Προς το περιεχόμενο

Aποριες ενος αρχαριου σχετικα με το ξεκινημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον τις επομενες μερες καλως εχοντων των πραγματων θα παραγγειλω,

-IBANEZ GRG 170DXL

-ROLAND CUBE 30

Πειτε μου τι αλλο να παρω, κατι καλο απο καλωδια, πεννες, κουρδιστηρια ή κατι αλλο που θα χρειαστω κ δεν το εχω στο μυαλο μου ???

 

Και 2-3 πακετα χορδες επειδη θα τις παρεις πιο φτηνα απο εκει!!επισης ειναι πολυ καλο να παραγγηλεις μια gibson les paul custom και να τη χαρισεις σε μενα,θα σε βοηθησει πολυ στην αρχη αυτο...  :D :D...(κωμικος... ετσε??)...περα απο την πλακα παρε κ μερικες χορδες να τις εχεις,θηκη αν δεν σου ρχεται μαζι με την κιθαρα και επισης μπορεις να παρεις κ ενα stand

http://www.thomann.de/gr/millenium_gitarrenstaender.htm να την ακουμπας πανω για να την καμαρωνεις ;)

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και 2-3 πακετα χορδες επειδη θα τις παρεις πιο φτηνα απο εκει!!επισης ειναι πολυ καλο να παραγγηλεις μια gibson les paul custom και να τη χαρισεις σε μενα,θα σε βοηθησει πολυ στην αρχη αυτο...  :D :D...(κωμικος... ετσε??)...περα απο την πλακα παρε κ μερικες χορδες να τις εχεις,θηκη αν δεν σου ρχεται μαζι με την κιθαρα και επισης μπορεις να παρεις κ ενα stand

http://www.thomann.de/gr/millenium_gitarrenstaender.htm να την ακουμπας πανω για να την καμαρωνεις ;)

Xορδες ε, Καποια συγκεκριμεη μαρκα ?

Βαση θα παρω για τον τοιχο, μετρονομος ειναι απαραιτητος ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ήρθε η ώρα για καυγά  ;D Η ντροπή της εκπαίδευσης αποτελεί συνομωσιολογικό θέμα για thread 1000 σελίδων δεν θα ασχοληθώ με αυτό. Όμως επειδή "αύριο κλαίνε", έχω να σε συμβουλέψω το εξής: ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ με την κιθάρα πριν βρεις κάποιον να σου δείξει την ΒΑΣΙΚΗ τεχνική του οργάνου. Δεν μιλάω για τίποτα τρελό, απλά για την στάση του σώματος, την τοποθέτηση των χεριών, τη λειτουργία του αντίχειρα και την απόσταση τον δακτύλων. Αν ξεκινήσεις να μαθαίνεις με λάθος τρόπο θα είναι σα να προσπαθείς να φτάσεις κάπου περπατώντας σε... λάθος κατεύθυνση: Το πιθανότερο είναι να απομακρυνθείς από τον προορισμό σου.

 

Έχε υπόψη σου ότι το πιο δύσκολο δεν είναι να μάθεις να παίζεις αλλά το να αποβάλεις "κακές συνήθειες" από λάθος τεχνική.

 

Βέβαια όλα αυτά έχουν μια σχετικότητα, με την έννοια ότι δεν μπορείς να καθορίσεις ΑΠΟΛΥΤΑ τον όρο "σωστή τεχνική". Αλλά π.χ. το να σηκώνεις... 10 εκατοστά  ;D τα δάκτυλα που δεν πατάνε κάποιο τάστο είναι μια αντικειμενική δυσκολία που εμποδίζει την ανάπτυξη της ταχύτητας.

 

 

Υ.Γ. Κάτι ανάλογο ισχύει με το μετρονόμο. Αν εξασκούμαστε στον... αέρα, δεν κάνουμε τίποτα.  :) Καλή τύχη  :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eπισης εχω βρει αυτο το προγραμματακι το οποιο μου φανηκε πολυ καλο, οποιος θελει το κατεβαζει.

 

banik, δεν προωθουμε πειρατικο υλικο εδω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ήρθε η ώρα για καυγά  ;D Η ντροπή της εκπαίδευσης αποτελεί συνομωσιολογικό θέμα για thread 1000 σελίδων δεν θα ασχοληθώ με αυτό. Όμως επειδή "αύριο κλαίνε", έχω να σε συμβουλέψω το εξής: ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ με την κιθάρα πριν βρεις κάποιον να σου δείξει την ΒΑΣΙΚΗ τεχνική του οργάνου. Δεν μιλάω για τίποτα τρελό, απλά για την στάση του σώματος, την τοποθέτηση των χεριών, τη λειτουργία του αντίχειρα και την απόσταση τον δακτύλων. Αν ξεκινήσεις να μαθαίνεις με λάθος τρόπο θα είναι σα να προσπαθείς να φτάσεις κάπου περπατώντας σε... λάθος κατεύθυνση: Το πιθανότερο είναι να απομακρυνθείς από τον προορισμό σου.

 

+1

 

Ο μετρονομος ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟΣ παραγοντας αν θες να ξεφυγεις απο το ¨γρατζουναω μια κιθαρα".. τσεκαρε αυτο το προγραμματακι (μετρονομος) ειναι πολυ καλο http://www.pinkandaint.com/weirdmet.shtml αλλα καλου κακου παρε κ εναν, δεν θα εχεις παντα ενα pc να σε ακολουθει..  ;)

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει ο μετρονόμος είναι σημαντικό εργαλείο για κάποιον που θέλει να μάθει κιθάρα τύπου progressive αλλά για κάποιον που απο ό,τι φαίνεται δεν ξέρει ούτε τι είναι το μέτρο, είναι απλώς ένα άχρηστο έξοδο.

 

κοίτα κανένα free software να έχεις έναν μετρονόμο στο σπίτι, αλλά τώρα για να παίξεις μια μπλουζιά ή κανένα ακόρντο δεν θες μετρονόμο, το πόδι σου να χτυπάει στο πάτωμα αρκεί.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ... ο μετρονόμος είναι χρήσιμος και γι αυτόν που θα παίζει οτιδήποτε.

Τώρα μπορεί άνετα να το βολέψει με κάποιον σε πρόγραμμα στο πισι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, ο ανθρωπος λεει πως θα αγορασει Ibanez και εσεις ασχολειστε

με το αν αξιζει να αγορασει μετρονομο? Βλεπετε το δεντρο και οχι το δασος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου