Προς το περιεχόμενο

Ο Έλληνας και το τσιγάρο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σημειώσω ότι ξεκινησα να μιλάω για τα κακά ενός νόμου, και τα επακόλουθα και υποστηρίζεται εδω μέσα ότι πρέπει να υπάρχει πράξη, εμπαρκο κοκ για να γίνει ο νόμος υπάρκτός! Μήπως ΕΚΕΙ είναι το πρόβλημα;

 

Το ότι έχει γίνει ΤΟΣΟΣ ντόρος, ότι όλες οι άλλες χώρες της Ευρώπης έχουν αντίστοιχο νόμο, ότι ΥΠΑΡΧΕΙ ο νόμος, δεν είναι αρκετό; Πρέπει οι άνθρωποι να έχουν την "ενθάρυνση" μας για να ακολουθήσουν τους νόμους;;;; Τι στο Δια;;...

 

fuzzed: Έχασες ότι ανέφερες για την εύη ότι δε συζήτησε το θέμα αποχής, ενώ η ίδια είχε πεί ότι δε πάει σε μαγαζία που δε γουστάρει (άρα κάνει πράξη αυτό που πρότεινες)

 

Εχετε δικιο... πραγματι το χασα αυτο.

Παντως τουλαχιστον στο τομεα της διασκεδασης κ του "εξω" γενικα, το μονο που πρεπει να γινει ειναι να δειξει ο καθενας της προτιμησεις του. ΝΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ενθαρρυνση, το γιατι το ξερουμε λιγο πολυ ολοι, ειναι ανωφελο να εχουμε ιδεατες απαιτησεις απ τη στιγμη που δε ζουμε σε ιδεατο περιβαλλον.

Εχεις ντουμανομαγαζο κυριε??? Δε ξαναπαταω.

Εκτος αμα κανουμε παντα το χατηρι της παρεας, του φιλου, της γκομενας.

Μετα δε φταει ο μαγαζατορας, αυτος τη τσεπη του θα κοιταξει ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!!!! Ειναι αφελεια να απαιτουμε κατι αλλο απο αυτον.

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 404
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

το να αναφερεις μια πραγματικοτητα δε σημαινει οτι την επικροτεις κιολας...!!

Μηπως εχω αδικο???

παντως μη βιαστεις να με ειρωνευτεις... δεν ειμαι μαγαζατορας..

Δεν σε ειρωνεύομαι...απλά 9 σελίδες εάν ΠΡΕΠΕΙ να εφαρμόζεται ένας νόμος? Θα γράφαμε 9 σελίδες για το εάν πρέπει να περνάμε με κόκκινο?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γράφαμε 9 σελίδες για το εάν πρέπει να περνάμε με κόκκινο?

 

στην ΕΛΛΑΔΑ,ναι.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έξω οι αμερικάνοι και τα μακντόναλντς;

Φονιάδες των λαών κοκακολιασμένοι;

 

Όχι, όχι τα μακντόναλντς.  Τώρα που το happy meal έχει δώρο star wars...  :)

 

Πες τα ρε συ Superfunk...

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άπειροι *#@^%$&%^ περνούν με κόκκινο ΚΑΘΕ μέρα, σε ΚΑΘΕ διασταύρωση, πού ζεις άνθρωπέ μου...

 

με τέρμα γκάζι, ΠΟΛΥ αφού έχει γυρίσει κόκκινο

 

και συχνά ΚΟΡΝΑΡΟΥΝ κιόλας, να προσέχουν οι ατζαμήδες από το κάθετο ρεύμα μην τους χτυπήσουν...

 

αυτή είναι η κατάσταση στο ελαδιστάν

 

το έγραψα και στην αρχή, η ίδια γαϊδουριά είναι, των όσων καπνίζουν εις πείσμα του νόμου και των όσων περνάνε με κατα-κόκκινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζώ οτι η διαφωνία περί αν το καπνισμα προκαλεί καρκίνω η απλά συνδέεται με τον καρκίνο υποβιβάζει την νοημοσίνη μας και δεν πρέπει να συνεχιστεί είναι προφανές τι προκαλεί και με τι συνδέεται το καπνισμα

 

 

αυτό το άρθρο εξηγεί πολύ καλά ακόμα και σε κάποιον που δεν ξέρει τι θα πει μετάλαξη ή το τι είναι η κυταρική ανωμαλεία που ονομάζουμε καρκίνο πώς συνδέεται με το κάπνισμα και τι άλλο προκαλεί το τσιγάρο

αν και νομιζω οτι όλοι τα ξέρουμε απλά κατι θέλουμε να λέμε για να γινεται τζερτζελος

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι πηγε κανεις να σε μπουκωσει με το ζορι Bic Mac & Coca Cola?

 

 

δεν νομιζω να επαθε ποτε κανεις καρκινο επειδη ο διπλανος του ετρωγε...γαρδουμπα...

 

γιατι σε επιασε κανεις απο το αυτι επειδη μενεις στον καμπο?

 

 

ο καλυτερος μου φιλος βγαζει λιγα χρηματατα,τοσα χρονια που τον κανω παρεα δεν εχω αρρωστησει παντως

 

κανεις δεν στα ΕΠΙΒΑΛΕΙ αυτα,αντιθετα οταν σου ΦΥΣΑΕΙ ΣΤΗ ΜΑΠΑ τον καπνο του ...

 

μα superfunk, αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για τον εαυτό του, πώς να ενδιαφερθεί για τους άλλους?γιατί εγώ αν δεν σέβομαι τον εαυτό μου να σεβαστώ εσένα πχ? ίσα-ίσα, που από μνησικακία θα θελήσω να σε καταδικάσω και εσένα στην δικιά μου μοίρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ λοιπόν ερχεται ο ΝΟΜΟΣ και σε κάνει να ενδιαφερθείς θες δε θες!

μπράβω στον Νικόλα λοιπόν για το ΄΄ρουφιάνεμα΄΄

ήρθε η ώρα να γίνω και εγώ ρουφιάνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα superfunk, αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για τον εαυτό του, πώς να ενδιαφερθεί για τους άλλους?γιατί εγώ αν δεν σέβομαι τον εαυτό μου να σεβαστώ εσένα πχ? ίσα-ίσα, που από μνησικακία θα θελήσω να σε καταδικάσω και εσένα στην δικιά μου μοίρα

 

To θέμα δεν είναι φιλοσοφικό.

Είναι πολύ απλό: καπνίζεις; Πεθαίνεις. Καπνίζεις δίπλα μου; Με κερνάς και μένα λίγο θάνατο.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου