Προς το περιεχόμενο

Λιγη βοηθεια για Distortion Pedal ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Metalmike απο αυτα με ψησε το Biyang... Φαινετε πολυ ευελικτο. Εχει και δυνατο eq.

Το χεις η το χεις παιξει να μου πεις εντυπωσεις?

Τα φερνει καποιος Ελλαδα?

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι το ειχα στην κατοχη μου το πεταλι για καποιο διαστημα και μετα το πουλησα σε εναν φιλο απο ενα αλλο φορουμ οχι επειδη δε μου αρεσε αλλα επειδη πηρα high gain κεφαλη. H αληθεια ειναι οτι με τις επιλογες που εχει ειναι πραγματι πολυ ευελικτο. Πιστευω οτι με εναν καλο λαμπατο ενισχυτη βγαζεις κατι παραπανω απο αξιοπρεπη ηχο, προς το πολυ καλο θα ελεγα. Για να σε βοηθησω ακομα περισσοτερο θα σου πω πως ηχητικα ειναι σαν ενα metal zone αφου του εχεις αφαιρεσει ολα τα αρνητικα (εχει δηλαδη καλυτερο eq, οχι τοσο nasal ηχο, δεν ξυνει τοσο πολυ-εχει πιο "tube" γεματο ηχο). Το πεταλι αυτο απ'οτι ξερω δεν το φερνει καποιος Ελλαδα, εγω το πηρα απο το ebay και μαλιστα ακριβως απο το ιδιο μαγαζι που εχει το link που σου εδωσα, αν ειναι να το παρεις δηλαδη μη φοβηθεις, ειναι εξαιρετικα αξιοπιστο (ειναι και Αγγλικο, δε θα πληρωσεις τιποτε για τελωνειο) και μαλιστα μεσω email επικοινωνουσα μαζι τους συχνα και μιλουσα και για το συγκεκριμενο πεταλι αλλα και για ασχετα θεματα (ενισχυτες, καμπινες κλπ), πολυ φιλικοι :)

 

Επισης τσεκαρε τα pm σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λατρεψα ηταν το telegun msd ενος φιλου...

 

πηγες και στο βαρβατο με την μια  :P ,δοκιμασε κανενα bulldog της VOX η καποιο απο την σειρα της mi audio ας πουμε το crunch box distortion, το hot british της radial η το

HUGHES&KETTNER TUBEMAN II το οποιο θεωρω πολυ καλο και επιπλεον χρησιμο..

 

 

 

υ.γ

* η επιλογη ενος καλου ενισχυτη πριν επιβαλεται εννοειται  :)

 

** το V2 Jekyll & Hyde της visual sound προσωπικα δεν με εχει πεισει ακομα,

για την ωρα ειναι απλα το backup pedal μου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε stinky, για το ειδος της μουσικης που περιγραφεις πιστευω οτι το msd telegun ειναι κορυφαια επιλογη και μαλιστα μπορεις ανετα να βρεις μεταχειρισμενο με 120-150€.

  Παντως το πεταλι παρολο που ειναι κορυφαιο και με μεγαλη γκαμα ηχων ειναι αρκετα δυσκολο και θελει δουλιτσα για να πετυχαινεις τον ηχο σου. Οποτε δεν ξερω αν αλλαζεις ενισχυτη καθε φορα ποσο ευκολο θα σου ειναι να τροποποιεις τις ρυθμισεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pε παιδια να πω κατι ειλικρινα? Διαβαζετε ποτε τα προηγουμενα ποστς η απλα μπαινετε και λετε την καραμελα παρε πρωτα ενισχυτη?

Ανεφερα οτι το θελω για λαιβς το πεταλι και μονο.

vaggelis1234 μακαρι να μπορουσα να το βρω αλλα οπως προειπα δεν εχω δει κανενα να κινειται...

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαινε δοκίμασε κάποιο απο τα sansamp, έχουν καλό ηχο και θα σε βολέψουν ακόμα και σε μαγαζί που θα έχει μόνο κονσόλα

 

έχουν και καλό equalizer και θα μπορείς να τα ταιριάξεις σε πολλούς ενισχυτές

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολο να αποχωριστεις MSD ,...απο την αλλη αμα ειναι να δωσεις 150 μινιμουμ για μεταχειρισμενο δεν δινεις 210-220 για να το παρεις καινουργιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα θα υπαρχουν ενα σωρο λυσεις. Αν βρεις ενα warp factor σαν κι αυτά, καθαρισες σχετικα φτηνα. Μπορει να βγαλει ογκο σε οτι να'ναι ενισχυτη και εχει πολυ αποθεμα απο γκειν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου