Προς το περιεχόμενο

Deep Water


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συγκεκριμένο έδινε την εντύπωση του "συνθέτω/αυτοσχεδιάζω καθ οδόν"

Έτσι ξεκινάνε τα μεγάλα κομμάτια, είναι ο πιο ανώδυνος τρόπος του να δημιουργείς.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κι εμένα μου άρεσε ;) Ωραία ατμόσφαιρα!

Από άποψη μίξης, ίσως η απαγγελία να έπρεπε να είναι λίγο πιο "πίσω"

 

ΥΓ: Με έβαλες στην πρίζα για midi guitar... Ειδικά αυτές τις μέρες που ψάχνω να αγοράσω κανένα midi κλαβιέ...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου άρεσε ;) Ωραία ατμόσφαιρα!

Από άποψη μίξης, ίσως η απαγγελία να έπρεπε να είναι λίγο πιο "πίσω"

Άμα ήξερα από μίξη, δεν θα μου σφύριζαν και τα σσσσσ...τι εννοείς με το "πίσω"? Reverb ή λιγότερη ένταση?

 

ΥΓ: Με έβαλες στην πρίζα για midi guitar... Ειδικά αυτές τις μέρες που ψάχνω να αγοράσω κανένα midi κλαβιέ...

Ατυχώς και τα 2 είναι χρήσιμα...και έχουν και μεγάλη διαφορά τιμής :'(

Κάποια πράγματα δεν μπορείς να τα κάνεις με το Gr20

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς με το "πίσω"? Reverb ή λιγότερη ένταση?

 

Ναι λίγο πιο χαμηλά σε ένταση και ίσως κάποιο διακριτικό reverb. Νομίζω ότι θα "έδενε" πιο πολύ με τα υπόλοιπα όργανα ;)

 

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Με έβαλες στην πρίζα για midi guitar...

Join The Club, έχω μπεί σε διαδικασία ψαξίματος και ξεσκαρταρίσματος τον ήδη υπάρχοντων.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ακούσει πάντως, ότι ο παλιός μαγνήτης ο GK2 είχε καλύτερη ανταπόκριση. Ξέρετε κάτι? Γιατί βρίσκεις στο ebay και σκέφτομαι να βάλω και σε μια Strat.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμισε κάτι relaxation cds.

Θα δυσκολευτώ να το σιγοσφυρίξω

 

+1

ατμοσφερικό - σαουντρακικό ίσως χωρίς σαφές θέμα/τα.

 

κι εγώ θα έβαζα επίσης την απαγγελία "πιο κάτω", αλλά κ εκεί δε με ενοχλεί.

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομορφο "σαουντρακικό".

Νά βαζες και λίγο τζέμπε στα κρουστά αντί για το ταμπούρο που ειναι επιτακτικό κάπως..

Ωραία απόπειρα any way!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε κ εμένα, μέχρι την απαγγελία, και μετά από εκείνο το συνθοειδές, που είχε αμέσως μετά την απαγγελία που δε μ' άρεσε καθόλου.

 

Μάλλον πρέπει να μαζέψεις όλες αυτές τις ιδέες και να τις κάνεις να μη σου πω 3 ξεχωριστά πράγματα.

 

Πάντως για να μαι ειλικρινής είναι το 1ο κομμάτι σου που ακούω, το οποίο μου κίνησε το ενδιαφέρον :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μετά απο καιρό, ακούω επιτέλους (βρήκα το χρόνο και το θάρρος να αφωσιώσω λίγο παραπάνω ώρα, όπως του αξίζει!)

 

Καταρχήν να σημειώσω ότι ακούω σε ΑΘΛΙΕΣ συνθήκες (σε mini hi-fi stero με ένα ηχείο καμμένο), άρα μπορεί να ακούω εντελώς off κάποια πράγματα...

 

Η αρχή μου φάνηκε κάπως "λάθος". Μάλλον τα ηχεία (το ηχείο) μου φταίνε αλλά θα ήθελα τα τύμπανα πιο πίσω (πιο πολύ reverb).

 

Η κιθάρα είναι πολύ ωραία, τα έγχορδα (pads) επισης ταιριάζουν πολύ. Και η αρμονική συνοχή, κολάει, κατ'εμε. Μία πρόταση θα ήταν να αλλάξεις οκτάβες στα έγχορδα (να πάνε πιο ψιλά, αν και το ψιλοκάνεις στην απαγγελεία).

 

Η απαγγελεία μου ακούγεται δυνατά, αλλά νομίζω ότι αφού το κομμάτι δεν έχει μία συγκεκριμένη "μουσική χροιά" και είναι λίγο αφηρημένο, η απαγγελεία δεν το χαλάει σε τίποτα. Αντιθέτα βοηθάει να χτιστεί μια προσμονή για το μετά.

 

αμέσως μετά την απαγγελεία, αυτό το organ-like είναι αρκετά απότομο, ίσως επειδή δε συνοδεύετε με τίποτε άλλο και το νιώθει κανείς λίγο άδειο...

 

Το κομμάτι είναι αυτοσχεδιαστικό, και καλά κάνει και είναι ένα. Είναι ένα ταξίδι, και αν και, βεβαίως έχει πολύ υλικό μέσα (για παραπάνω κομμάτια, όπως λέει και η Εύη), κρατάει καλά τα 6 λεπτά του, και έχει νόημα.

 

Ευχαριστω για την πρόσκληση και για το κομμάτι (που το πόσταρες, εννοώ). Συγνώμη που άργησα τόσο πολύ, και αυτά που έχω υποσχεθεί, δεν τα ξεχνώ, απλά φεύγω αύριο και δεν προλαβαίνω να κάνω και τίποτα... Από βδομάδα όμως... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου