Προς το περιεχόμενο

Επιχειρηματολογία στο φόρουμ και προσωπικές αντιπαραθέσεις


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μεταλ όντως σε εκφάνσεις του είναι γραφικό.Ε και;Μόνο το μέταλ είναι;η disco,pop,rock,hip hop,funk κτλ δεν είναι;

 

Δηλαδή ο Mercury(ο αγαπημένος μου τραγουδιστης),bowie,townsend,placebo,SOAD,manson,Marley,Hendrix κτλ που ήταν είναι γραφικοί λέει κάτι για την μουσική;Απο τη στιγμή που στη μουσική παίζει το image αυτό είναι αναμενόμενο και σε φάσεις το γουστάρω κιολας.

 

Οσο αφορά τον Wow!e έπεσα σε διάφορα search σε κάποια ποστ του τα οποία εντάξει ειναι αλλού και αλλού και ας έχουν κάποια βάση.Απλά επικρατεί κάποια συγχυση στις θέσεις του και είναι απόλυτος.Είναι λίγο αυτό που λέω ρομαντικός 15χρονος.Την περάσαμε αυτή τη φάση καποτε ελπίζω το ίδιο και για αυτόν.Αν θέλει να μιλάμε για μουσική εδώ είμαι για οτιδήποτε άλλο δεν έχει νόημα...

 

και επειδη πόσταραν τωρα που έγραφα το μπλακ(κατα πολλούς βλακ... ;D ;D) οσο γραφικό και αστείο είναι έχει δισκάρες,αριστουργηματα και ας μην πολυακούω.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το μεταλ όντως σε εκφάνσεις του είναι γραφικό.Ε και;Μόνο το μέταλ είναι;η disco,pop,rock,hip hop,funk κτλ δεν είναι;

Yeap

 

Οπως σχεδόν αστείο (όχι γραφικό) είναι όταν ένας ψιλοβολεμένος μεσοαστός λευκός σαραντάρης (+) ιδωτικός υπάλληλος από την Αθήνα Αττικής αποπειράται να παίξει Blues (με ροκ αποχρώσεις). Αλλά του αρέσει.

Και ας χαρακτηρίζεται κουφός, άσχετος και άμουσος.

 

Από την άλλη δεν συμφωνώ με τις μη προσωπικές απαντήσεις που λέει η Evilnye. Είναι πρακτικώς αδύνατο (όπως η παρούσα πρόταση καταδεικνύει).

Όπως είμαι και διάφωνος με τις ιντερνετικές περσόνες.

But that's just me.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως σχεδόν αστείο (όχι γραφικό) είναι όταν ένας ψιλοβολεμένος μεσοαστός λευκός σαραντάρης (+) ιδωτικός υπάλληλος από την Αθήνα Αττικής αποπειράται να παίξει Blues (με ροκ αποχρώσεις). Αλλά του αρέσει.

Και εσύ μου αρέσεις όταν παίζεις τα blues (με ροκ αποχρώσεις), και ας αυτοφωτογραφίζεσαι...

λες να είσαι αστείος και να μην σε έχω προσέξει?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ δεν έχω πρόβλημα να είμαι Καραγκιόζης (έχετε δει ποτέ; ) σε μια χώρα γεμάτη Μεγαλέξανδρους.

 

 

 

 

Για τον Bigalejadro λέμε τώρα;

 

 

ρωτας για το ''μεγαλεξανδρους'' η για το ''καραγκιοζηδες''?? ;)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες να είσαι αστείος και να μην σε έχω προσέξει?

Flattery will get you everywhere.......

 

Παναξίως κερδίσατε αγαπητέ μία κερασμένη μπύρα στο επόμενο gig μας.

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μία Carlsbercola.

Είμαι σε αποτοξίνωση, γιατί τη προηγούμενη εβδομάδα οι demi pression έδωσαν και πήραν...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο αφορά τον Wow!e έπεσα σε διάφορα search σε κάποια ποστ του τα οποία εντάξει ειναι αλλού και αλλού και ας έχουν κάποια βάση.Απλά επικρατεί κάποια συγχυση στις θέσεις του και είναι απόλυτος.Είναι λίγο αυτό που λέω ρομαντικός 15χρονος.Την περάσαμε αυτή τη φάση καποτε ελπίζω το ίδιο και για αυτόν.Αν θέλει να μιλάμε για μουσική εδώ είμαι για οτιδήποτε άλλο δεν έχει νόημα...

 

Κατ' αρχήν, το nick μου είναι "Wow!", όχι "Wow!e". Δεύτερον, η φράση είναι "αλλού γι' αλλού" και όχι "αλλού και αλλού". Τρίτον, είναι μαθηματικώς αδύνατον να υπάρχει κάποια σύγχυση στις απόψεις μου ΚΑΙ να είμαι απόλυτος. Τέταρτον, είμαι 43 ετών και όχι 15.

 

Πέμπτον - και σημαντικότερον: αφού επιλέξατε να συμμετέχετε σε μία δημόσια συζήτηση, είστε "καταδικασμένοι" να ακούσετε και γνώμες διαφορετικές από αυτές που ακούτε από τους φίλους και γνωστούς σας. Η παρέα μας είναι ένα κέλυφος προστασίας: κρατάει μακρυά μας εκείνες ακριβώς τις θέσεις που μας κάνουν να αισθανόμαστε άβολα και μας εκνευρίζουν. Εδώ δεν υπάρχει αυτό.

 

Και εγώ διαβάζω πράγματα που με εκνευρίζουν και με τα οποία διαφωνώ. ΠΡΕΠΕΙ όμως να είναι γραμμένα με επιχειρήματα. Αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται αρκετά ώστε να αφιερώσει ένα δίλεπτο-τρίλεπτο να γράψει τις απόψεις του, τότε γιατί πρέπει εγώ να ενδιαφέρομαι για τη γνώμη του;

 

Θα μπορούσε να γίνεται συζήτηση με ποστ του τύπου "Άσε μας ρε...", "Τι λέει ο άνθρωπος...", "Είσαι σωστός..." κλπ. Όχι, δε θα μπορούσε και αν έπεφτες πάνω σε ένα φόρουμ με τέτοιες συζητήσεις, ούτε καν θα είχες γραφτεί στο noiz. ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ να υπάρχουν και "τρελοί" σαν εμένα, με τις "αλλού γι' αλλού" απόψεις τους, και με τον απαραίτητο χρόνο και διάθεση για να τις γράφουν. Σου ΑΡΕΣΕΙ που υπάρχει κάτι να διαφωνείς, διότι ξέρεις ότι υπάρχει τιμιότητα πίσω από αυτή τη σχέση και (κυρίως) διότι έχεις το βήμα να πεις και τη δική σου γνώμη.

 

Άμα μάλιστα προσθέσεις τον παράγοντα μακροπρόθεσμης έκθεσης σε άγνωστους τρίτους (ακριβώς επειδή τα γραπτά μένουν) και συμπληρώσεις ότι δεν υπαναχωρώ καμίας από τις γραπτές τοποθετήσεις μου, τότε θα καταλάβεις για ποιο λόγο έχω το τίτλο του "Emeritus", διότι παρά τις αντιπαραθέσεις και τις διαφωνίες και τους καυγάδες, έχω το σθένος να υποστηρίζω αυτές τις "αλλού γι' αλλού" απόψεις και να τιμώ το συνομιλητή μου παραθέτοντας ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ, όχι πορδές. Το ίδιο κάνουν άλλωστε και άλλοι εδώ μέσα, περισσότερο απ'όλους ο Superfunk και αμέσως μετά, εγώ (ποσοτικά μιλώντας).

 

Ελπίζω ότι συστηθήκαμε σωστά.

 

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεταλ όντως σε εκφάνσεις του είναι γραφικό.Ε και;Μόνο το μέταλ είναι;η disco,pop,rock,hip hop,funk κτλ δεν είναι;

 

 

Σύμφωνοι. Εκφάνσεις γραφικότητας και γελοιότητας υπάρχουν σε όλα τα είδη μουσικής ακόμα και στα πιο "ψαγμένα".-

 

 

 

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε αποτοξίνωση, γιατί τη προηγούμενη εβδομάδα οι demi pression έδωσαν και πήραν...

Φτου, εσύ ήσουνα και εγώ νόμιζα ότι ήταν ο Μεγαλέξανδρος, εξου και το ....cola.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου