Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για ενισχυτή


G.K.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Superfunk. Αυτο που ειπα για τους Fender σημαινει οτι ειναι υπερβολικα ΔΥΝΑΤΟΙ με  βαση τα watt τους. (Οπως και οι Mesa Boogie). Δηλαδη Fender 40 watt τον συγκρινω με 50-60 watt κανονικο λαμπατο ενισχυτη και ειναι απλα too much για σπιτι. Οπως και ενας DeVille που ειχα παιξει πιο παλια αλλα δε συγκρατησα watt.

 

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

@Superfunk. Αυτο που ειπα για τους Fender σημαινει οτι ειναι υπερβολικα ΔΥΝΑΤΟΙ με  βαση τα watt τους. (Οπως και οι Mesa Boogie). Δηλαδη Fender 40 watt τον συγκρινω με 50-60 watt κανονικο λαμπατο ενισχυτη και ειναι απλα too much για σπιτι. Οπως και ενας DeVille που ειχα παιξει πιο παλια αλλα δε συγκρατησα watt.

 

 

60w

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα! Ειμαι ο Μπαμπης απο Λαμια και θα ηθελα να σου πω τη γνωμη μου!

Μετα απο πολλες αλλαγες και ασκοπα χρηματα, ειμαι 99,9% σιγουρος οτι εχω να σου προτεινω την ΤΟΠ λυση...Ολες οι προτασεις που διαβασα ειναι πολυ καλες στα λεφτα τους αλλα για μενα ειναι γ κατηγοριας!

Υπαρχει ενας κατασκευαστης που πλησιαζει το αριστα, και αν θες μπορεις να ερθεις να ακουσεις γιατι ακριβως μιλαω!!Δεν θελω να πω δημοσιως το ονομα (και συγνωμη γι' αυτο...) αλλα μπορεις αφου πρωτα το ακουσεις να παρεις το ιδιο η καποια εκδοση που θα σου παει πιο πολυ.(κερναω και φαγητο!)

Για να μπεις στο νοημα ειναι πανω απο τα απλα  BAD CAT, BOGNER XTC, DR Z

SOLDANO, Κ.Λ.Π ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΤΑ ΜΙΣΑ...

>>ΓΡΑΨΕ ΣΤΟ YOUTUBE: SOLDANO LAMIA να ακουσεις ενα Soldano Decatone custom (4200$) το οποιο περασε δευτερο πισο απο αυτο που σου λεω!

Να εισαι καλα, τα ξαναλεμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SF  απλως υπαρχουν ενισχυτες, στα ιδια watt, που ακουγονται δυνατοτερα η χαμηλοτερα  λογω διαφορας σε db μεγαφωνων, σχεδιασης, φιλοσοφιας κατασκευαστη κλπ.

Μην παιζεις πιο γρηγορα απ`οσο σκεφτεσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουμπάκι της έντασης δεν ανακαλύφθηκε ακόμη μάλλον.....

+1000 για τον Ampeg.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

 

Καταλήγω σε δυο προτάσεις (υπενθυμίζω, α. με γνώμονα τα καθαρά γιατί αν πιάσουμε και τα βρώμικα δεν τελειώνουμε ούτε τον άλλο μήνα, β. μέχρι την τιμή που είπες - κ. Μάκη, 1700 στο νερό κάνει ο Budda και στην Ελλάδα δεν τον φέρνει κανείς,[/b].

 

 

 

 

Βudda super drive δίνει φίλος σε καλή τιμή.

Γενικά ότι προτείνω εγώ υπάρχουν  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα! Ειμαι ο Μπαμπης απο Λαμια και θα ηθελα να σου πω τη γνωμη μου!

Μετα απο πολλες αλλαγες και ασκοπα χρηματα, ειμαι 99,9% σιγουρος οτι εχω να σου προτεινω την ΤΟΠ λυση...Ολες οι προτασεις που διαβασα ειναι πολυ καλες στα λεφτα τους αλλα για μενα ειναι γ κατηγοριας!

Υπαρχει ενας κατασκευαστης που πλησιαζει το αριστα, και αν θες μπορεις να ερθεις να ακουσεις γιατι ακριβως μιλαω!!Δεν θελω να πω δημοσιως το ονομα (και συγνωμη γι' αυτο...) αλλα μπορεις αφου πρωτα το ακουσεις να παρεις το ιδιο η καποια εκδοση που θα σου παει πιο πολυ.(κερναω και φαγητο!)

Για να μπεις στο νοημα ειναι πανω απο τα απλα  BAD CAT, BOGNER XTC, DR Z

SOLDANO, Κ.Λ.Π ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΤΑ ΜΙΣΑ...

>>ΓΡΑΨΕ ΣΤΟ YOUTUBE: SOLDANO LAMIA να ακουσεις ενα Soldano Decatone custom (4200$) το οποιο περασε δευτερο πισο απο αυτο που σου λεω!

Να εισαι καλα, τα ξαναλεμε....

Μπάμπη,πέστο να το μάθουμε, γιατί μας πέφτει λίγο μακρυά η Λαμία  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Superfunk. Αυτο που ειπα για τους Fender σημαινει οτι ειναι υπερβολικα ΔΥΝΑΤΟΙ με  βαση τα watt τους. (Οπως και οι Mesa Boogie). Δηλαδη Fender 40 watt τον συγκρινω με 50-60 watt κανονικο λαμπατο ενισχυτη και ειναι απλα too much για σπιτι. Οπως και ενας DeVille που ειχα παιξει πιο παλια αλλα δε συγκρατησα watt.

 

 

αυτο που λες ισχυει μονο για τη σειρα HOT ROD η οποια εχει..."προβληματικο" ποντεσιομετρο volume.

 

@SF  απλως υπαρχουν ενισχυτες, στα ιδια watt, που ακουγονται δυνατοτερα η χαμηλοτερα  λογω διαφορας σε db μεγαφωνων, σχεδιασης, φιλοσοφιας κατασκευαστη κλπ.

 

φυσικα αλλα υπαρχουν τοσοι πολλοι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ Fender που δεν μπορουμε να γενικευουμε λεγοντας "Οι Φεντερ ειναι δυνατοι" μια και υπαρχουν  και...αδυναμοι.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι προτασεις που διαβασα ειναι πολυ καλες στα λεφτα τους αλλα για μενα ειναι γ κατηγοριας!

Υπαρχει ενας κατασκευαστης που πλησιαζει το αριστα, και αν θες μπορεις να ερθεις να ακουσεις γιατι ακριβως μιλαω!!Δεν θελω να πω δημοσιως το ονομα (και συγνωμη γι' αυτο...)

 

Tα λεφτά τους είναι ακριβώς αυτά που διευκρίνισε ο ερωτών. Επίσης, μιας και είναι δημόσιο φόρουμ, η συμβουλή σου μπορεί να είναι καλοπροαίρετη αλλά έχει μηδενική αξία για τα εκατοντάδες άτομα που έρχονται και διαβάζουν το θρεντ, ενδιαφερόμενοι για το θέμα... (χώρια που δεν καταλαβαίνω γιατί είναι επτασφράγιστο μυστικό).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/marshall_1962_bluesbreaker.htm

Ο ενισχυτής των ονείρων μου. Ξέρω πως είναι ότι πρέπει σαν ενισχυτής για blues rock καταστάσεις. Απλώς δεν τον έχω ακούσει με καθαρά για να σου πω πως συνεργάζεται με πετάλια.

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου