me" και αναγνωρίζω το τεράστιο καλλιτεχνικό του μέγεθος, οφείλω να συμφωνήσω και εγώ με τον eye, ο Jackson παρήκμασε και μας έχει αφήσει εδώ και πολλά χρόνια, το δε χθεσινό συμβάν είναι απλά μια τυπική αναχώρηση...

 

Επίσης έχοντας χάσει δικό μου άνθρωπο από καρκίνο, θέλω να πω R.I.P. για τη Farrah το απόλυτο sex symbol των late 70's/early 80's και ένα μεγάλο μπράβο για το γενναίο αγώνα της...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 όντως για τη Farrah Fawcet. Αν όμως ο κόσμος πέθαινε επειδή είχε ξεπεράσει την παραγωγική του περίοδο, πολύ φοβάμαι πως ελάχιστοι θα συνέχιζαν να ζουν επί του πλανήτη γη...... :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πω ότι ήμουν ποτέ fan αν και κάποιες δουλειές του μου άρεσαν πολύ (και μου αρέσουν ακόμη). Στην πραγματικότητα σταμάτησα να τον παρακαλουθώ από το Bad και μετέπειτα. Συμφωνώ με τα λεγόμενα του eye... δυστυχώς τα βρίσκω αληθινά.

 

Παρ' όλα αυτά RIP. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Μενέλαε μη το γενικεύεις το πράγμα άλλωστε δεν έχει να κάνει με την παραγωγική διαδικασία... Είναι αδιαμφισβήτητο γεγονός ότι o Jackson υπέστη τέτοια σωματική και πνευματική αλλοτρίωση που τα τελευταία χρόνια ήταν κάποιος ΑΛΛΟΣ, αυτός που όλοι ξέραμε και αγαπήσαμε εξαφανίστηκε...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμας τον καθε καλιτεχνη για το συνολικο του εργο και οχι για το εαν ηθελε να γινει απο μαυρος ασπρος ή οτι αλλο ζορι τραβαει ο καθε ενας απο εμας.

 

Πιστευω οτι πικροχολα σχολια ειναι περιτα για ενα τεραστιο καλιτεχνη που αλλαξε αρκετα το ολο στυλ της μουσικης και των βιντεο κλιπ ακομα της εποχης του.

 

Ας κοιταξουμε την προσφορα και την παρουσια του στα μουσικα και ας σταματησει το ηλιθιο θαψιμο μονο και μονο για σεβασμο στον καλιτεχνη που εφυγε.

 

(ξερετε ολοι καλα οτι ολοι οι μεγαλοι εχουν τα κουσουρια τους ποιον να πιασεις και ποιον να αφησεις δεν μπορει ομως κανενας να ακυρωνει τις μνημες βαση αυτων των προσωπικων επιλογων-κολυματων-προβληματων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργα πραματα !! ο jackson ειχα ακουσει οτι πασχει απο μια περιεργη μορφη καρκινου του δερματος... παντως τους τελευταιους μηνες ηταν νοσοκομειο ..

 

η FARAH ηταν γνωστο οτι εδω και μηνες παλευε με τον καρκινο νομιζω στο παγκρεας η στο συκωτι ... τελος παντων R.I.P

 

music is the answer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ταλαιπωρημένη ψυχή...

 

 

 

 

 

Για την ιστορία, από το '93 είχε αναγκαστεί να δημοσιοποιήσει πως έπασχε από vitiligo και SLE.

 

 

 

 

Το μόνο που μπορώ να πω από τη μεριά μου είναι μια μεγάλη ΣΥΓΝΩΜΗ σε έναν άνθρωπο τον οποίο θυμάμαι να είναι πάντα γεμάτος καλοσύνη προς όλους. Σε έναν άνθρωπο που άντεξε όσο κανένας άλλος από την παιδική ηλικία κάτω από τα φώτα της κακής δημοσιότητας μα στο τέλος ποδοπατήθηκε. Σε έναν άνθρωπο που σχεδόν τίποτε δεν έμεινε ιδιωτικό και προσωπικό.

 

Συγχωρέστε με αλλά είμαι παρμένος εδώ και πολλά χρόνια με αυτήν την κατάσταση.

 

To rest in peace δεν μου άρεσε ποτέ να το χρησιμοποιώ σαν έκφραση. Σ'αυτήν την περίπτωση όμως, τίποτε άλλο δεν ταιριάζει περισσότερο.

 

Αντίο Michael. Ευχαριστώ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμας τον καθε καλιτεχνη για το συνολικο του εργο και οχι για το εαν ηθελε να γινει απο μαυρος ασπρος ή οτι αλλο ζορι τραβαει ο καθε ενας απο εμας.

 

και κάτι παιδάκια τράβηξαν κάποιο "ζόρι", αλλά ας μη δώσουμε και καμία σημασία αφού ήταν τόσο ταλαντούχος καλλιτέχνης... θά  ήταν "ηλίθιο θάψιμο"...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θυμαμαι να αποδειχτηκε ποτε κατι τετοιο....σχετικα με τα παιδακια !! τωρα εαν κανω λαθος για αυτο ΟΚ.....

Αλλα και παλι πραγματικα δε με απασχολει ....με ενδιαφερει και κοιταω το τι αφησε πισω σαν καλιτεχνης και οχι τι εκανε σαν ατομο με φοβερα κομπλεξ με το χρωμα του κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου