Προς το περιεχόμενο

Bugera V22 Guitar Amplifier Combo γνώμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω και γω πεταλακια για overdrive/distortion οπότε καθαρίζω από αυτό το θέμα.Τον ενισχυτη τον θελω για ωραια,ζεστά,γεμάτα καθαρά!.Το είδα το tube rattling στο youtube και καταλαβα τι παίζει...Δηλαδή καλό θα ήταν να αγοράσω μαζί με τον ενισχυτή καινούριες λάμπες? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εσύ ξέρεις... Αν διαβασεις το θρεντ θα δεις πως εγω τους εστειλα μειλ στο τομαν  οτι τρίζουν και μου στειλαν τις προενισχ. 3 απο τις 5 δηλαδη. Τις αλλαξα και βελτιώθηκε και τωρα θα αλλαξω και τις τελικές. Ας μας πει και καποιος αλλος γιατι νομιζω οτι τον εχουν πολλοι εδω μέσα. Ισως αυτο να ετυχε μονο σε μενα.

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άργησα αλλά το διάβασα! Λές να έπεσε γραμμή απ τον Thomann στη Bugera για τα προβληματα που παρουσιάζονται?..Ίσως να χει διορθωθεί το θέμα του τριξίματος των λαμπών και το θέμα με το regulator στο κυκλωμα...Να στείλω ένα mail στους τεχνικούς του Thomann μπας κ με ενημερώσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άργησα αλλά το διάβασα! Λές να έπεσε γραμμή απ τον Thomann στη Bugera για τα προβληματα που παρουσιάζονται?..Ίσως να χει διορθωθεί το θέμα του τριξίματος των λαμπών και το θέμα με το regulator στο κυκλωμα...Να στείλω ένα mail στους τεχνικούς του Thomann μπας κ με ενημερώσουν?

Το tube rattle επηρεάζει την πλειοψηφία των combo ενισχυτών και όχι αποκλειστικά τους Bugera.Μια αλλάγη των λυχνιών - προσωπικά προτείνω JJ- ασφαλώς θα περιορίσει το πρόβλημα.Επίσης, θα βελτιώσει κατά πολύ τον ήχο.

 

Σχετικά με το regulator, έχω την εντύπωση ότι δεν συντρέχει πλέον κανένας λόγος ανησυχίας.Άλλωστε σχετίζεται με το βρώμικο κανάλι ενώ εσύ θα χρησιμοποιείς αποκλειστικά το καθαρό.Αν σε καθησυχάζει, ο δικός μου δουλεύει καθημερινά, τουλάχιστον δύο χρόνια τώρα, και δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα.

 

Για τα άπαντα του V22, κοίταξε στο thegearpage. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.Μάλλoν θα πάω για αγορά του Bugera v22!Μια τελευταία ερώτηση..Η βρωμιά απ τα πεταλάκια δεν επηρεάζει τον ενισχυτή ή ευθύνεται από μονο του το κύκλωμα του βρώμικου καναλιού του ίδιο του ενισχυτή?Να αποφεύγω τελείως το βρώμικο κανάλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει κανενα θεμα με το regulator . Αυτο υπηρχε μονο στην αρχή στα πρώτα μοντελα. Μπορείς να παιξεις αφοβα οσο θελεις και στο βρωμικο καναλι. Αν σου αρεσει φυσικά. Με την κιθάρα μου (single coils) δεν μου ταιριαξε ποτέ. Εντελως υποκειμενικο φυσικά. Προχωρα αφοβα. Ειναι υπεροχο να παιζεις με τοσο λαμπερο και ζωντανο ηχο. Αλλωστε εχει πεσει και η τιμη του.

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου