Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για περιεργη συνδεσμολογια μαγνητη


zithon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο ειναι και το τελικο wiring τη κιθαρας....το μονο που μου λειπει και ισως να παρω καποια στιγμη εναν 3 θεσιο επιλογεα , ειναι η θεση που παιζουν full bridge+full neck...ΕΑΝ  ;D βγαλει καποιος ακρη απ το σχεδιαγραμα μου και του ερθει καμια ιδεα για το πως θα μπορουσα να πετυχω με τα υπαρχοντα υλικα την θεση full bridge+full neck ας ριξει την ιδεα.... ;)

580590226___wiring.JPG.762bc926292c9d1b9280d517a6d0e04c.JPG

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Mπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό.... (όπως αναφέρθηκε)

DiM_8poleRev2.jpg

 

...και τα Push-Pull ταυτόχρονα!

 

Ο διακόπτης είναι σαν τον δικό σου! Απλός 8-pole...

 

Αλλά και αυτό...

2hb_1vol_1tone_5way.jpg

 

...και τα Push-Pull ταυτόχρονα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως το πρωτο wiring που λες το δοκιμασα και δεν δουλεψε...δεν ξερω γιατι.....Μαλλον δεν ειναι ακριβως ιδιος ο επιλογεας μου με αυτον του wiring γιατι αν προσεξεις τα καλωδια του του bridge που χρησιμοποιουνται για split,parallel κλπ, τ βαζει σε αλλη στην διπλανη θεση απο αυτην που πρεπει.....τα εβαλα ακριβως οπως αυτος αλλα δεν δουλεψε ο bridge!Τελος παντων...ή θα αλλαξω επιλογεα καποια στιγμη ή θα το αφησω ετσι!!!Παντως, σε καλο μου βγηκαν οι δοκιμες γιατι μου αρεσει να πειραματιζομαι :)

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τον έβαλες ανάποδα?

 

Υπάρχει και το 2ο σχεδιάκι, όμως! Του Duncan! :D

Δε νομίζω να μην γίνεται με τον διακόπτη που έχεις να μην μπορεις να πάρεις full humbucker bridge + neck. Πειραματίσου λίγου ακόμα!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον θα σας ζαλισω λιιγο ακομα :)! Πηγα και πηρα εναν 3θεσιο επιλογεα τελικα! Και ενω πιστευα οτι θα εχει 3 "σιδερακια"(δεν ξερω και πως λεγονται :-X) τελικα και αυτος εχει 8,οπως και ο 5θεσιος! Και λεω εγω τωρα...που χρησιμευουν ολα αυτα? Θελω μια απλη συνδεσμολογια να τελειωνει επιτελους το ανατολικο ζητημα......

1. Bridge full

2. Bridge full+neck full

3. Neck full

Ο επιλογεας ειναι ο παρακατω.....

Βρηκα καποια wirings αλλα εχουν διαφορες μεταξυ τους και δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο.... Μια βοηθεια να τελειωνει το θεμα επιτελους ρε παιδια... :-[

EP-4475-000.jpg.9ca980a8eeac02358a4b9e234123dd64.jpg

3way-with-import-sw-v1.jpg.19823ac49e52b4d319af27f59568c524.jpg

tele_2stacks.thumb.jpg.80bac516eabe9c031b01cb8267f0dd67.jpg

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επιλογεας εχει γραμμενο κατω απο τα "σιδερακια" το εξη:

1 2 3 0 0 1 2 3  τα οποια φανταζομαι εχουν σχεση με τη συνδεση....τα μισα δεξια ειναι για τον εναν μαγνητη και τα αλλα μισα αριστερα ειναι για τον αλλο μαγνητη!το θεμα ειναι ο τι δεν γνωριζω ΠΩΣ να τους συνδεσω......

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα μια αλλη συνδεσμολογια που μου φαινεται πιο καταληλη....την παραθετω πιο κατω! Οεπιλογεας εχει και ενα αλλο "σιδερακι" κατω αριστερα οπως φαινεται...ειναι για γειψση?το συνδεω πανω στο σωμα του volume οπως και τις αλλες γειωσεις?

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου