Προς το περιεχόμενο

Aποριες ενος αρχαριου σχετικα με το ξεκινημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια, ο ανθρωπος λεει πως θα αγορασει Ibanez και εσεις ασχολειστε

με το αν αξιζει να αγορασει μετρονομο? Βλεπετε το δεντρο και οχι το δασος...

 

Κ με Harley Benton ας παίξει, αρκεί να ναι σωστός ρυθμικά. Ε κ τέλοσπάντων που το κακό που τέθηκε θέμα μετρονόμου...

γιατί είναι "θέμα" το ότι θα αγοράσει ιμπανέζ;  ???

 

+1 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε παιδια, ο ανθρωπος λεει πως θα αγορασει Ibanez και εσεις ασχολειστε

με το αν αξιζει να αγορασει μετρονομο? Βλεπετε το δεντρο και οχι το δασος...

Γιατι ρε παιδια τι εχουν οι ibanez ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μετρονομοι ειναι βαρετοι για εναν που ξεκιναει τωρα.

Εγω προτιμαω τα drum machines.Υπαρχουν απειρα free στο ιντερνετ και ειναι πολυ πιο διασκεδαστικα και πανω κατω την ιδια δουλεια κανουν με τους μετρονομους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι οι Ibanez... Πολύ καλές κιθάρες. Απλώς μην πάρεις έναν μετρονόμο... Πάρε 2-3... Εγώ τους 2 πρώτους τους έσπασα από τα νεύρα μου. Η αλλιώς χρησιμοποίεισε μετρονόμο από τον υπολογιστή επειδή θα λυπηθείς τα λεφτά που έδωσες για να τον αγοράσεις και δεν θα κινδυνεύει... (πολύ)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μετρονομοι ειναι βαρετοι για εναν που ξεκιναει τωρα.

 

άλλος ένας λόγος που είναι καλό για αρχάριο να παίζει ταυτόχρονα με σιντί

 

και το σωστό ρυθμό παίρνει, και γουστάρει αφού έχει μια επαγγελματική μπάντα να τον συνοδεύει  ;D

 

δεν είναι και λίγο να 'χεις τον John Henry Bonham  να σου δίνει τον ρυθμό...   ::)

 

 

 

τώρα πώς θα παίξεις τον άλλο με τα μαύρα κατσαρά μαλιά, είναι ένα άλλο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην ψαρωνετε :), απλα θεωρω μια φορτωμενη φτηνη κιθαρα κακη επιλογη για εναν αρχαριο, ο οποιος δεν ανεφερε πουθενα οτι θελει συγκεκριμενα specs. Προσωπικα θεωρω αυτη την κιθαρα πολυ... παιδαριωδη επιλογη :-X.

Εγω θα κοιτουσα για καμια epi sg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην ψαρωνετε :), απλα θεωρω μια φορτωμενη φτηνη κιθαρα κακη επιλογη για εναν αρχαριο, ο οποιος δεν ανεφερε πουθενα οτι θελει συγκεκριμενα specs. Προσωπικα θεωρω αυτη την κιθαρα πολυ... παιδαριωδη επιλογη :-X.

Εγω θα κοιτουσα για καμια epi sg.

Ισως κ να εχεις κ δικιο, βεβαια μου εχουν πει οτι ειναι αξιολογη κιθαρα κ για αρχη κ για τα λεφτα της, μην ξεχνας επισης πως ψαχνω για αριστερη ετσι οι επιλογες μου...... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κολάς με τις κιθάρες και τους ενισχυτές. Ντάξει πάρε κάτι της προκοπής αλλά μην το ψυρρίζεις. Το θέμα είναι να παίζεις ωραία και να μη σε κρατάει πίσω η ποιότητα της κιθάρας. Αλλά κιθάρες και ενισχυτές αλλάζουν, εσύ να μάθεις να παίζεις είναι όλο το θέμα. Οι μισοί εδώ μέσα παίζουμε με κιθάρες που δε μας "αξίζουν" από πλευράς ποιότητας. Εννοώ πολύ καλύτερες κιθάρες απ'ότι κιθαρίστες (και είμαι ο ΠΡΩΤΟΣ στη λίστα, το ομολογώ).

 

Να πας σε έναν δάσκαλο, τουλάχιστον για την αρχή. Το μόνο που λες πως ξέρεις είναι κατά πάσα πιθανότητα αυτό που δεν ξέρεις: τη ΣΩΣΤΗ θέση της κιθάρας και ακόμη περισσότερο των ΧΕΡΙΩΝ σου πάνω της. Μην αρχίσεις "λάθος", γιατί μετά είναι 100 φορές πιο δύσκολο να το ξεσυνηθίσεις... Βρες έναν δάσκαλο, εξήγησέ του ποιος είναι ο στόχος σου και κάνε δουλίτσα :)

 

Πάρε και έναν μετρονόμο, μόνο κακό δε θα σου κάνει.

 

Και θα σου προτείνω να ξανασκεφτείς για κιθάρα για δεξιόχειρες, είναι πολύ μεγάλος περιορισμός η αριστερή. Μίλα και με το δάσκαλό σου γι αυτό και δείτε αν έχεις κάποιον συγκεκριμένο λόγο να πάρεις αριστερή. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαραίτητο είναι να του αρέσει ώστε να τον ωθεί να παίξει και να εξασκηθεί, εφόσον του αρέσει και δεν είναι και καυσόξυλο, τα υπόλοιπα εμπίπτουν στα περί κολοκυθόπιττας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου