Προς το περιεχόμενο

EMG & Squier


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα 18V δεν κάνουν τίποτα, ψυχολογικά είναι το θέμα.

έχω ηχογραφήσει με

8,5V (μπαταριά περίπου 13-14 μήνες πάνω στην κιθάρα)

9,4V (καινούργια) και

18,..V (2X καινούργιες) και δεν υπάρχει η παραμικρή διάφορα  :P μην τρώτε παραμύθι  ;)

 

Στα υπ'οψιν βεβαια οτι η ιδια η EMG λεει οτι στα 18V ΔΕΝ αλλαζει ουτε το output oυτε φυσικα ο ηχος του μαγνητη. Απλα αυξανεται το headroom. Και τουλαχιστον στο μπασο ειναι ιδιαιτερα σημαντικο αυτο, καθως με 18V η προενισχυση "δεχεται" πολυ καλυτερα τα peaks που δινεις π.χ. σλαπαροντας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Όπως τα γράφεις είναι.....

Θα σου πρότεινα 85 στο Neck, αλλά και ο 89 είναι πάρα πολύ καλός εκεί.

 

Βασικα μάλλον τον 60 θα έβαζα αν έβαζα κάποιον απλά διπλό αλλά αυτά τα σπλιτ και ειδικά οι δυο μονοι στη μεσσαια θέση είναι κάτι που χρησιμοποιω αρκετά.Την διαφορα έντασης την έχω λύσει με το boost η το compressor του nova system και είναι τζετ.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα παιδια αποφασισα να μην την πουλησω τη squier εαν με καποια αλλαγη μαγνητων π.χ. κ τετοια μπορω να την μετατρεψω σε μια αξιολογη κιθαρα...τι λετε? εχετε να μου προτεινετε καποια αλλαγη η δεν αξιζει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση μου παραμένει η ίδια.Θα σου κάτσει κουτι αν και στοιχίζει κάπως.Δεν έχω κάτι με τους passive και τέτοια απλά εδώ είναι μια στανταρ λύση δοκιμασμένη ενω με τα υπολοιπα θα ζαλιστεις.Μιλαω για την σειρα X που είναι πιο κοντα σε passive με όλα τα πλεονεκτηματα των active.Ηδη έχουν πολύ καλες κριτικες και αργοτερα μπορεις να τους συνδιασεις με τα υπολοιπα "γκατζετακια" της εταιριας που δίνουν αρκετη ευελιξία.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν... Για neck εγώ θα έλεγα κάτι τέτοιο: http://www.thomann.de/gr/di_marzio_dp182.htm

για bridge κάτι τέτοιο:

http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp181cr.htm

και για την Middle θέση θα σου έλεγα να κινηθείς προς έναν απλό single coil (και όχι hum σε μέγεθος single):

http://www.thomann.de/gr/dimarzio_dp176_bk.htm

Και για εμένα είσαι μάγκας...

(τους Fast track τους έχει ο κιθαρίστας μας και τα σπάνε...)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο και το σετακι του φίλου πιο γκαζατο απο αυτο που σου προτεινω εγω.

 

Αυτοι που λινκαρες είναι οι κλασσικοι sa.μια χαρα είναι αν και σε καποιους δεν αρεσουν για τους γνωστους λόγους αλλά οι X είναι καλυτεροι κατ εμε γιατι τα προσπερναν αυτα.

 

Αν και δεν είναι οτι καλυτερο για να καταλαβεις τι παιζει μια γευση πέρνεις

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου