Προς το περιεχόμενο

Aποριες ενος αρχαριου σχετικα με το ξεκινημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1

 

και γω αριστεροχειρας και παιζω με δεξια :P κιθαρα!

 

βασικα οταν δεν ξερεις ο,τι και να πιασεις το ιδιο θα ειναι!

 

αριστεροχειρας που παιζει δεξια και ο Gers απο Maiden  ;D

 

 

off topic....αυτο λεγεται ζερβοκουταλας (οπως λεν κ στα χωρια)!!!...και εγω σ αυτην την κατηγορια ειμαι..αλλα αριστεροχειρας δε λεγεσαι μονο αν γραφεις με το αριστερο... πρεπει να παιζεις κ κιθαρα αριστερα,να ξυνεσαι και να ριχνεις φασκελα με το αριστερο και να ψηφιζεις τσιπρα ...ανοικουμε λοιπον στους λεγομενους ΑΜΦΙΧΕΙΡΕΣ 8)  8)!!γιατι χρησιμοποιουμε και τα 2 χερια....αλλα πραγματα τα κανουμε με το δεξι,αλλα με το αριστερο...

 

on topic....θα σου συνιστουσα να παρεις μια κιθαρα,η οποια να ειναι μεσα στο μπατζετ που διαθετεις (καλο θα ητανε να μας πεις θελω αριστεροχειρη κιθαρα μεχρι τοσα..) και να σου αρεσει ΠΑΡΑ πολυ εξωτερικα...για μενα δεν ξερω,αλλα σαν πρωτη επαφη μετραει παρα πολυ η εμφανιση της πρωτης σου κιθαρας...πρεπει να σε τσιτωνει να παιξεις...τωρα για την rg την ibanez...για αρχαριο ειναι οτι οτι πρεπει αλλα οπως αναφερθηκε κ πιο πανω αν θελησεις να την πουλησεις..μονο σε αρχαριο αριστεροχειρα θα καταφερεις αν τη δωσεις...

 

 

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

off topic....αυτο λεγεται ζερβοκουταλας (οπως λεν κ στα χωρια)!!!...και εγω σ αυτην την κατηγορια ειμαι..αλλα αριστεροχειρας δε λεγεσαι μονο αν γραφεις με το αριστερο... πρεπει να παιζεις κ κιθαρα αριστερα,να ξυνεσαι και να ριχνεις φασκελα με το αριστερο και να ψηφιζεις τσιπρα ...ανοικουμε λοιπον στους λεγομενους ΑΜΦΙΧΕΙΡΕΣ 8)  8)!!γιατι χρησιμοποιουμε και τα 2 χερια....αλλα πραγματα τα κανουμε με το δεξι,αλλα με το αριστερο...

 

ολα τα κανω με το αριστερο εκτος απ την κιθαρα... :P ε και τα φασκελα πολλες φορες και με τα 2 ;D

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τωρα ψαχνομαι για να ερθω σε επαφη με καποιον δασκαλο ή και ωδειο.

 

 

Προσωπικά πιστεύω ότι το Guitar Pro θα θα σε βοηθήσει πολύ. Σου δέιχνει real time τις θέσεις των δαχτύλων πάνω στη ταστιέρα κ φύσικα ένα σωρό άλλες λειτουργίες (συνχορδίες, κλίμακες κτλ). Δώστου μια ευκαιρία κ ξεκίνα με εύκολα κομμάτια.

 

Ταμπλατούρες αμφιβάλλω αν χρησιμοποιεί κανένας πλεόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πιστεύω ότι το Guitar Pro θα θα σε βοηθήσει πολύ. Σου δέιχνει real time τις θέσεις των δαχτύλων πάνω στη ταστιέρα κ φύσικα ένα σωρό άλλες λειτουργίες (συνχορδίες, κλίμακες κτλ). Δώστου μια ευκαιρία κ ξεκίνα με εύκολα κομμάτια.

 

Ταμπλατούρες αμφιβάλλω αν χρησιμοποιεί κανένας πλεόν...

Το εχω κατεβασει το προγραμμα το εχω δει λιγο κ φαινεται αρκετα αξιολογο, απλα ακομα κ αυτο μου φαινεται καπως δυσκολο για τον λογο οτι δεν εχω καμια εξοικείωση με την κιθαρα κ γι'αυτο θελω καποιον δασκαλο για να μου μαθει να αρχισω να δουλευω.

Ποια ειναι τα ευκολα ευκολα κομματια για να αρχισω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε ξέκινα με δάσκαλο κανά χρονάκι...  :)

 

Εύκολα κομμάτια να σου πω δεν ξέρω... Αλλά μπορείς πχ να βγάλεις κανα ριφάκι τύπου smoke on the water, satisfaction κ άλλα ωραία  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι τα ευκολα ευκολα κομματια για να αρχισω ???

 

μέχρι να ξεκινήσεις με το δάσκαλο θα σου πρότεινα να βάλεις κομμάτια να παίζουν στο σιντί και να τα ψάχνεις στην κιθάρα... θα αναπτύξεις έτσι και την ακουστική σου αντίληψη...

 

καλό ξεκίνημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τις επομενες μερες καλως εχοντων των πραγματων θα παραγγειλω,

-IBANEZ GRG 170DXL

-ROLAND CUBE 30

Πειτε μου τι αλλο να παρω, κατι καλο απο καλωδια, πεννες, κουρδιστηρια ή κατι αλλο που θα χρειαστω κ δεν το εχω στο μυαλο μου ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου