Προς το περιεχόμενο

Sky Europe ΤΕΛΟΣ.....


playloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

& επονται και αλλες...

 

να γιατι πρεπει ακομα και τα κορδονια των παπουτσιων μας να τα αγοραζουμε με πιστωτικες καρτες

 

Dear Guests

 

Please be advised that SkyEurope has suspended its sales and operations immediately.

 

Those of you who have purchased flights with a credit card, please turn to your credit card issuing bank to seek refunds for unused portions of SkyEurope's flights.

 

In case you have paid directly to SkyEurope in other means than credit card (e.g. bank transfer, cash), please be advised that a refund may not be possible.

 

If you have ordered your flight tickets via a travel agency or organizer, you should discuss the matter with them first. (καλα κρασα...δηλαδη)

 

If you are already at the destination or have rented a car through SkyEurope's business partner, you may stay at the hotel and use the vehicle during the period originally agreed. You must, however, order a return flight from some other airline at your own expense.

 

You may also wish to contact your insurance provider to seek further guidance and support.

 

We regret for the inconvenience that have been caused to you.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Γράφε και δυό λογια βρε χριστιανέ αφου βαζεις την είδηση... ;)

 

Η είδηση αναφέρεται σε Αεροπορική εταιρεία. (Προφανώς ο playloud τη χρησιμοποιούσε, εγώ δεν ήξερα την ύπαρξη της. :) )

 

Το κείμενο λέει πάντως:

 

"Please be advised that SkyEurope has suspended its sales and operations immediately."

 

...και παραπέμπει σε επιστροφές χρημάτων για τα εισιτήρια. Τρέχα γύρευε δηλαδη...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D

 

νομισα οτι η skyeurope εδω μεσα ειναι πιο γνωστη απο τις gibson γι αυτο δεν το θεωρησα αναγκαιο.

Εγω η πρωτη φορα που θα την χρησιμοποιουσα ηταν (κλαψ) ο Οκτωβριος που κι εγω ο καψερος θα πηγαινα διακοπες.

Τωρα πρεπει να υπαρξει αναδιοργανωση, ευτυχως που υπαρχει χρονος (γμτ και ηταν ολα στην εντελεια)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ δε με ρωτάς βρε play! ;D Από τα Χριστούγεννα και μετά η εταιρία ήταν σκέτη ταλαιπωρία για όλους. Πέραν του ότι της κατέσχεσαν (ή απαίτησαν επιστροφή των leased) αεροπλάνα, ορισμένα τα κράτησαν grounded σε αεροδρόμια λόγω χρεών, οι εργαζόμενοι απλήρωτοι κλπ κλπ κλπ οπότε κατέληξαν να πετάνε με κάτι δανεικά 30 ετών.

 

Αν θες τη γνώμη μου καλύτερα που έκλεισε τώρα γιατί θα έτρωγες μεγάλο μανίκι. Αν θες να σου στείλω ένα link μέσω pm πες μου, για να δεις τι εννοώ. Πάντως ήταν κλασσικό πλέον να αλλάζουν ώρα πτήσης 1 μέρα πριν, να ακυρώνουν πτήσεις, μέχρι και αεροδρόμιο προορισμού άλλαξαν στις πτήσεις προς Βιέννη και τις έστελναν στην... Μπρατισλάβα! Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι 1000 φορές έτσι, παρά 2 μέρες πριν να σου πούνε "θα πάτε 2 μέρες αργότερα γιατί ακυρώσαμε την πτήση και δε μας ενδιαφέρει η γνώμη σας"...

 

Έπρεπε να έχει κλείσει από τα Χριστούγεννα έτσι όπως ήταν τα πράγματα. Κρίμα όμως, γιατί μέχρι τότε ήταν πραγματικά καλή loco.... :( 2 φορές την έχω χρησιμοποιήσει και ήταν πάντα όλα άψογα (εξαιρώντας το άθλιο κρασί που είχαν στο αεροπλάνο ;D ;D - επί πληρωμή προφανώς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In case you have paid directly to SkyEurope in other means than credit card (e.g. bank transfer, cash), please be advised that a refund may not be possible.

 

Κάτσε να τους γίνει μια ομαδική αγωγή και θα δεις τι ωραία που θα δώσουν refund... αν δεν επέμβει η Ευρωπαϊκή Ένωση... προσωπικά δεν έχω πιστωτική και νιώθω καλά!  8)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγουν bankrupt δε νομίζω ότι "υποχρεούνται" να δώσουν refund, γιατί bankruptcy σημαίνει ότι δε ΜΠΟΡΟΥΝ να δώσουν..... οπότε κλάφ'τα.

 

+1. Θα βγάλουν στο σφυρί ότι τους έχει απομείνει, και θα (προσπαθήσουν να) ξεχρεώσουν πρώτα τα "μεγάλα ψάρια". Δύσκολα θα μείνει και κάτι για τα "μικρά".

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου