Προς το περιεχόμενο

Bugera V22 Guitar Amplifier Combo γνώμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλημερα κυριοι!

Μολις παρελαβα τον εν λογω ενισχυτη και εχω να κανω μια ερωτηση.

Βλεποντας απο πισω τις λυχνιες, παρατηρω οτι απο τις 3 μικρες, η μεσαια δειχνει να αναβει πολυ λιγοτερο απο τις αλλες 2, τοσο, που πρεπει να την κοιταξεις απο κατω για να δεις οτι εχει μια μικρη (σπιθα)!Ειναι λογικο αυτο, η εχω θεματακι?

Let 's Play Some F@cking

          Rock 'n Roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα,μην ανησυχεις,ασε την..παρατηρηση των λυχνιων και αρχισε να παιζεις... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυπς!Σαν να εχεις δικαιο!  :D

 

 

Edit: Αλλα ετσι εγκυκλοπαιδικα για να αποκταμε και μερικες γνωσεις βρε παιδι μου,μπορεις να μου πεις γιατι συμβαινει αυτο?  ; :)

Let 's Play Some F@cking

          Rock 'n Roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλημέρα...τον έχει δοκιμάσει κανείς σε μπουζούκι??

Καλημερα

  Αν αναφερεσαι στον V22 ναι τον εχει δοκιμασει ενας φιλος μου στον δικο μου.

 

ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΣ ηχος για ηχογραφηση αλλα οχι για live.Δεν κανει γιατι δεν εχει αρκετα πριμα για το μπουζουκι με αποτελεσμα οταν τον τσιτωνεις να "λσπαωνει" καπως στα καθαρα του

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

  Αν αναφερεσαι στον V22 ναι τον εχει δοκιμασει ενας φιλος μου στον δικο μου.

 

ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΣ ηχος για ηχογραφηση αλλα οχι για live.Δεν κανει γιατι δεν εχει αρκετα πριμα για το μπουζουκι με αποτελεσμα οταν τον τσιτωνεις να "λσπαωνει" καπως στα καθαρα του

σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Kαλημέρα! Χθες παρέλαβα τον bugera και απλά ήθελα να αναφέρω ποσο χαρούμενος είμαι. Παίζω πρώτη φορά με λαμπάτο και πραγματικά ήταν αυτο που έψαχνα να ακουσω.

 

Δεν έξυνε όπως οι τρανζίστορ που είχα και οσο αφορα την ενταση του είναι πραγματικά δυνατός για όπου τον χρειαστώ. (για σπίτι δύσκολα να τον ανοίξεις πάνω απο το 3-4)

 

Το βρώμικο του κανάλι δεν μου πολυ γέμισε το "αυτί" αλλά ίσως φταίει το οτι παίζω με μονούς (τελεκαστερ).

 

Οποιοςδηποτε θελει να ρωτήσει κάτι φυσικα ευπρόσδεκτος.

 

Πρώτη φορά δεν ήθελα να σταματήσω να παίζω επειδη δεν χόρταινα τον ωραίο, καθαρό και γεμάτο ήχο...

 

Δηλαδή με κάτι ενισχυτές των 1000 + ευρω πως μπορεί να νιωθει κανείς???

 

 

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα! Χθες παρέλαβα τον bugera και απλά ήθελα να αναφέρω ποσο χαρούμενος είμαι. Παίζω πρώτη φορά με λαμπάτο και πραγματικά ήταν αυτο που έψαχνα να ακουσω.

 

Δεν έξυνε όπως οι τρανζίστορ που είχα και οσο αφορα την ενταση του είναι πραγματικά δυνατός για όπου τον χρειαστώ. (για σπίτι δύσκολα να τον ανοίξεις πάνω απο το 3-4)

 

Το βρώμικο του κανάλι δεν μου πολυ γέμισε το "αυτί" αλλά ίσως φταίει το οτι παίζω με μονούς (τελεκαστερ).

 

Οποιοςδηποτε θελει να ρωτήσει κάτι φυσικα ευπρόσδεκτος.

 

Πρώτη φορά δεν ήθελα να σταματήσω να παίζω επειδη δεν χόρταινα τον ωραίο, καθαρό και γεμάτο ήχο...

 

Δηλαδή με κάτι ενισχυτές των 1000 + ευρω πως μπορεί να νιωθει κανείς???

 

...πιο έμπειρος από λαμπάτους (είναι συνηθισμένη αντίδραση κατά την μετάβαση σε αυτούς), πιο ευτυχισμένος και συνειδητοποιημένος με την επιλογή του από πλευράς ηχητικής αξίας, και αναλόγως με το άτομο με διαφορετικούς βαθμούς αυθυποβολής λόγω του ποσού που διατέθηκε.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου