Προς το περιεχόμενο

"Eμβόλιο ανοσίας"


gkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαρμάκι έχω στην ψυχή,

Φέρνει μαυρίλα θολερή,

Στα στήθια μου.

 

Νύχτα αξημέρωτη ξανά,

Με το πιοτό της με κερνά,

Εβίβα μου.

 

Σκοτάδι πίνω για πιοτό,

Πω πω πω πω πω πω πω πω.

 

Ντέφι της λύσσας μου κρατώ,

πωπωπωπω, πωπωπωπω

 

Και το μυαλό μου είναι θολό,

πωπωπωπω, πωπωπωπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φαρμάκι έχω στην ψυχή,

Φέρνει μαυρίλα θολερή,

Στα στήθια μου.

 

Νύχτα αξημέρωτη ξανά,

Με το πιοτό της με κερνά,

Εβίβα μου.

 

Σκοτάδι πίνω για πιοτό,

Πω πω πω πω πω πω πω πω.

 

Ντέφι της λύσσας μου κρατώ,

πωπωπωπω, πωπωπωπω

 

Και το μυαλό μου είναι θολό,

πωπωπωπω, πωπωπωπω.

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Θα μπορούσε άνετα να γίνει χιτάκι απίστευτο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΟ ΓΚΕΤΟ

 

Πινω φραπεδια μα πειναω πολυ

η μαμα μου δε μαγειρεψε και η κοιλια μου πονει

θα γραψω ενα ροκ τραγουδακι καυτο

με στιχο ψαγμενο φυσικα αγγλικο

 

να παει νουμερο ενα

να γεμισω λεφτα

να φαω στα Μακ Ντοναλντς

και να σκασει η μαμα

 

Μεγαλωσα στο γκετο

του Παλαιου Ψυχικου

ειμαι παιδι του δρομου

και του σπαραγμου

 

στο γκετο (χα,χουμ,χα,χα)

 

στο γκετο (χα,χουμ,χα,χα)

 

 

ο πατερας μου εφτυνε αιμα

κοντευε να παθει σοκ

δουλευε στο Δημοσιο

τον ειχε χωσει το ΠΑΣΟΚ

 

επαιρνε εκατομμυρια

και τα εξυνε γερα

καθε βραδυ ματωμενος

γυρναγε απ'τη δουλεια

 

στο γκετο (χα,χουμ,χα,χα,)

 

στο γκετο (χα,χουμ,χα,χα,)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παραδέχομαι ότι οι στίχοι μου είναι πενιχροί μπροστά σε αυτούς του Superfunk.

 

Απέτυχα να εκφράσω - στη πληρότητά του - το ματωμένο γίγνεσθαι του σύγχρονου μας νεοέλληνα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε χάσει την μπάλα... Πραγματικά... Δεν είπε κανείς πως είναι στην Αθήνα σκελετωμένα κορμιά στους δρόμους... Ούτε ότι πεινάει το 90% του πλυθισμού της Ελλάδος... Αλλά αν δεν κάνουμε κάτι ΤΩΡΑ θα φτάσουμε εκεί... Δηλαδή θεωρείς μειοψηφία τους ανθρώπους που παίρνουν σύνταξη 300 και 400 ευρώ ε? Μειοψηφία τους ανθρώπους που παίρνουν μισθό 700 ευρώ? Εντάξει μην κοροιδευόμαστε... Ξέρω τι θα μου πεις, ξέρεις τι θα σου πω αυτή η κόντρα δεν οδηγάει πουθενά... Αν θεωρείς ότι με το να κοροϊδεύεις τις απόψεις του άλλου είσαι καλύτερος από αυτόν τότε ΕΓΩ είμαι καθυστερημένος και το χαίρομαι γιατί αν μη τι άλλο σέβομαι τις απόψεις του άλλου αρκεί να είναι διαλλακτικός και όχι είρων!!! Ας μην συνεχίσουμε άλλο τις πολιτικές κόντρες...

 

+1

 

Η ακυρότητα των όσων γράφτηκαν ως κριτική στη φίλτατη που έκανε τον κόπο να Postαρει στίχους της, έχει ήδη αποδειχτεί από την δεύτερη σελίδα (στο δικό μου post), άλλα προφανώς δεν σχολιάστηκε από αυτόν στον οποίον απευθυνόταν, σκοπίμως.

 

Δεν κάνω τον κόπο να το ξαναπαραθέσω.

 

Από το να γράφονται ειρωνικά στιχάκια ως απαντήσεις, καλύτερα να κλειδωθεί το θέμα.

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αποψε σημερα κι εχτες....."

 

Κυριοι (και κυριες) δυστυχως ο Στεφανος Αυγερινος σας τρωει λαχανο....

 

 

 

 

@Superfunk κλεβεις Elvis. Αντιο, Βασιλια

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ακυρότητα των όσων γράφτηκαν ως κριτική στη φίλτατη που έκανε τον κόπο να Postαρει στίχους της, έχει ήδη αποδειχτεί από την δεύτερη σελίδα (στο δικό μου post), άλλα προφανώς δεν σχολιάστηκε από αυτόν στον οποίον απευθυνόταν, σκοπίμως.

 

Τι εννοείς φίλε μου; Ότι έπρεπε να σπεύσω να διαβάσω τις απόψεις κομάτων και δημοσιογράφων επειδή εσένα σου κάπνισε να τις παραθέσεις; Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι διόλου για το τι γράφει ο δικτυακός τόπος της ΝΔ, ή της Ελευθεροτυπίας, ειδικά όταν έχω προσωπικά διαμορφωμένη άποψη για το τι συμβαίνει.

 

Αν θέλεις, κανεις δε σε εμποδίζει να γράψεις τη γνώμη σου (έστω, μέσα από αστεία στιχάκια), αλλά το να περιμένεις ότι θα κάτσει κάποιος να συνάγει τη γνώμη σου μέσα από παραπομπές σε τρίτους, είναι κάπως παράξενο.

 

Αν, απ' την άλλη, υπαινίσεσαι ότι έχω εγώ κάποια σχέση με τη ΝΔ και (ως εκ' τούτου) απορρίπτω την ιδέα ότι η Ελλάδα πεινάει, σε ενημερώνω ότι τα ίδια (περί ελλάδας που πεινάει) λέει και το άκρο δεξιό πλοκάμι της ΝΔ, οπότε μην είσαι τόσο βέβαιος για την πηγή των ιδεών σου (ή των δικών μου).

 

Αυτά..

 

--

 

Σε σχέση με τη Gkou και τους στίχους της, απορρίπτω την επιχειρηματολογία του Μενέλαου (ωραία συμβουλή της δίνεις, να αγνοεί εκείνους που δε συμφωνούν με τους στίχους της - έλεος), αλλά και το φάουλ του Bloody (εγώ έτσι αντιδρώ στους στίχους που διαβάζω ή ακούω: γραμμή-γραμμή - εσύ δηλαδή πως τους σχολιάζεις νοητικά; σα να είναι διήγημα;). Επίσης απορρίπτω το ότι η Gkou δε μπαίνει καν στο κόπο να απαντήσει στο ξήλωμα των δημοσιογραφικών της απόψεων, λες και υπερέβημεν τα εσκαμμένα κριτικάροντας αυτό που... πας παρατέθηκε για κριτική!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά και το φάουλ του Bloody (εγώ έτσι αντιδρώ στους στίχους που διαβάζω ή ακούω: γραμμή-γραμμή - εσύ δηλαδή πως τους σχολιάζεις νοητικά; σα να είναι διήγημα;).

 

Φάουλ;;! Εσύ δηλαδή πότε πιστεύεις ότι κάποιος γίνεται σοφότερος; Όταν διαβάζει το αρχικό σου ποστ (γραμμή-γραμμή, στροφή-στροφή, διήγημα-διήγημα, δεν έχει σημασία) ή όταν του εκφράζουν μια προσωπική, υποκειμενική έστω άποψη για το τι φταίει και πώς μπορεί να αυτοβελτιωθεί? Εσύ δεν κόπτεσαι να γίνει πιο tech-oriented και πιο "αυστηρό" και οριοθετημένο το φόρουμ; Πώς θα γίνει αυτό; Mε ποστ σαν το αρχικό σου;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας σταματήσουμε την πολιτική και την κομματική κόντρα εδώ... Ο καθένας έχει τις απόψεις του και είναι σεβαστές... Δεν λύνονται αυτά από φόρουμ... Στο επίπεδο υπόγειο οποιουδήποτε κομματόσκυλου εγώ δεν πέφτω... Αν θέλετε εσείς να τσουρομαδειθείτε παρακαλώ κάντε το στη βουλή να δούμε και τίποτα σοβαρό εκεί μέσα... Τελευταίο σημείο είναι πως το δεξί κομμάτι της ΝΔ ναι μεν λέει πως η Ελλάδα πεινάει (για αυτό βγήκε εκτός κόμματος ή πήγε στο ΛΑΟΣ) αλλά η λύση που δίνει είναι να πεθάνουν οι ξένοι... Ο καθένας με τις απόψεις του ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ... Θα τα πούμε στην επανάσταση... (ε μα θέλατε να τα ακούσετε!!!!!!)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου