Προς το περιεχόμενο

Μαγαζί ψαχνει όνομα....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 178
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Nα πω κι εγώ?

 

(α) Περί Ορέξεως. Αν και κάπως "ακαδημαϊκό" και πολύ κυριλέ.

(β) Το Μανίκι που Σφυρίζει. Για οποιονδήποτε εκτός Νόιζ είναι εντελώς σουρεαλιστική ονομασία, αλλά αυτή είναι και η γοητεία του. Και όσοι Νοϊζάριοι περάσουν από κει είναι σίγουρο πως θα τους τραβήξει... μάλιστα, μπορείς να του βάλεις και την κανονικΗ του ορθογραφΗα: "To Μανίκη που Σφυρίζη". Κάτι σαν το "Άδωξοι ΜπάσταρδΗ" δηλαδή.  :D  ;)

 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι, απλά ήθελα να σου πω βάσει της περιγραφής σου να μη το κάνεις τόσο ανοιχτό προς όλους που χάσει την ταυτότητά του - κάτι τέτοιο παρατηρώ... πχ. και τυρόπιτες το πρωί, και καφές, και ποτό, και μεζεδάκια, και κουζίνα, και τσίπουρα, και... και... Δεν γίνονται όλα μαζί. Ο κόσμος θα το προτιμήσει για μια ιδιότητά του, όχι για όλες. Πρέπει να είναι πιο "προσανατολισμένο" προς μια κατεύθυνση.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός odis...αν και δεν το θυμόμουν. Μερικά άλλα:

 

Το Τούμπανο

 

Mπεκροκανάτα

 

Το γατομούστακο

 

Ο Ζήκος

 

Στου Λαμόγια

 

Οι Απαράδεκτοι

 

Το Ρετιρέ

 

Λαδορίγανη

 

Λαδόξιδο

 

Μια στο λάδι μια στο ξύδι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Απαράδεκτοι

 

Το Ρετιρέ

 

Ξέχασες, το σόι μας, εμείς κ εμείς, Κωσταντίνου κ Ελένης, Ντόλτσε Βίτα ;P

 

Το περί ορέξεως, έχει παιχτεί κ αλλού.

Εγώ στηρίζω έβρι κ "Σταση, Μυγδαλα".

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Evilnye, ειδικά το πρώτο (Οι Απαράδεκτοι) θεωρώ ότι είναι εξαιρετικά αβανταδόρικο όνομα, καθώς έχει ισχυρότατο frame of reference που λέμε κι' εμείς οι διαφημιστάδες  ;D

 

(αν δεν υπάρχει κανένα νομικό θέμα, που νομίζω ότι δεν υπάρχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να το πεις allobarr, δεν πρόκειται να σου ζητήσω πνευματικά δικαιώματα ;D

..πάντως, απ' όλα τα ονόματα που προτάθηκαν, μου άρεσε περισσότερο το NOSTRESS του mscr..

..και μην αμελήσεις να βάλεις κάποιο πολύ ποιοτικό προιόν στο μαγαζί..η ποιότητα είναι αυτή που λείπει από τα περισσότερα μαγαζιά του είδους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το "στάση μύγδαλα", αλλά προσωπικά από ένα τέτοιο μαγαζί θα περίμενα να δω και βουκολικές (πρώτη φορά στην ζωή μου χρησιμοποιώ αυτή τη λέξη ;D) αναφορές στην διακόσμησή του, που έρχεται σε αντίθεση με την πρόθεση του φίλου για μοντέρνα διακόσμηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου