Προς το περιεχόμενο

"Eμβόλιο ανοσίας"


gkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε gkou...έτσι είναι τα παλιόπαιδα...χιουμορίστες!

Γραψε τους τώρα και ένα έμμετρο "Εμβόλιο ανοησίας" και σου υπόσχομαι ότι θα γίνει το σουξέ του Noiz

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Gkou, δε ξηγιέσαι καλά (σόρυ για την αργκό).

Τόσο καιρό δημοσιεύεις στίχους και έχεις αντιμετώπιση εξ' απαλών ονύχων.

Σημερα (για διάφορους λόγους), έχεις κάπως αυστηρότερη κριτική - αμέσως σπεύδεις να "παραιτηθείς";

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μελόδραμα θιγμένης κορασίδος";' :oΕλεος δλδ, τι άλλο θα ακούσω...Είπα ότι δε θα ξαναποστάρω εδώ και το εννοώ, που είναι το μελόδραμα;Αν εσείς είστε μαθημένοι σε δημιουργίες πολύ ανωτέρου στιχουργικού επιπέδου εδώ μέσα, στη στήλη εννοώ, γιατί εγώ να χαλάω το επίπεδο;Μόνο με αυτό το σκεπτικό το πόσταρα, δεν είπα ούτε ότι λυπήθηκα ,ούτε ότι αποχωρώ γενικά.

Όσο για τις ειρωνείες περί διασημότητας και Λαζόπουλου, συγχωρήστε με, αλλά και πάλι δεν κατάλαβα που κολλάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" O πρωτος αναμάρτητος το λίθο .......την κοτρώνα"

 

Gkou μην δίνεις σημασία.

 

Ο Φετιχισμός της υπέρμετρης ειρωνικής κριτικής έχει γίνει πια γραφικός.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φετιχισμός της υπέρμετρης ειρωνικής κριτικής έχει γίνει πια γραφικός.

 

Όχι περισσότερο γραφικός από την ψυχολογία του δειλού που κρύβεται πίσω από τα ποστ του θαραλέου όμως.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά, ας ηρεμήσουμε...Σας διαβεβαίωσα  8)( τι άλλο να κάνω, συμβόλαιο να σας υπογράψω;) δε θα σας ξαναποστάρω κάτι εδώ.Αν ήξερα ότι θα ξεσήκωνα τέτοια ...θύελλα  :P αντιδράσεων, ούτε καν θα το επιχειρούσα.Δεν υπάρχει λόγος τώρα για να βγουν στη φόρα προσωπικές αντιπαραθέσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουδείς έταξε σε κανέναν τίποτε. Ουδείς κερνάει κανέναν οτιδήποτε.

 

http://www.nd.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=9098&Itemid=190

 

Το κόμμα είναι τυχαίο, βάλε οποιοδήποτε άλλο έχει κυβερνήσει ή έχει βλέψεις να το κάνει

 

 

Ε, πριν από αυτά, είχαμε τα δήθεν και τα πρέπει των παπάδων. Πότε με το καλό είπαμε ότι θα γίνει ο διαχωρισμός εκκλησίας-κράτους;

 

Τα χρήματα δεν βρίσκονται στη τσέπη των πολιτικών αλλά στην όποια ικανότητα των λαών να παράγουν ανταγωνιστικό προϊόν. Τα υπόλοιπα είναι εκκλήσεις για ελεημοσύνη.

 

 

http://www.avgi.gr/ArticleActionshow.action?articleID=475464

 

 

Οι έλληνες είναι ένας από τους πιο παχύσαρκους λαούς στο κόσμο. Δεν πεινάει απολύτως κανείς.

 

http://archive.enet.gr/online/online_obj?pid=172&tp=T&id=20499680

 

 

Η αντιστροφή των όρων δεν είναι εφικτή, ούτε επιθυμητή.

 

;D ;D ;D ;D

 

 


 

 

Με ένα πρόχειρο googling...

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι περισσότερο γραφικός από την ψυχολογία του δειλού που κρύβεται πίσω από τα ποστ του θαραλέου όμως.

 

α) Αθετείς το ότι δεν θα ασχολείσαι με τα ποστ μου όπως και εγώ με τα δικά σου.

 

β) Αν Νομίζεις ότι ασχολούμαι μαζί σου ψαξε αλλού

 

γ) Αν με αποκαλείς δειλό μέσα απο ένα φόρουμ βγες και λίγο έξω να χαλαρώσεις φυσάει μια χαρά αεράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν της πλάκας και του χαβαλέ (καθώς και εγώ δεν είμαι υπέρ της ειρωνίας στην προκειμένη περίπτωση) οφείλεις να καταλάβεις κ εσύ gkou ότι μας γράφεις συνεχώς διάφορους στίχους σου, δε γίνεται να περιμένεις ούτε ότι θα αρέσουν σε όλους ούτε ότι θα σου λένε όλοι μπράβο. Βγάζεις τα συμπεράσματά σου για τον καθέναν εδώ γύρω, καταλήγεις ποιους συμπαθείς και ποιους όχι, ποιες γνώμες σε ενδιαφέρουν και ποιες όχι και αναλόγως συνεχίζεις (ή δε συνεχίζεις). Τέλος πάντων η συμπεριφορά του καθενός μας περιγράφει τον ίδιον, οπότε μπορείς να συμπαθείς/αντιπαθείς/μπλοκάρεις από το οπτικό σου πεδίο όποιον από εμάς θέλεις.

 

Αν θέλεις πάντως την πραγματική μου γνώμη για τους στίχους (υποθέτω γι αυτό τους ανεβάζεις άλλωστε) θα σου πω κ εγώ ότι καλό θα ήταν να μην είναι τόσο.... "αφελείς". Δηλαδή, συγνώμη κιόλας, αλλά τα 15χρονα στο "μεγάλο διάλλειμα" (κάπου κατά τις 12:30 δεν ήταν αυτό αλήθεια;; :D) κάπως έτσι τα συζητάνε. Κακοί πολιτικοί, καλοί εμείς, μας κλέβουν, μας εκμεταλλεύονται, εμείς τα κάνουμε όλα καλά κ αυτοί μας πατάνε κάτω. Αν τώρα το πιστεύεις, δικαίωμά σου, απλώς σου λέω γιατί εμένα αυτό το στυλ στίχων μου φαίνεται λιγάκι.... "λίγο", και νομίζω είναι και ο λόγος που και άλλοι το αντιμετώπισαν έτσι. Δείχνουν λιγάκι πρόχειροι ρε παιδί μου. Τέλος πάντων, δεν υπάρχει θέμα, ό,τι αρέσει στον καθένα.....

 

Ps. όταν λέω "γι αυτό τους ανεβάζεις" δεν εννοώ για να ακούσει τη ΔΙΚΗ ΜΟΥ γνώμη χαχαχαχ ;D ;D ;D 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα τοποθετηθώ σε αυτά που είπε ο Eye παρά μόνο στο ότι δεν θέλω Ελλάδα με Γερμανό πρωθυπουργό! Εγώ βασικά δεν θέλω καν Πρωθυπουργό!!!!! Αλλά επειδή θα υπάρξει κατευθείαν αντίδραση τύπου "Κομμουνιστικές παρλαπίπες" και τα συναφί χωρίς να έχω δηλώσει ποτέ εγώ το οτιδήποτε και επειδή θα μπουν στο στόμα μου λόγια που ΔΕΝ είπα και θα θεωρηθώ μέλος οργάνωσης, ομάδας, κόμματος ή οτιδήποτε τέτοιο ΠΡΑΓΜΑ στο οποίο εγώ δεν ανήκω ας μην κάνουμε ΠΟΛΙΤΙΚΗ ή ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ κριτική στους στίχους... Οι στίχοι προσωπικά δεν μου πολυαρέσανε όχι γιατί δεν μου άρεσε το νόημα όσο γιατί είναι κάπως απλοϊκοί ίσως ή κάπως περίεργοι για ροκ... Βέβαια με ένα μπιτ από πίσω θα μπορούσαν να ταιριάζουν σε κάτι σε hip hop, low bap ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΥΣ Goin' Through και στο ξενέρωτο ελληνικό rnb!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου