Προς το περιεχόμενο

Bugera V22 Guitar Amplifier Combo γνώμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω και εγω τον ενισχυτη εδω και ενα χρονο. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Εχω μια ερωτηση, αν μπορουν να με βοηθησουν οι κατοχοι.

Απο την πρωτη μερα, το καθαρο καναλι σε σχεση με το βρωμικο, εχουν διαφορα εντασης, υπερ του καθαρου.

Για παραδειγμα, αν εχω το volume στο καθαρο στο 5, για να πετυχω την ιδια ενταση στο βρωμικο πρεπει να το βαλω στο 7,5 με 8.

Εχετε την ιδια συμπεριφορα ή ειναι προβλημα του δικου μου? ::)

 

Κάποιος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αυτο γινεται και σε μενα... Ας πουμε τωρα που τον χαζευω εχω το καθαρο παντα κολλημενο στο 5 και το βρωμικο σε φουλ gain περιπου στο 8... Αλλα εγω παιζω πιο πολυ με EHX Metal Muff μπροστα οποτε δεν ειναι προβλημα για εμενα...  ;D ;D

 

 

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σορι για τις πολλες ερωτησεις αλλα πρεπει να σιγουρευτω πριν τον παρω και δεν γινεται να τον δοκιμάσω.

 

1. Με το πολυ εφε της Korg που εχω θα μπορω να χρησιμοποιήσω τα εφε (delay,chorus,wah) απο το loop χωρις προβλημα ? (αυξομειωσεις σε εντασεις κλπ?) Για να το κανω αυτο θα πρεπει να απενεργοποιήσω τα preamps γνωστων ενισχυτων που διαθετει η πεταλιέρα?

 

2. Η ενταση του πως είναι (σπιτι και χρηση για live?)

Μπορει να συγκριθει me ton 100 watt τρανζιστορ που εχω? Fender frontman 212.

 

Ευχαριστω.

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο γινεται και σε μενα... Ας πουμε τωρα που τον χαζευω εχω το καθαρο παντα κολλημενο στο 5 και το βρωμικο σε φουλ gain περιπου στο 8... Αλλα εγω παιζω πιο πολυ με EHX Metal Muff μπροστα οποτε δεν ειναι προβλημα για εμενα...  ;D ;D

 

 

 

Σε ευχαριστω φιλε, νομιζα οτι μπορει να ηταν προβλημα.

Και εγω χρησιμοποιω ως επι το πλειστον μονο το καθαρο καναλι, οποτε no problem. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σορι για τις πολλες ερωτησεις αλλα πρεπει να σιγουρευτω πριν τον παρω και δεν γινεται να τον δοκιμάσω.

 

1. Με το πολυ εφε της Korg που εχω θα μπορω να χρησιμοποιήσω τα εφε (delay,chorus,wah) απο το loop χωρις προβλημα ? (αυξομειωσεις σε εντασεις κλπ?) Για να το κανω αυτο θα πρεπει να απενεργοποιήσω τα preamps γνωστων ενισχυτων που διαθετει η πεταλιέρα?

 

2. Η ενταση του πως είναι (σπιτι και χρηση για live?)

Μπορει να συγκριθει me ton 100 watt τρανζιστορ που εχω? Fender frontman 212.

 

Ευχαριστω.

1. Αμα την βαλεις στη λουπα ναι, θα πρεπει να απενεργοποιησεις τις προσομοιωσεις...

2. Εμενα παντως δεν μ αρεσε ποτε ο 212...Πολλα βαττ για το τιποτα... Για live o V22 ειναι μια χαρα...Εκτος αν εχεις στα σχεδια σου λαιβ σε ΟΑΚΑ... ;D ;D ;D που και σε αυτη την περιπτωση με ενα μικροφωνο μια χαρα την κανεις την δουλεια σου...

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα κιθαροπαιχτες  :P του noiz!

Εχω παραγγειλει κι εγω τον εν λογω ενισχυτη και επειδη ειναι ο πρωτος μου λαμπατος εχω μια απορια!Κατα το πρωτο ανοιγμα του ενισχυτη, μετα το σηκωμα του power, θα πρεπει να αφησω καποιο χρονικο διαστημα πριν το σηκωμα του standby?

Let 's Play Some F@cking

          Rock 'n Roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου metalmike σ' ευχαριστω για την απαντηση και για τα link που απλοχερα μου εδωσες για διαβασμα, ΑΛΛΑ μαλλον δεν διαβασες σωστα το post μου!Λιγο πολυ αυτα τα συναντησα στην αναζητηση που εκανα αλλα η ερωτηση μου ηταν λιγο πιο συγκεκριμενη!

 

Κατα το πρωτο ανοιγμα του ενισχυτη  ;)

 

Εκτος και αν δεν υπαρχει καμια διαφορα αναμεσα στο 1ο ανοιγμα και στο 100ο και η διαδικασια ειναι η ιδια!

Let 's Play Some F@cking

          Rock 'n Roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος και αν δεν υπαρχει καμια διαφορα αναμεσα στο 1ο ανοιγμα και στο 100ο και η διαδικασια ειναι η ιδια!

 

Αυτό ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου