Προς το περιεχόμενο

Nova Delay or Boss DD-20..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια οντως στο ομωνυμο thread που παρατεθηκε (που δεν ειναι προπερσινο οποτε δεν εχουν αλλαξει τα πραγματα απο τοτε) υπαρχουν μονο 2 ποστ επι του θεματος, αυτα του bloody sunday και του zestair...μετα η συζητηση εκτροχιαζεται (ντιβι247 καλο για τελωνειο? κλπ..).

 

Επισης, στο proguitarshop.com εχει βιντεακια και των 2 πεταλιων (τα βιντεακια του συγκεκριμενουν μαγαζιου ειναι imho απο τα ελαχιστα video που κυκλοφορουν και που μπορουν να σου δωσουν μια αξιοπιστη "αισθηση" του εκαστοτε προιοντος).

 

Συγκριση μεταξυ DD-20 και Nova δε μπορω να κανω καθως δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε το Boss. Το Nova απο την αλλη λιγο που το επαιξα μου αρεσε πολυ, ειμαι ομως φαν του "στουντιακου" χαρακτηρα των εφε της TC που σε καποιους δεν αρεσει καθολου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξερω που ειναι το προβλημα. Το παιδι παιρνει τις απαντησεις που ζηταει, αλλα παραλληλα τρεχει και ενα αλλο θεμα για το αν επρεπε να ποσταρει εξαρχης. Ας το παρακαμψουμε λεω. Anyway, η on the fly χρηση ειναι και ο λογος υπαρξης του tap tempo. Fritzplacklp tα θετικα και αρνητικα του καθε πεταλιου που ειπες, μπορει καποιος ευκολα να τα αναιρεσει. Το σιγουρο ειναι ομως οτι ισχυουν για σενα! Αυτες ειναι οι μικρολεπτομερειες που ελεγα. Go for Boss λοιπον. Καλοπαιχτο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Nova έχει tap tempo. Τι εννοείς ον δε φλάι...?

 

Παίζω που λές και ....ο Α***** (ντράμερ) έχει φάει φασόλια το προηγούμενο βράδυ

και δεν μπορεί να κρατήσει ρυθμό σε γρήγορο funk,

ο οποίος ανεβαίνει σαν ανσανσέρ  στον πύργο Αθηνών..

 

Τι κάνω ...? κάθε 2-3 μέτρα συνεχίζοντας το παίξιμο με 2 ταπ το φέρνω εκεί που πρέπει...και πάει λέγοντας....

 

 

edit: τα συμπεράσματα μου είναι υποκειμενικά....

 

 

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω που λές και ....ο Α***** (ντράμερ) έχει φάει φασόλια το προηγούμενο βράδυ

και δεν μπορεί να κρατήσει ρυθμό σε γρήγορο funk,

ο οποίος ανεβαίνει σαν ανσανσέρ  στον πύργο Αθηνών..

 

Τι κάνω ...? κάθε 2-3 μέτρα συνεχίζοντας το παίξιμο με 2 ταπ το φέρνω εκεί που πρέπει...και πάει λέγοντας....

 

 

edit: τα συμπεράσματα μου είναι υποκειμενικά....

 

 

 

Και ξανασημειώνω πως το nova το κάνει αυτό. Είτε με ταπ-ταπ είτε πατάς συνέχεια το δεξί διακόπτη και παίζεις με σταθερό ρυθμό μία χορδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Nova απο την αλλη λιγο που το επαιξα μου αρεσε πολυ, ειμαι ομως φαν του "στουντιακου" χαρακτηρα των εφε της TC που σε καποιους δεν αρεσει καθολου.

 

Πραγματικά ,με καθαρό παίξιμο ,ένα καλό καλώδιο ,μία στρατ ,έναν οποιοδήποτε HRD και λίγο Haig  θα έγραφε κάποιος φανταστικά και κρυστάλλινα πράγματα...προσωπικά δεν μου αρέσουν πολύ τα στουντιακά effects...

 

Επιμένω ότι το dd 20 είναι ποιό Livaδικο....

 

@ginargiros  ,Φίλε θα ξανακατέβω να το δώ ,προφανώς και είμαι ηλίθιος... :-X ,στο πετάλι αυτό είπα ότι του χρωστάω αρκετό χρόνο...

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ginargiros  ,Φίλε θα ξανακατέβω να το δώ ,προφανώς και είμαι ηλίθιος... :-X ,στο πετάλι αυτό είπα ότι του χρωστάω αρκετό χρόνο...

Δεν είπα κάτι για να σε προσβάλω  :)

Απλά επειδή έχω το Nova με παραξένεψε που το ανέφερες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου