Προς το περιεχόμενο

Peavey BA 400 Mk IV (4) Custom order??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδα και αποειδα στην αναζητηση

του vintage πλεον αγαπημενου μου ενισχυτη,

ετσι σκεφτηκα να γραψω στην Peavey ζητωντας την ανακατασκευη του,

οτι και αν αυτο μπορει να στοιχησει...

Εχουν Guitar custom shop...γιατι οχι και Amp custom shop? 8)

 

Το ιδιο ειχα κανει πριν 2 περιπου χρονια για τους αγαπημενους μου μπασσομαγνητες,

οι οποιοι δεν υπηρχαν για χρονια στον καταλογο του S.Duncan...

Ετσι λιγο μετα την επικοινωνια μου με τον Derek Duncan,οι Hawkbuckers μπηκαν στον καταλογο του Custom shop ως: " This is a favorite amongst bass players. "

Αληθως δηλαδη...

Σημερα τους εχω πια στα χερια μου,τυλιγμενους απο την ιδια την MJ,manager του custom shop και δεξι χερι του Seymour,και υπογραμμενους απο τον ιδιο... :D

 

Ετσι το καινουριο μπασσο που εχω "στα σκαρια",μπορει να εχει αληθινα custom wound

μαγνητες,ομως που θα καταληγει το βισμα του? ??? ;D

 

Αν δεν λαβω απαντηση,η ειναι αρνητικη,

θα ΕΠΙΚΥΡΙΞΩ τον Peavey Mk IV,με αμοιβη αναλογως με την κατασταση που μπορει να βρεθει...

 

(Αυτο δεν θα ειναι αγγελια!)

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

& για αυτο σκας?

 

δωσε 300-400 ευρω και παρε εναν original,"βρωμαει" ο τοπος απο αυτους στο ebay..

 

http://shop.ebay.com/items/__Peavey-IV?_kw=Peavey&_kw=IV&_ckw=Mk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Γιατι δεν μου αρεσει η διαδικασια στο e-bay,

απαιτει ωρες που εγω δεν μπορω να διαθεσω,ασε που δε θελω να κανω ολη τη διαδικασια με το registration,συν να μπω στο "paypal" (οτι κανω,μονο με prepaid!) κτλ..

Σημερα ειναι 2 στο e-bay,ενας ΗΠΑ ενας GB,ο δευτερος με το ηχειο του και τον ποδοδιακοπτη (δυσευρετος)...ομως ποσο "φυσαει" μετα απο ολα αυτα τα χρονια?...

Δεν εχουμε να κανουμε με λαμπες εδω... ;D

Αν ομως μπορουσα να τον εχω στην καλυτερη δυνατη κατασταση?

Και μαλιστα καινουριο?Να δουμε τι θα πει η Peavey... ;)

 

-εντιτ-

Μολις τα ξαναειδα...ειναι 3 τωρα...ο ενας αμερικανικος εχει "φαει" πολυ υγρασια..ακυρον...ο δευτερος δεν στελνει εκτος (δεν θελω αμερικανικο ουτως η αλλως,πρεπει να του'χω και αναλογο τροφοδοτικο) και ο εγγλεζος εχει λιγο μακρινη και θολη φωτο...χμμμ....

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο με το θεμα, αλλα yann σου συνιστω να μαθεις το paypal ασχετως του τι θα κανεις, λυνει χερια. Και δε χρειαζεται τιποτα, την prepaid σου θα χρησιμοποιεις. Ανοιγεις ενα λογαριασμο (τζαμπα, 5 λεπτα δουλεια) και κανεις link την pre paid σου (τιποτα περιπλοκο). Μετα θα μπορεις (αν θες) να ψωνιζεις με την καρτα σου αλλα μεσω paypal, οποτε αντι να γραφεις νουμερα και κωδικους καθε φορα απλα θα βαζεις το email σου και τελειωσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν Guitar custom shop...γιατι οχι και Amp custom shop? 8)

 

Βασικά δεν νομίζω ότι το γνωρίζουν πολλοί αλλά η Peavey έχει και amp custom shop... πχ. http://www.noiz.gr/index.php?topic=166505.0

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

odis,thx!

Δεν ειναι οσο μπερδεμα νομιζα...ρωτωντας παν'στην πολη!

Αλλα οπου "ψωνιζω" μεχρι στιγμης,δεν χρειαστηκε το paypal,

να γινω e-bay-er δεν νομιζω,αλλα ποτε δεν ξερεις τι θα φερει το μελλον.. :)

 

bloody!!! :D :D

Λες να το εχουν ακομη υπο κατασκευην??

Στο επισημο site τους δεν αναφερεται τιποτα! (η δεν το ειδα,αλλα θα'πρεπε να "βγαζει ματι"!!)

Το ποστ σου μου'δωσε ελπιδες για θετικη απαντηση απο την Peavey!! ;)

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν σου απαντήσουν θετικά γιατί από ότι καταλαβαίνω είναι κυρίως για περιπτώσεις ενισχυτών που φτιάχνουν ήδη, και οι καστομιές είναι για την εμφάνιση κυρίως... όπως το custom shop της Mesa Boogie που παίρνει ένα υπάρχον μοντέλο ενισχυτή της παραγωγής και στο φτιάχνει όπως θες... Ακόμη και αν σου απαντήσουν θετικά για ένα μοναδικό κομμάτι, θα σου στοιχίσει ένα σκασμό λεφτά (σίγουρα περισσότερα από Ebay μαζί με την αποκατάσταση του μηχανήματος...)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yann τα έχουμε πει αρκετές φορές, να μην τα ξαναλέμε αφού ούτως ή άλλως ισχύουν  ;)

 

Ο συγκεκριμένος (σε άριστη κατάσταση) έκλεισε χθες στα 319 ευρώ στο Γερμανικό ebay.

 

Αγγλίες για τέτοια βάρη θα στα πάρει η μεταφορική και όσο για Αμερική, άστο καλύτερα.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν σου απαντήσουν θετικά γιατί από ότι καταλαβαίνω είναι κυρίως για περιπτώσεις ενισχυτών που φτιάχνουν ήδη, και οι καστομιές είναι για την εμφάνιση κυρίως... όπως το custom shop της Mesa Boogie που παίρνει ένα υπάρχον μοντέλο ενισχυτή της παραγωγής και στο φτιάχνει όπως θες... Ακόμη και αν σου απαντήσουν θετικά για ένα μοναδικό κομμάτι, θα σου στοιχίσει ένα σκασμό λεφτά (σίγουρα περισσότερα από Ebay μαζί με την αποκατάσταση του μηχανήματος...)

Εχω εξαρχης υπολογησει οτι θα τον πληρωσω οσο ενα σημερινο μοντελο στα "κυβικα" του,συν τις οποιες (ανατιμημενες σημερα) ειδικες παραγγελιες χρειαστει να κανουν

για καποια parts που ισως δεν εχουν πια..(πχ σασι)!

Και σιγουρα δεν με νοιαζει να φτασει και τις 2500,και οσο παραπανω,

φτανει να ειναι αυτο που θελω! ;)

Yann τα έχουμε πει αρκετές φορές, να μην τα ξαναλέμε αφού ούτως ή άλλως ισχύουν  ;)

Ο συγκεκριμένος (σε άριστη κατάσταση) έκλεισε χθες στα 319 ευρώ στο Γερμανικό ebay.

Αγγλίες για τέτοια βάρη θα στα πάρει η μεταφορική και όσο για Αμερική, άστο καλύτερα.....

Αμερικη,το'χω αφησει εξαρχης λογω βολτ...Αγγλια λογω υγρασιας!

-Για να δουμε θα γινει με καινουριο?? :-\

-Λες αυτον με το ηχειο μαλλον,σημερα ειναι μονο οι αμερικανικοι!

Αυτος ειχε πολυ μακρινη φωτο,αλλα και παλι μπορουσα να διακρινω οτι τα jacks

ηταν σκουριασμενα... :( δες τον ενα αμερικανικο,λες και επεσε στην πισινα..!)

:)

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου