Προς το περιεχόμενο

Λιγη βοηθεια για Distortion Pedal ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο αυτον ειδα αρκετα και ακουγεται πολυ ζεστο και δεμενο...

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=9hZB1yqGn6Y&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=9hZB1yqGn6Y&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν νομιζω να θελετε να βγαλετε σοβαρη αποψη για πεταλι μεσα απο βιντεο.

Σε αυτες τις περιπτωσεις το youtube κανει περισσοτερο κακο παρα καλο.

Μπορω να βρω βιντεο οπου το ιδιο πεταλακι ακουγεται τελειως διαφορετικο, μια χαλια και μια καλα.

 

Φιλε Stinky πιστευω πως το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι μια βολτα στα μαγαζια.

Εφοσον δεν εισαι χθεσινος και ξερεις τι ζητας απο ενα πεταλι, μονο η βολτα με την κιθαρα σου ειναι η λυση. Παντως να ξερεις οτι σιγουρα το πεταλι θα αλλαζει αναλογα με τον ενισχυτη που θα το παιζεις.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Stinky πιστευω πως το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι μια βολτα στα μαγαζια.

Εφοσον δεν εισαι χθεσινος και ξερεις τι ζητας απο ενα πεταλι, μονο η βολτα με την κιθαρα σου ειναι η λυση. Παντως να ξερεις οτι σιγουρα το πεταλι θα αλλαζει αναλογα με τον ενισχυτη που θα το παιζεις.

 

Ρε συ ξερεις ποιο ειναι το θεμα? Οτι τα μισα απο αυτα που επεσαν σαν προταση και μπορει να ειναι αξια δοκιμης δεν προκειται να τα βρω πουθενα να τα δοκιμασω. Με τα υπολοιπα κατι γινεται αλλα μπορει να χασω καποιο πολυ καλο πεταλι...

Μεχρι τωρα επεζα σταθερα με telegun msd ,boss dd6, mxr boost και με ειχαν βγαλει απροπροσωπο σε οποιον ενισχυτη και να τους εβαζα. Ναι μεν αλλαζει ο ηχος αλλα απο την αλλη εχεις μια σιγουρια οτι δεν θα σε προδωσει. Αλλα το msd ητο δανεικο απο φιλο και τωρα δεν γινετε να τα παρω και ψαχνω μια σχετικα φτηνη και αξιοπιστη λυση. Αυριο κιολας θα παω να δοκιμασω το μεταλ μαφ. Ξερετε αν μπορω να βρω καπου το AMT θεσσαλονικη?

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 6-7 μήνες είχα βγει βόλτα στα μαγαζιά κ είχα ακούσει σχεδον ό,τι υπήρχε κάνοντας κιόλας σύγκριση ανάμεσα σε όλα τα πετάλια. Ευτυχώς βρέθηκε μπροστά μου αυτό:

 

http://www.crazytubecircuits.com/

 

Κ επειδή κάθε είδους περιγραφή που στηρίζεται σε λόγια κ αφορά τον ήχο, μου φαίνεται λίγο φτωχή, σου προτείνω να πας να το ακούσεις όπωσδήποτε!! Έγω τουλάχιστον που είμαι πολύ περίεργος με τα dist βρήκα την αδελφή ψυχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα τα samples και to black magic που ειναι το πιο high gain μου ακουγεται πολυ σοφτ κορ :P Εκτος αυτου ειναι και εκτος budget..

Αποτι ειδα τα εχει ο ζαχος και θα τα δοκιμασω παρολ'αυτα

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καθόλου soft core κ τα samples απέχουν λίγο από την πραγματικότητα. ;D Επίαης γενικά πιστεύω ότι το υπερβολικό gain από κάποιο σημείο κ μετα προκαλεί ξύσιμο που στα αυτιά τα δικά μου τουλάχιστον δεν αρέσει καθόλου αν κ τα γκάζια μου επιδιώκω να είναι αρκετά γκαζωμένα τύπου Whitesnake '87.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου