Προς το περιεχόμενο

"Eμβόλιο ανοσίας"


gkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης απορρίπτω το ότι η Gkou δε μπαίνει καν στο κόπο να απαντήσει στο ξήλωμα των δημοσιογραφικών της απόψεων, λες και υπερέβημεν τα εσκαμμένα κριτικάροντας αυτό που... πας παρατέθηκε για κριτική!!!

΄

 

Αυτό όντως που από τις αρχές ήθελα να παρατηρήσω μέσα στο ευρύτερο συνοθύλευμα απόψεων, είναι η παντελής απουσία στήριξης της δημιουργού στο δημιούργημά της.

Δεν πίστευες σε αυτό;

Αποχώρησες κατευθείαν αφήνοντάς το έρμαιο στις ορέξεις μας.

Κακώς.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι εννοείς φίλε μου; Ότι έπρεπε να σπεύσω να διαβάσω τις απόψεις κομάτων και δημοσιογράφων επειδή εσένα σου κάπνισε να τις παραθέσεις;

 

 

 

Tα links τα παραθέτω για να ΕΝΙΣΧΥΣΟΥΝ την άποψή μου.

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, ΚΑΝΕΙΣ δεν πεινάει στην Ελλάδα (το ακούσαμε κι αυτό), ενώ στην πραγματικότητα έχουμε το υψηλότερο ποσοστό φτώχειας στην Ευρώπη, με το 1/5 του πλυθησμού στα όρια της φτώχειας.

Επίσης ΟΝΤΩΣ ευθύνεται η τσέπη των πολιτικών σε κάποιον βαθμό για την οικονομική μας κατάσταση ως λαό.

 

Αν βασιζόμουν αποκλειστικά και μόνο στα όσα γράφεις και στο πόσο ωραία τα παρουσιάζεις, ορκίζομαι ότι θα άνοιγα το ψυγείο μου να δω που Σκα*ά κρύβεται το χαβιάρι και δεν το έχω προσέξει τόσο καιρό.

 

 

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με τη Gkou και τους στίχους της, απορρίπτω την επιχειρηματολογία του Μενέλαου (ωραία συμβουλή της δίνεις, να αγνοεί εκείνους που δε συμφωνούν με τους στίχους της - έλεος)

 

Ωχ, όχι τέτοια τώρα ;D Το μόνο που ήξερα ακόμα κ αν διαφωνούσαμε 100% ήταν ότι δε θα παρεξηγήσεις αυτα που γράφω. Μην το κάνεις λοιπόν. ;) Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν έγραψα αυτό. Έγραψα ότι αφού μιλάμε όλοι εδώ μέσα σιγά σιγά αποφασίζουμε ποιων η κριτική μας ενδιαφέρει και ποιων όχι. Δεν είπα να απορρίπτει τις αρνητικές κριτικές. Είπα ότι αν θεωρεί ότι κάποιος είναι φαιδρός δεν έχει λόγο να μετράει αυτά που της λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄

 

Αυτό όντως που από τις αρχές ήθελα να παρατηρήσω μέσα στο ευρύτερο συνοθύλευμα απόψεων, είναι η παντελής απουσία στήριξης της δημιουργού στο δημιούργημά της.

Δεν πίστευες σε αυτό;

Αποχώρησες κατευθείαν αφήνοντάς το έρμαιο στις ορέξεις μας.

Κακώς.

 

;Εχεις δίκιο, έπρεπε να αρχίσω να απαντώ ανάλογα...τέλος πάντων, σας ευχαριστώ όλους, να είστε καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φάουλ;;! Εσύ δηλαδή πότε πιστεύεις ότι κάποιος γίνεται σοφότερος; Όταν διαβάζει το αρχικό σου ποστ (γραμμή-γραμμή, στροφή-στροφή, δεν έχει σημασία) ή όταν του εκφράζουν μια προσωπική, υποκειμενική έστω άποψη για το τι φταίει και πώς μπορεί να αυτοβελτιωθεί?

 

"Φάουλ" έγραψες εσύ, όχι εγώ. Δηλ. δε λέω ότι είναι φάουλ οι απόψεις σου, αλλά το ότι κακώς αποκάλεσες φάουλ την έκφραση των δικών μου.

 

Όσον αφορά το πότε κάποιος γίνεται σοφότερος, θα σου απαντήσω: κάποιος γίνεται σοφότερος όταν θέλει να γίνει σοφότερος. Η γραμμή-γραμμή απάντησή μου δεν στερείται της ποιότητας της "προσωπική, υποκειμενική έστω άποψη για το τι φταίει και πώς μπορεί να αυτοβελτιωθεί" - λέω ξεκάθαρα ότι οι στίχοι αναφέρονται σε μη-γεγονότα και συνεπώς είναι ατεκμηρίωτοι και άσχετοι με την πραγματικότητα. Όπως "ατεκμηρίωτοι και άσχετοι με την πραγματικότητα" θα ήταν στίχοι που θα προσπαθούσαν να μας πείσουν ότι η ελλάδα είναι ο επίγειος παράδεισος.

 

Σιγά μη πιστέψω ότι δεν έγινα απολύτως κατανοητός μέσα από το πρώτο ποστ μου: είναι ακριβώς το ότι έγινα ΑΠΟΛΥΤΩΣ κατανοητός που εξέγειρε την αγανάκτηση και την αποχή της Gkou και τα γνωστά (για τις ιδεολογίες τους) ποστ από διάφορους.

 

Άλλωστε, δε διάβασα και καμία άποψη υπέρ των στίχων. "Τζούφιοι", είπε ο άλλος ότι είναι. Είναι υποθέτω καλύτερη διατύπωση το "τζούφιοι"; Να το λέω και εγώ;

 

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..Έχετε παρατηρήσει εσείς οι "αστεράτοι" ότι "ξεκατινιάζεστε", με αφορμή  κάποιους στίχους, των οποίων η δημιουργός, σας άφησε στην πρώτη σελίδα?

δεν χαλαρώνετε λιγάκι καλύτερα?

εκτός αν ψάχνετε αφορμή μεσημεριάτικα να "τσουρομαδιέστε".. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλωστε, δε διάβασα και καμία άποψη υπέρ των στίχων. "Τζούφιοι", είπε ο άλλος ότι είναι. Είναι υποθέτω καλύτερη διατύπωση το "τζούφιοι"; Να το λέω και εγώ;

 

τζούφιος -α -ο [dzúfxos] & ζούφιος -α -ο [zúfxos] Ε4 : (οικ.) για καρπό που το εσωτερικό του είναι ζαρωμένο, κούφιο: Tζούφιο καρύδι / λεμόνι. [ζου-: αρχ. σομφός `πωρώδης΄ > μσν. ζοφός (ηχηροπ. του αρχικού [s > z] ίσως από συμπροφ. με το άρθρο στην αιτ. [ton-s > ton-z] ) > ζοφ(ός) -ιος ( [o > u] από επίδρ. του χειλ. [f] )· τζου-: ισχυροπ. της άρθρ. [z > dz] ]

 

Αν εκφράζει αυτό που θέλεις να πεις, γιατί όχι.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Allobarr, έχεις μια εξαιρετικά παρεξηγημένη άποψη για το τι εστί "ξεκατίνιασμα" και τι "διαφωνία". Και τελικά, αποδεικνύεται ότι πάντα υπάρχει κάποιος να το γυρίσει στο θέμα της (και καλά) "εξουσίας"... Διαφωνείς με κάποιον "αστεράτο", σου λένε ότι "ξεκατινιάζεσαι", ΔΕΝ διαφωνείς με κανέναν "αστεράτο", σου λένε ότι έχεις ειδική αντιμετώπιση απέναντί τους και ότι τους έχεις στο απυρόβλητο! Γουατς ιτ γκόνα μπι;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω πάντως τονίζω ότι η Gkou ζήτησε συμμετοχή στην δημιούργία καποιου κομματιού και όχι κριτική.

 

Και είμαι σίγουρος ότι έχει γραφτεί μέχρι τώρα δεν την έχει βοηθήσει ούτε να βελτίωθει΄ούτε να διορθωθεί.

 

Αντί να βοηθήσουμε κάποιον καινούργιο στο φόρουμ που βλέπουμε ότι έχει όρεξη να ασχολήθεί, τον κριτικάρουν με τέτοιο τρόπο μερικοί ή γελοιοποιόυν το ποστ του.H κριτική πρεπει να έχει και ένα σκοπό όχι να είναι η ίδια σκοπός.

Είναι πολύ εύκολο να κρίνει ο ένας τον άλλον εδω μέσα και να πετάει ιντερνετικές προσβολές νιωθωντας ασφαλεια στην καρεκλα που καθεται. Είναι πολυ εύκολο να να κριτικάρουμε και να γελάμε κοροιδευτικά.Είναι πολυ δυσκολο όμως να βοηθησουμε όπως φαινεται, ή να σεβαστούμε την δημιουργία κάποιου ασχέτως αν μας αρέσει ή όχι.

Αυτά απο έναν 70άρη παππού που αλέθει φραππέ με μια μαγκούρα.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εκφράζει αυτό που θέλεις να πεις, γιατί όχι.

 

Δεν εννοούσα ότι κακώς την έγραψες (καμία λέξη δεν είναι κακιά). Εννοούσα ότι από εσένα το δέχτηκαν αυτό αδιαμαρτύρητα, ενώ εμένα με έχουν καταδικάσει.

 

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου