Προς το περιεχόμενο

Aποριες ενος αρχαριου σχετικα με το ξεκινημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα , σκεφτομαι αρκετα σοβαρα να αρχισω ηλεκτρικη κιθαρα, το προβλημα μου ειμαι εντελως ασχετος το μονο που ξερω να κανω ειναι να την κραταω, αυτο που με ενδιαφερει ειναι να παιζω καποια κομματι ή εισαγωγες ή κατι τελοσπαντων για την παρτη μου κ μονο.

 

Εχω κατι υποψιν μου θελω να ακουσω την γνωμη σας σχετικα με την κιθαρα κ τον ενισχυτη που θελω, οπως επισης θελω τον ευκολο τροπο, δηλαδη ταμπλατουρες πως διαβαζονται ομως δεν εχω καταλαβει υπαρχει καποιος οδηγος να αρχισω διαβασμα ή καποιο λινκ ???

 

Σκεφτομαι για κιθαρα και ενισχυτη

 

http://www.thomann.de/gr/ibanez_grg170dxlbkn_lefthand.htm

 

http://www.thomann.de/gr/roland_cube30x.htm

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τι μουσικές σε ενδιαφέρουν?

Rock & heavy περισσοτερο.

Η αληθεια ειναι οτι απο την πρωτη επαφη που ειχα παλιοτερα με κιθαρα μου φανηκε δυσκολο, κ ξαναλεω οτι δνε εχω ιδεα πραγματικα :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει οικονομικός λόγος που δε σκέφτεσαι να κάνεις κάποια μαθήματα;

Ακόμα και οι ταμπλατούρες απαιτούν να βγάζεις μια ελάχιστη άκρη με ρυθμικά για να τις διαβάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει οικονομικός λόγος που δε σκέφτεσαι να κάνεις κάποια μαθήματα;

Ακόμα και οι ταμπλατούρες απαιτούν να βγάζεις μια ελάχιστη άκρη με ρυθμικά για να τις διαβάσεις.

Οχι δεν υπαρχει καποιος λογος βασικα, ελεγα να πω για καποια μαθηματα ή ακομα καλυτερα καποια ιδιαιτερα μαθηματα στο σπιτι. Απλα ο δασκαλος θα πρεπει να εχει πολυ υπομονη..... ;D

Ακομα κ με τις ταμπλατουρες καποιος θα πρεπει να μου δειξει να τις διαβαζω φανταζομαι ή και καποιες ασκησεις για να παρουν μια φορμα τα δαχτυλα φανταζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ρωτάω επειδή γενικά δε θα έπαιρνα μια φτηνή ibanez για πρώτη κιθάρα, επειδή πιστεύω πως τέτοιες κιθάρες δε σου μένουν. [ΕDIT: και αν σου μένουν είναι επειδή είνα ιαδύνατο να τις πουλήσεις]

αλλά δεν υπάρχουν και πολλές επιλογες στις αριστεροχειρες απο ο,τι βλέπω οπότε αυτή που λες μια χαρά θα είναι για χέβι.

 

για ενισχυτή εγώ θα προτιμούσα ένα

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_ga5.htm

και ένα

http://www.thomann.de/gr/boss_ds1_distortion.htm

 

πράγματα ποιοτικά που θα σου μείνουν ή αν βαρεθείς θα πουληθούν μια χαρά

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε πήγαινε να κάνεις μαθήματα για κανένα χρόνο, κ αν σ αρέσει κάνε κ άλλα και όλες οι απορίες σου θα λυθούν.

 

δε συμφωνώ μ'αυτό

πρέπει ο άνθρωπος να δώσει δίδακτρα 1 χρόνου για να καταλάβει αν του αρέσει ή όχι?

 

 

κανένα φίλο που παίζει δεν έχεις? να σου δείξει μια πεντατονική και 5 συγχορδίες να μάθεις κανένα εύκολο τραγουδάκι

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε συμφωνώ μ'αυτό

πρέπει ο άνθρωπος να δώσει δίδακτρα 1 χρόνου για να καταλάβει αν του αρέσει ή όχι?

 

 

κανένα φίλο που παίζει δεν έχεις? να σου δείξει μια πεντατονική και 5 συγχορδίες να μάθεις κανένα εύκολο τραγουδάκι

Eχεις δικιο σ'αυτο οποτε σου απανταω κ για το προηγουμενο ποστ, θα πηγαινα σε καλυτερη κιθαρα αν ηξερα οτι το'χω με λιγα λογια κ οτι μπορω να εξελιχθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε συμφωνώ μ'αυτό

πρέπει ο άνθρωπος να δώσει δίδακτρα 1 χρόνου για να καταλάβει αν του αρέσει ή όχι?

 

 

Εγώ το λέω για βοήθεια του ίδιου.

Κ αυτό που είπα είναι καθαρά, αν του αρέσει να ασχοληθεί πέραν του

 

αυτο που με ενδιαφερει ειναι να παιζω καποια κομματι ή εισαγωγες ή κατι τελοσπαντων για την παρτη μου κ μονο.

 

Κ στην τελική αν δει πως τα μαθήματα δεν του αρέσουν ας σταματήσει στον ένα μήνα... Σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου