Προς το περιεχόμενο

Carvin Kit


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγά μην θέλω να γίνω μπασίστας...να νομίζει ο κόσμος ότι είμαι θέλω.

Και θα καθήσεις να ηχογραφήσεις κλιπάκια με backing track κιθάρας για να νομίζουμε πιο πολύ? Σε πήραμε χαμπάρι!!!!χαχαχαχα!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και θα καθήσεις να ηχογραφήσεις κλιπάκια με backing track κιθάρας για να νομίζουμε πιο πολύ? Σε πήραμε χαμπάρι!!!!χαχαχαχα!!!

Τίποτα δεν πήρες χαμπάρι νέος ;) ;)...Μην με αναγκάσεις να ανακατέψω, Trilogy, GR20, Carvin και δεν ξέρεις τι ακούς...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην πρόκληση που μου έβαλες κύριος απάντησα και έγραψα κομμάτι μόνο με μπάσα!!! Τώρα που μας το παίζεις μπασίστας περιμένω κομμάτι με backing track κιθάρα (και μάλιστα με midi!!!)χαχααχαχα... Πέραν πλάκας όμως βγάλε ένα κλιπάκι βρε καλέ μας Marathon να το ακούσουμε κιόλας το κουκλί!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο! αν και μαλλον το αδικουν οι φωτογραφιες! (τραβα το μια σε ενα ουδετερο φοντο)

Εχω και μια ερωτηση ??? Χρησιμοποιεις ειδικα μελανια για αυτα τα τυπωματα? (Ρωταω ουσιαστικα για τον κινδυνο του  ξεθωριασματος) Αν ειπα μ@λ :-Xια πες το μου θα το αντεξω !

 

Να ΜΗΝ βαλω την κιθαρα στον εκτυπωτη??? ;D ;D ;D ;D ;D

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιεις ειδικα μελανια για αυτα τα τυπωματα? (Ρωταω ουσιαστικα για τον κινδυνο του  ξεθωριασματος) Αν ειπα μ@λ :-Xια πες το μου θα το αντεξω

Εάν δείς εδώ

http://www.customshop.gr/stepbystep.html

θα καταλάβεις πάνω-κάτω πώς γίνεται.

Γίνεται με πολύ ακριβούς printers, με είδικά μελάνια και με τελικό πέρασμα (πρίν τα λουστραρίσματα-γυαλίσματα) λάμπας UV.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο! αν και μαλλον το αδικουν οι φωτογραφιες! (τραβα το μια σε ενα ουδετερο φοντο)

Στο επόμενο Noiz-Prova CAfe μάζωμα θα το φέρω να το δοκιμάσει όποιος θέλει.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη χαζομάρα λιβάνιζες τόσο καιρό?

 

 

 

 

 

 

;D ;) Τρομερός ο συνδυασμός του εικαστικού με το ελαφρύ burst γύρω του. Για την

ποιότητα του κιτ δεν αμφιβάλλω ωστόσο θα μου φαινόταν οπτικά πιο οικείο ένα rear

routed precision ή jazz σώμα και το παραδοσιακό αθάνατο headstock. Αν το ίδιο

βάψιμο ήταν πάνω σε ένα rear routed σώμα jazz αλλά με p και j μαγνήτες και ένα

βαρβάτο p μανίκΗ θα δάγκωνα τα squier μου απ τη ζήλια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το ίδιο βάψιμο ήταν πάνω σε ένα rear routed σώμα jazz αλλά με p και j μαγνήτες και ένα βαρβάτο p μανίκΗ θα δάγκωνα τα squier μου απ τη ζήλια :D

Νομίζω πως ο Marathon προσπαθεί να μας πείσει για το ότι πρέπει να ξεφύγουμε από τα συνηθισμένα σώματα και σχήματα εδώ και πόσο καιρό? 3 μήνες σίγουρα! Και σε αυτήν την περίπτωση θα συμφωνήσω...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή jazz σώμα και το παραδοσιακό αθάνατο headstock.

Στο κιτ της Carvin, έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις το headstock που θέλεις (έχει 4-5 διαφορετικά). Εμένα μου άρεσε αυτό...

 

Νομίζω πως ο Marathon προσπαθεί να μας πείσει για το ότι πρέπει να ξεφύγουμε από τα συνηθισμένα σώματα και σχήματα εδώ και πόσο καιρό? 3 μήνες σίγουρα! Και σε αυτήν την περίπτωση θα συμφωνήσω...

Δεν προσπαθώ να πείσω κανένας. Απλά ΕΜΕΝΑ μου αρέσουν τα λίγο πιο περίεργα. Μάλλον και σε ένα rear routed precision ή jazz σώμα, ένα αντίστοιχο εικαστικό θα έγραφε το ίδιο καλά. Στο συγκεκριμένο πάντως Carvin, μεγάλη σημασία παίζουν τα ωραία νερά του Walnut

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κιτ της Carvin, έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις το headstock που θέλεις (έχει 4-5 διαφορετικά). Εμένα μου άρεσε αυτό...

Και εμένα μου άρεσε αυτό... Πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν του αρέσει στα μπάσα το headstock της Fender και προτιμώ κάτι πιο μικρό και συμμαζεμένο?

 

Δεν προσπαθώ να πείσω κανένας. Απλά ΕΜΕΝΑ μου αρέσουν τα λίγο πιο περίεργα. Μάλλον και σε ένα rear routed precision ή jazz σώμα, ένα αντίστοιχο εικαστικό θα έγραφε το ίδιο καλά. Στο συγκεκριμένο πάντως Carvin, μεγάλη σημασία παίζουν τα ωραία νερά του Walnut

Δεν είπαμε ότι προσπαθείς να μας πείσεις αλλά ότι ξέρουμε τη γνώμη σου για τα περίεργα σχήματα!!!! ;)

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου